رضا الفت نسب: ما با مجوز دادن و نظارت شهرداری مخالفیم

در گفت‌و‌گو با شنبه‌پرس مطرح شد؛

0

رضا الفت نسب در گفت‌و‌گو با شنبه‌پرس گفت: ما با نظارت مخالف نیستیم، اما با نظارت و جواز دادن شهرداری مخالفیم.

رضا الفت نسب، عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی درباره ادعاهای محسن پورسید آقایی درباره نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی به شنبه‌پرس گفت: آقای پورسید آقایی در این یک ساله و نیمی که آمده است، مخصوصا در ۶ ماه اخیر به طبل مخالفت با تاکسی‌های اینترنتی می‌کوبد.

وی افزود: رئیس جمهوری مواضع مشخصی روی این مسئله دارد که ادعای‌های آقای پورسیدآقایی با آن در تضاد است.  آقای روحانی در نشست ایران هوشمند سخنرانی کردند و گفتند ما از استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کنیم.

الفت نسب درباره تدوین آیین نامه گفت: دو وزراتخانه صمت و کشور باید آیین‌نامه تدوین کنند. الان وزارت صمت پای کار است و وزارت کشور مخالف است. وزرات کشور می‌گوید باید پروانه بدهیم و برای همین این موضوع نتیجه نداده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی تصریح کرد: آقای پور‌سید آقایی گفته‌اند که جوانان می‌‌آیند تهران، در ماشین می‌خوابند و در تاکسی‌‌های اینترنتی کار می‌کنند. وضعیت اقتصادی اکنون به گونه‌ای است که مردم گرفتار شده‌اند و کسی خوشش نمی‌آید خانه و زندگی خود را در شهرستان رها کند و به تهران بیاید. نهاد اجرایی که می‌تواند وضعیت اقتصادی را کنترل کند دولت است و این ربطی به تاکسی‌های اینترنتی ندارد.

وی افزود: بخش خصوصی الان ماشین‌هایی را که ۱۰ سال در شهر پرسه می‌زدند را ساماندهی کرده است و با امنیت خدمات ارائه می‌دهد. حالا آمده‌اند و بحث پروانه دادن را پیش کشیده‌اند. مردم به تاکسی‌های اینترنتی نمره مثبت می‌دهند. مشخص نیست آقای پور‌سید آقایی به چه دلیلی اصرار می‌ورزد.

الفت نسب ادامه داد: شهرداری نتوانست آژانس‌های داخل شهر را جمع کند و حالا خیال می‌کند با تلاش و فشار موفق می‌شود کسب و کار‌های اینترنتی را برچیند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی درباره موافق بودن با نظارت به شنبه‌پرس گفت: نظارت ابزاری نیست که مجوز صادر کند. مجوز از جانب اتحادیه صادر شده است و جواز گرفتن از شهرداری شدنی نیست.

وی تاکید کرد: نظارت زمانی قانونی است که وزارت کشور و صمت آیین‌نامه آن را تدوین کنند. نظارت بر اساس قانون شدنی است.

رضا الفت نسب درباره جغرافیای کسب و کار‌های آنلاین یادآور شد: جغرافیای کسب و کار‌های آنلاین محدود به شهر و محله نیست و این کسب و کار‌های می‌توانند در کل کشور فعالیت کنند. ما نمی‌نتوانیم در هر شهر با شهرداری‌ها درگیر شویم.

وی تاکید کرد: ما با نظارت مخالف نیستیم، اما با نظارت و جواز دادن شهرداری مخالفیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.