رقابت 16 استارتاپ در جاده ابریشم کیش

اجلاس استارتاپی جاده ابریشم 29 و 30 فروردین‌ در کیش برگزار می‌شود

0

در اجلاس ۱۶ استارتاپ منتخب طی دو روز، کسب‌وکار نوآورانه خود را در مقابل حدود ۳۰۰ شرکت‌کننده رویداد ارائه خواهند داد. در این اجلاس بخش‌های متنوعی همچون شبکه‌سازی، سخنرانی داوران خارجی و برگزاری کارگاه‌های مختلف را نیز شاهد خواهیم بود.

اجلاس استارتاپی جاده ابریشم، با حضور استارتاپ‌ها، سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌هایی از سراسر ایران و نیز کارآفرینان، مدیران و سرمایه‌گذارانی از اروپا و سایر نقاط جهان ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه ۹۷ در کیش برگزار خواهد شد.

سفر کاروان استارتاپ جاده ابریشم با حضور تیمی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران استارتاپی اروپا از تاریخ ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۶ از تبریز شروع شد و در تاریخ ۹ آبان در مشهد پایان یافت. در این رویداد استارتاپی که در ٧ شهر ایران برگزار شد، ٨۴ استارتاپ برگزیده بومی به معرفی خود در برابر هیات داوران و شرکت‌کنندگان پرداختند. در پایان، ۱۰ استارتاپ برتر از شهرهای مختلف جواز حضور در رویداد کیش را دریافت کردند. همچنین ۶ استارتاپ دیگر نیز توسط تیم داروی انتخاب شدند که خود را برای حضور در رویداد کیش آماده خواهند کرد.

در اجلاس استارتاپ جاده ابریشم که در اواخر فروردین ماه برگزار می‌شود، ۱۶ استارتاپ منتخب طی دو روز، کسب‌وکار نوآورانه خود را در مقابل حدود ۳۰۰ شرکت‌کننده رویداد ارائه خواهند داد. در این اجلاس بخش‌های متنوعی همچون شبکه‌سازی، سخنرانی داوران خارجی و برگزاری کارگاه‌های مختلف را نیز شاهد خواهیم بود.

از سخنرانان این رویداد می‌توان به ماروین لیائو از صندوق سرمایه‌گذاری و شتابدهنده Startup 500 ، مارال کلاجیان کارآفرین سرشناس سوئد، رضا ملک‌زاده سرمایه‌گذار و کارشناس بازاریابی از سان‌فرانسیسکو، یورگن فوریان هم‌بنیانگذار صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر Pioneers از اتریش، کیان زندیه یکی از مدیران صندوق سرمایه‌گذاری Sturgeon از انگلستان، کی شیمادا مدیر نوآوری مرکز نوآوری و شتابدهی IBM و نیکولاس اندیو مدیر بخش خاورمیانه و آسیای میانه شرکت  Sigfox‌ از فرانسه اشاره کرد.

اینترنت اشیاء، فین‌تک، هوش مصنوعی، فناوری بلاکچین، سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری ایران، غلبه بر چالش‌های ناشی از تحریم‌ها و موانع مختلف در ایران برای کارآفرینان و نیز مشارکت دولت در بهبود فضای کسب‌وکار نوآورانه از جمله برخی موضوعات مورد بحث در سخنرانی‌ها و کارگاه‌های این اجلاس است.

 

آموزش و مشاوره آنلاین با 40 منتور خارجی

جاده ابریشم ۱۰۰ (SilkRoad 100) یکی دیگر از برنامه‌های تدارک دیده‌شده مربتط با این رویداد جاده ابریشم است که اولین دوره آن با حضور ۴۰ منتور از کشورهای مختلف جهان طی ۱۰۰ روز به صورت آنلاین برگزار شده است. هادی فرنود، هم‌بنیانگذار استارتاپ جاده ابریشم در رابطه با برنامه «جاده ابریشم۱۰۰» می‌گوید: «این برنامه به استارتاپ‌های ما کمک کرد تا بتوانند فراتر از مرزهای کشورمان عمل کنند و مطالب ارزشمندی از شبکه منتورهای بین‌المللی‌مان بیاموزند و با دنیا در ارتباط باشند.»

او ضمن اشاره به برگزاری جلسات مشاوره‌ای در این طرح به صورت آنلاین و تنوع بالای تخصص منتورهای مذکور، آن را زمینه‌ساز ارتباط موثر و تعامل سازنده استارتاپ‌های کشور با دنیا می‌داند. فرنود ضمن تاکید بر نقش کلیدی استارتاپ‌ها در ایجاد اشتغال، ارزش و ثبات، آنها را از اصلی‌ترین عوامل تشویق جوانان تحصیل‌کرده و متخصص در کشور برمی‌شمرد.

 

حضور سخنران و مهمانان از 15 کشور خارجی

موژان اصغری، یکی دیگر از هم‌بنیانگذاران استارتاپ جاده ابریشم این اجلاس را نخستین رویداد استارتاپی در این مقیاس در ایران می‌داند که با همکاری جمع گسترده‌ای از کارآفرینان، داوطلبان و نیز حمایت بی‌دریغ دولت برگزار خواهد شد. اصغری می‌گوید: «شرکت‌ها و افراد زیادی برای حضور در این رویداد ابراز تمایل کرده‌اند. سخنرانان و مهمانان ما از ۱۵ کشور خارجی از جمله ژاپن، سنگاپور، هند، عمان، امارات عربی متحده، آلمان، فرانسه و اتریش خواهند بود. بسیاری از این افراد برای اولین بار در ایران حضور خواهند یافت و اشتیاق زیادی برای شناخت اکوسیستم استارتاپی ایران دارند.»

 

ثبت‌نام به عنوان شرکت‌کننده در این رویداد هم اکنون از طریق این لینک امکان‌پذیر است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.