در رهنما کالج چه خبر است؟

گفت‌وگو با هاجر رزمپا، مسئول برندینگ منایع انسانی شرکت رهنما

0

در دوره‌های برنامه‌نویسی، آزمون آنلاین برگزار می‌شود و بهترین‌ها انتخاب و برای مصاحبه از آنها دعوت می‌شود. در دوره پیش رو، با عنوان یوآی و یوایکس، نمونه کار افراد چک و بعد از آن مصاحبه و انتخاب نهایی از بین آنها انجام می‌شود.

هاجر رزمپا، مسئول برندینگ و شبکه‌‌های اجتماعی شرکت رهنما، به این صورت رهنما کالج را معرفی می‌کند: «رهنما یک شرکت آی‌تی بیس است با 18 سال سابقه فعالیت در حوزه‌های مختلف؛ از خدمات ارزش‌افزوده موبایل گرفته تا سرمایه‌گذاری روی ایده‌ها و استارتاپ‌ها. رهنما کالج یکی از بخش‌های شرکت رهنما و فضایی است که از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بدون هرگونه محدودیت دعوت می‌کند تا در دوره‌های کارآموزی آن شرکت کنند. این دوره‌ها با توجه به نیاز بازار و اکوسیستم استارتاپی، با موضوعات مختلف برگزار می‌شود. برای مثال در این مدت یک ساله که از فعالیت رهنما کالج می‌گذرد، سه دوره برنامه‌نویسی برگزار شده است و دوره آینده با عنوان یوآی و یوایکس هم در بهمن‌ماه تشکیل می‌شود.»

 

نحوه آموزش در رهنماکالج

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، رزمپا تاکید می‌دهد در دوره‌های یک‌ماهه رهنماکالج، کارآموزان به چند گروه تقسیم شده و به صورت تیمی پروژه‌هایی انجام می‌دهند و زیر نظر مربی فوت و فن کار را یاد می‌گیرند. «علاوه بر فراگیری کار در انجام پروژه‌های واقعی، مواردی مانند اخلاق حرفه‌ای و کار گروهی که برای کار در بازار، بسیار لازم و ضروری است را هم به صورت عملی تجربه می‌کنند. رهنما کالج فضای بسیار پویا و خلاقی است که نه صرفا یک کلاس آموزشی و نه کاملا محیط کار است؛ بلکه محیط جذابی است که امکان بازی و تفریح هم برای کارآموزان فراهم است.» آنطور که رزمپا می‌گوید بعد از پایان دوره کارآموزان اگر مایل به کار کردن باشند، رهنما آنها را به شرکت‌های زیرمجموعه خودش یا سازمان‌های دیگر که درخواست نیرو دارند، معرفی خواهد کرد.

 

هدف، توانمندسازی افراد برای ورود به بازار کار است

هدف رهنما از به وجود آوردن این بخش هم توانمند کردن افراد و تربیت نیروی کار شایسته برای ورود به بازار کسب و کار عنوان شده است. رزمپا نحوه ورود به این دوره‌ها را هم اینگونه توضیح می‌دهد: «نحوه ورود به این کالج، بسته به دوره‌ای که تشکیل می‌شود متفاوت است. برای مثال در دوره‌های برنامه‌نویسی، آزمون آنلاین برگزار می‌شود و بهترین‌ها انتخاب و برای مصاحبه از آنها دعوت می‌شود. در دوره پیش رو، با عنوان یوآی و یوایکس، نمونه کار افراد چک و بعد از آن مصاحبه و انتخاب نهایی از بین آنها انجام می‌شود. برای شرکت در این دوره‌ها محدودیت سنی وجود ندارد؛ ما تجربه کارآموز 14 ساله و 39 ساله را هم داشته‌ایم. در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های فضا، قادر به جذب تعداد زیادی کارآموز در هر دوره نیستیم، اما سعی‌مان بر این است که با تقویت توانمندی‌ها، امکان گسترش این خدمات برای افراد بیشتر و در دوره‌های متنوع‌تر فراهم شود.»

رزمپا در آخر اضافه می‌کند: «به تازگی بسیاری از شرکت‌های موفق اقدام به تشکیل دوره و کلاس‌های مشابه، جهت آموزش نیروی کار متبحر در زمینه‌های مختلف کرده‌اند. این اتفاق بسیار خوبیست که افراد جویای کار با گذراندن چنین دوره‌هایی، ورزیده و کار بلد شوند تا سازمان‌ها به دنبال جذب آنها باشند. در نهایت با توانمندسازی افراد، به رشد اکوسیستم در کشور کمک خواهد شد.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.