رضا الفت نسب: در جلسات غیر رسمی به مدیران تاکسی‌های اینترنتی گفته شده سهم ما را از مردم بگیرید/ پیشنهاد شورای شهر هوشمند همکاری با شهردای است/ شهرداری می‌خواهد کسب و کارها را نابود کند

در گفت و گو با شنبه پرس؛

0

رضال الفت نسب در گفت‌و‌گو با شنبه‌پرس گفت: پورسید آقایی در جلسات به صورت غیر رسمی به مدیران تاکسی‌های اینترنتی گفته که پولی که ما می‌خواهیم را از مردم بگیرید. شهرداری می‌خواهد مجوز بدهد و با این کار استارتاپ‌ها را نابود کند و به چیزی که می‌خواهد برسد.

دعوا بر سر تاکسی‌های اینترنتی به جاهای باریک کشیده است. شهرداری خودش را بهترین نهاد ناظر می‌داند و اخبار ضد و نقیضی از تصویب نظارت شهرداری بر تاکسی‌های اینترنتی به گوش می‌رسد. محسن پورسید آقایی در گفت‌و‌گو با یک رسانه درباره تاکسی‌های اینترنتی گفته است: دستورالعلمی در این زمینه با هماهنگی وزارت کشور تهیه و بزودی اجرایی خواهد شدتا پایان هفته جاری در سراسر کشور ابلاغ می‌شود و بر همین اساس، تا پایان تابستان و از ابتدای مهر تمام تاکسی‌های اینترنتی تحت نظارت شهرداری قرار می‌گیرند.

این درحالی است که رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در گفت‌وگو با شنبه پرس گفت: قرار بود بین وزارت صمت و کشور دستورالعملی نوشته و ابلاغ شود، اما متاسفانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب شورای شهر هوشمند ارایه کرده که در آن برخلاف حمایت‌ها و چیزهایی که از وزارت ارتباطات  دیده بودیم گفته شده استارتاپ‌هایی که در حوزه شهری فعالیت می‌کنند باید به شهرداری پول بدهند و تحت نظارت قرار گیرند.

وی افزود: شهرداری به دنبال دریافت عوارض غیر قانونی است. شهرداری می‌‌گوید پول بدهید، هرکاری دوست داشته باشید می‌توانید بکنید.

الفت نسب ادامه داد: عددهایی که شهرداری می‌خواهد متفاوت است. طبق قانون مالیات برارزش افزوده، شرکت‌هایی که مالیات می‌دهند نباید به شهرداری پول بدهند.

سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی تاکید کرد: این پول‌هایی که شهرداری می‌خواهد هم مبالغش متفاوت است و هم شهرداری می‌گوید اسم پولی که باید بدهند را عوض کنید.

رضا الفت نسب به شنبه پرس گفت: در جلسات به صورت غیر رسمی به مدیران تاکسی‌های اینترنتی گفته شده پولی که ما می‌خواهیم را از مردم بگیرید.

وی تصریح کرد: ما سال گذشته پیش بینی می‌کردیم که این اتفاق می‌افتد. تاکنون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ پاسخی درباره پیشنهاد شورای شهر هوشمند به ما نداده است.

الفت نسب در گفت و گو با شنبه پرس اظهار کرد: اگر الان شهرداری بخواهد به تاکسی‌های اینترنتی مجوز دهد یا پول بگیرد چون کلمه «شهر» در آن است و یا در حوزه شهری فعالیت می‌کنند، چند روز‌ دیگر سازمان‌های دیگری مثل وزارت بهداشت می‌آید و از استارتاپ‌های حوزه بهداشت پول می‌خواهد.

سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی تاکید کرد: استارتاپ‌ها مشکلات مردم را حل می‌کنند و نباید پول غیرقانونی بدهند. استارتاپ‌ها با زدن یک دکمه توسط دولت فیلتر می‌شوند و الان همه مخالفت‌ها با این کسب و کارها وجود داد. قانون نظام صنفی برای استارت‌ها وجود دارد و نظارت و پول گرفتن چه مفهمومی دارد؟

وی درباره موضع اتحادیه درباره نظارت شهرداری گفت:‌ اتحادیه نظارت را بر اساس آیین نامه نظارتی بین وزارت صمت و کشور قبول دارد و هرچیزی غیر از این پذیرفته نیست.

الفت نسب با اشاره به سهم خواهی شهرداری گفت: شهرداری می‌خواهد مجوز بدهد و با این کار استارتاپ‌ها را نابود کند و به چیزی که می‌خواهد برسد.

این مقام مسئول تاکید کرد: تاکسی‌های اینترنتی خودرو‌ها را ساماندهی کردند و حالا که ۲ میلیون سفر در کشور دارد شهرداری می‌خواهد از این کار سود ببرد.

رضا الفت نسب در پایان گفت:‌من به کسب و کاهایی که قرار است با شهرداری کار کنند توصیه می‌کنم خیلی مراقب باشند. شهرداری خودش را همه کاره می‌داند و استارتاپ‌ها باید حواسشان را جمع‌ کنند.

اخبار مرتبط:

هوشمندی کشوری برای شهرها

تپ‌سی و اسنپ هم به دادگاه می‌روند

شهرداری مانعی برای کسب و کارها

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.