رقابت با کارلیب سخت است!

محسن براتی، مدیرعامل و موسس کارلیب:

0

تا الان هیچ درآمدی نداشته‌ام ولی پلن‌هایی داریم که بعد از راه‌اندازی سایت (که همین روزها صورت می‌گیرد) تا یک سال آینده به درآمدزایی برسید. علاقه‌ای به گرفتن سرمایه‌گذار ندارم و هرگز ترجیحم نخواهد بود. از اول به تنهایی کارلیب را ساختم و در مدت چندماه توانستم 8000 کاربر جذب کنم. چون کارهای فنی هم برعهده خودم است هیچ مشکل هزینه‌ای ندارم. از این جهت می‌توانم بگویم که رقابت با من سخت است!

محسن براتی، مدیرعامل و بنیان‌گذار کارلیب می‌گوید: «تا سال 94 برای شرکت‌های دیگر کار می‌کردم تا اینکه تصمیم گرفتم کسب‌وکار خود را راه بیندازم. در ابتدا گروهی زدم و قرار شد تا جایی‌که می‌شناسیم، افراد حوزه برنامه‌نویسی را دورهم جمع کنیم تا اگر شرکتی نیرویی خواست در این گروه اعلام کنیم و واجدین شرایط برای گرفتن کار اقدام کنند. روز اول یک گروه 10 نفره شدیم روز دوم 250 نفر و در مدت یک هفته به عدد 1000 رسیدیم.»

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، براتی ادامه می‌دهد: «کنترل این تعداد عضو در یک گروه کار سختی بود پس یک کانال زدیم و الان گروهی با 3500 نفر عضو و کانالی با 5000 نفر عضو داریم که همگی از افراد حوزه آی‌تی و اکثرا فعال در استارتاپ‌ها هستند. متوسط روزی 30 آگهی داریم. با این تعداد، فکر کردیم وقت آن است که یک سایت هم راه‌اندازی کنیم. سایت کارلیب تفاوت عمده‌ای که با دیگر سایت‌های کاریابی دارد این است که امکان ولیدیت کردن رزومه را به شما می‌دهد. با تکیه بر رزومه، فرد استخدام نمی‌شود بلکه با تکیه بر توانایی انجام کار و توسط کوئیزهایی که گرفته می‌شود مشخص می‌کند آیا فرد توانایی متناسب با شغل موردنظر را دارد یا خیر. برای مثال فردی داریم که در چند شرکت معتبر کار کرده و رزومه قوی ارائه می‌دهد و ممکن است با این فرد قرارداد ببندید آن‌هم با حقوق چندین میلیون تومان اما کار موردنظر شما را نتواند انجام دهد. ولی یک نفر بدون هیچ سابقه کاری بتواند کار مورد نظر شما را انجام دهد آن‌هم با حقوق پایین.»

براتی در رابطه با مسائل مالی کارلیب بیان می‌کند: «تا الان هیچ درآمدی نداشته‌ام ولی پلن‌هایی داریم که بعد از راه‌اندازی سایت (که همین روزها صورت می‌گیرد) تا یک سال آینده به درآمدزایی برسید. علاقه‌ای به گرفتن سرمایه‌گذار ندارم و هرگز ترجیحم نخواهد بود. از اول به تنهایی کارلیب را ساختم و در مدت چندماه توانستم 8000 کاربر جذب کنم. چون کارهای فنی هم برعهده خودم است هیچ مشکل هزینه‌ای ندارم. از این جهت می‌توانم بگویم که رقابت با من سخت است!»

براتی در پایان به این نکته‌ا اشاره می‌کند که تمام استارتاپ‌ها، حتما باید یک بنیان‌گذار یا هم‌بنیان‌گذار فنی داشته باشند، در غیر اینصورت در شروع کار هزینه و زمان زیادی ازدست خواهند داد. «بیزینس‌هایی می‌شناسم که از نظر کسب‌وکاری افراد فوق‌العاده توانمندی هستند اما به دلیل اینکه دانش فنی خوبی ندارند، مدت زیادی است معطل یک نیروی خوب هستند که بتواند مشکلشان را برطرف کند.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.