هفته جهانی کارآفرینی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد

0

هفته جهانی کارآفرینی هرسال از ۲۷ آبان‌ تا ۳ آذر برابر با ۱۸ تا ۲۴ نوامبر برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان، برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که هر سال در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ نوامبر برابر با ۲۷ آبان‌ماه تا ۳ آذرماه برگزار می‌شود.

در این رویداد هماهنگ، با تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب و کار فکر و کسب و کار شخصی خود را آغاز کنند. عقیده بسیاری براین است که این کمپین عظیم جهانی می‌تواند باعث ترفیع جایگاه کارآفرینی در اذهان و افکار گردیده و مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار توسط عموم جامعه شود.

این رویداد مراسمی برای ارج نهادن به نوآوران و خالقان اشتغال است. کسانی که ایده‌های خود را حیات بخشیدند و کسب و کاری را پایه‌گذاری کرده و باعث رشد اقتصادی در کشور خود و توسعه رفاه انسانی شدند.

طراحی فعالیت‌های این رویداد می‌تواند به صورت محلی، ملی و یا بین‌المللی باشد و از این طریق می‌کوشد تا مردم را به کشف استعداد و پتانسیل‌های خود تشویق کرده و به عنوان آغازگران و نوآوران، وارد عرصه کسب و کار نماید.

تاکنون در ایران، ۱۲ مشارکت کننده شامل دانشگاه‌ها، سازمان‌های مردم‌ نهاد و مؤسسات بخش خصوصی،‏ بیش از ۶۰۰ برنامه را برای اجرا در طی این هفته سازمان‌دهی کرده‌اند. این برنامه‌ها در شهرهای مختلف نظیر تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، قزوین، کرج و … برگزار می‌شود.

در دنیا نیز بیش از ۱۷۰ کشور نزدیک به ۳۵۰۰۰  فعالیت را با همکاری بیش از ۲۰۰۰۰ مشارکت کننده و برای بیش از ۱۰ میلیون نفر برنامه‌ریزی کرده و هم‌ اکنون در حال اجرای آن‌ها هستند.

در ایران نیز دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برای ششمین سال میزبان هفته جهانی کارآفرینی است. این برنامه توسط دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و اجرای کانون دانش آموختگان کارآفرینی دانشگاه تهران و با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی از ۲۷ آبان‌ تا ۳ آذر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.