رونمایی از امضای الکترونیکی در مهرماه/ sandbox تسهیل فرایند کسب و کار

در نشست خبری مرکز توسعه تجارت الکترونیک مطرح شد؛

0

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس نشست خبری علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک با عنوان «تبیین برنامه‌ها و تشریح عملکرد مرکز» با حضور اصحاب رسانه در وزارت صمت برگزار شد.

علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک با معرفی پروژه‌های مرکز تو‌سعه تجارت الکترونیک گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیک در سه حوزه تجارت الکترونیک((E_commerce، دولت الکترونیک (E_goverment) و گواهی الکترونیک(E _certificate) فعالیت می‌کند.

وی افزود: برون سپاری عملیات اجرایی نماد، سامانه احراز هویت و صلاحیت و سامانه پنجره واحد الکترونیکی، آیین‌نامه تبلیغات، آیین‌نامه پلتفرم‌ها، طرح تسهیل شروع به کار کسب و کارهای الکترونیک مربوط به حوزه تجارت الکترونیک است.

رهبری ادامه داد: سامانه‌های جامع تجارت، گارانتی، سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، شکایت و بازرسی نیز مروبط به  دولت الکترونیک است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک، تسهیل فرآیندهای امضا، امضا همراه، توسعه به کارگیری امضا، ارتقای امنیت و بهبود نسل امضا را مربوط به حوزه گواهی الکترونیک برشمرد.

مرکز توسعه تجارت الکترونیک پیشگام در حذف اسناد کاغذی

علی رهبری در این نشست با اشاره به حذف کاغذ در فرایند‌های مختلف گفت:‌ مرکز توسعه تجارت الکترونیک در این زمینه پیشگام است. این مرکز تلاش می‌کند در آینده‌ای نه چندان دور با جایگزینی امضای الکترونیکی و تهسیل فرایند استفاده از آن کاغذ را حذف کند.

وی تصریح کرد: مرکز توسعه تجارت الکترونیک با سازمان‌ها مختلف جلسه برگزار کرده تا سیستم خود را به امضای الکترونیک مجهز کنند. با رایزنی‌های انجام شده با سازمان نصر، مدل انگیزشی برای تجهیز سامانه‌ها به امضای الکترونیکی نیز در نظر گرفته شده است.

رهبری افزود: با جلسات و رایزنی‌ها قرار شده سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسباتی و خزانه الکترونیکی اسناد خود را الکترونیکی کنند.

سامانه‌هایی که تاکنون اقدام به حذف اسناد کاغذی کرده‌اند

رونمایی از امضای الکترونیک در سامانه جامع تجارت از مهرماه

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک در این نشست گفت: مهرماه امسال امضای الکترونیک در سامانه جامع تجارت رونمایی می شود و ثبت سفارش مجهز به امضای الکترونیک خواهد شد.

یک میلیارد و ۱۱۳ میلیون کل تراکنش‌های تجارت الکترونیک در ۹۷

رهبری تاکید کرد: براساس گزارش سالانه تجارت الکترونیک، تجارت الکترونیک سال ۹۷ در کل کشور ۲۰۸ هزار میلیارد تومان، مبلغ تراکنش‌های تجارت الکترونیکی برای هر خرید ۱۸۷ هزار تومان و تعداد کل تراکنش‌ها یک میلیارد و ۱۱۳ میلیون بوده است.

Sandbox طرحی برای تسهیل کسب و کار

بهنام امیری، معاون تسهیل تجاری توسعه کاربردهای درباره تسهیل فرایند مجوز کسب و کارهای نوپا گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیک قصد دارد         sandbox ایجاد تا کسب‌وکارها در دوره سال‌های ابتدایی فعالیت خود بدون طی کردن فرایند‌های کسب مجوز و با رعایت شرایط خاص در محیط ایزوله شده فعالیت کنند و پس از رشد، مجوزهای مربوطه را دریافت کنند.

اخبار مرتبط:

۹۱ درصد از سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها با سرمایه خصوصی است/ ۵۸ درصد کسب و کارها بیش از یک سال فعالیت دارند

 گزارش کامل تجارت الکترونیکی از سال ۹۷

 گزارش خلاصه تجارت الکترونیکی سال 1397

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.