رضا الفت نسب: در جلسات غیر رسمی به مدیران تاکسی‌های اینترنتی گفته شده سهم ما را از مردم بگیرید/ پیشنهاد شورای شهر هوشمند همکاری با شهردای است/ شهرداری می‌خواهد کسب و کارها را نابود کند

در گفت و گو با شنبه پرس؛

3

رضال الفت نسب در گفت‌و‌گو با شنبه‌پرس گفت: پورسید آقایی در جلسات به صورت غیر رسمی به مدیران تاکسی‌های اینترنتی گفته که پولی که ما می‌خواهیم را از مردم بگیرید. شهرداری می‌خواهد مجوز بدهد و با این کار استارتاپ‌ها را نابود کند و به چیزی که می‌خواهد برسد.

دعوا بر سر تاکسی‌های اینترنتی به جاهای باریک کشیده است. شهرداری خودش را بهترین نهاد ناظر می‌داند و اخبار ضد و نقیضی از تصویب نظارت شهرداری بر تاکسی‌های اینترنتی به گوش می‌رسد. محسن پورسید آقایی در گفت‌و‌گو با یک رسانه درباره تاکسی‌های اینترنتی گفته است: دستورالعلمی در این زمینه با هماهنگی وزارت کشور تهیه و بزودی اجرایی خواهد شدتا پایان هفته جاری در سراسر کشور ابلاغ می‌شود و بر همین اساس، تا پایان تابستان و از ابتدای مهر تمام تاکسی‌های اینترنتی تحت نظارت شهرداری قرار می‌گیرند.

این درحالی است که رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در گفت‌وگو با شنبه پرس گفت: قرار بود بین وزارت صمت و کشور دستورالعملی نوشته و ابلاغ شود، اما متاسفانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب شورای شهر هوشمند ارايه کرده که در آن برخلاف حمایت‌ها و چیزهایی که از وزارت ارتباطات  دیده بودیم گفته شده استارتاپ‌هایی که در حوزه شهری فعالیت می‌کنند باید به شهرداری پول بدهند و تحت نظارت قرار گیرند.

وی افزود: شهرداری به دنبال دریافت عوارض غیر قانونی است. شهرداری می‌‌گوید پول بدهید، هرکاری دوست داشته باشید می‌توانید بکنید.

الفت نسب ادامه داد: عددهایی که شهرداری می‌خواهد متفاوت است. طبق قانون مالیات برارزش افزوده، شرکت‌هایی که مالیات می‌دهند نباید به شهرداری پول بدهند.

سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی تاکید کرد: این پول‌هایی که شهرداری می‌خواهد هم مبالغش متفاوت است و هم شهرداری می‌گوید اسم پولی که باید بدهند را عوض کنید.

رضا الفت نسب به شنبه پرس گفت: در جلسات به صورت غیر رسمی به مدیران تاکسی‌های اینترنتی گفته شده پولی که ما می‌خواهیم را از مردم بگیرید.

وی تصریح کرد: ما سال گذشته پیش بینی می‌کردیم که این اتفاق می‌افتد. تاکنون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ پاسخی درباره پیشنهاد شورای شهر هوشمند به ما نداده است.

الفت نسب در گفت و گو با شنبه پرس اظهار کرد: اگر الان شهرداری بخواهد به تاکسی‌های اینترنتی مجوز دهد یا پول بگیرد چون کلمه «شهر» در آن است و یا در حوزه شهری فعالیت می‌کنند، چند روز‌ دیگر سازمان‌های دیگری مثل وزارت بهداشت می‌آید و از استارتاپ‌های حوزه بهداشت پول می‌خواهد.

سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی تاکید کرد: استارتاپ‌ها مشکلات مردم را حل می‌کنند و نباید پول غیرقانونی بدهند. استارتاپ‌ها با زدن یک دکمه توسط دولت فیلتر می‌شوند و الان همه مخالفت‌ها با این کسب و کارها وجود داد. قانون نظام صنفی برای استارت‌ها وجود دارد و نظارت و پول گرفتن چه مفهمومی دارد؟

وی درباره موضع اتحادیه درباره نظارت شهرداری گفت:‌ اتحادیه نظارت را بر اساس آیین نامه نظارتی بین وزارت صمت و کشور قبول دارد و هرچیزی غیر از این پذیرفته نیست.

الفت نسب با اشاره به سهم خواهی شهرداری گفت: شهرداری می‌خواهد مجوز بدهد و با این کار استارتاپ‌ها را نابود کند و به چیزی که می‌خواهد برسد.

این مقام مسئول تاکید کرد: تاکسی‌های اینترنتی خودرو‌ها را ساماندهی کردند و حالا که ۲ میلیون سفر در کشور دارد شهرداری می‌خواهد از این کار سود ببرد.

رضا الفت نسب در پایان گفت:‌من به کسب و کاهایی که قرار است با شهرداری کار کنند توصیه می‌کنم خیلی مراقب باشند. شهرداری خودش را همه کاره می‌داند و استارتاپ‌ها باید حواسشان را جمع‌ کنند.

اخبار مرتبط:

هوشمندی کشوری برای شهرها

تپ‌سی و اسنپ هم به دادگاه می‌روند

شهرداری مانعی برای کسب و کارها

 

3 دیدگاه
 1. مهدی سلیمیان می‌گوید

  جناب الفت نسب دستورالعمل خرید و فروش آنلاین طلا و مجوز به این استارت آپ ها به کجا رسید
  الان نزدیک به یک سال میگذرد!!!

 2. مهیار می‌گوید

  حفشانه بدند دادگاه
  برده داری نوین راننده راه انداختند.
  بتید کسی باشه داود راننده برسه
  پشتیبانی این شرکت ها ظلم را از سر گذراندنند.

 3. کامبیز می‌گوید

  شهرداری اگه کار بلد بود که حوزه های خودش رو اداره میکرد.

  هر جا صحبت از درآمد باشه شهرداری هم میدوه میاد وسط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.