خطوط هوایی ایر فرانس هم بلاکچینی شد!

به عنوان پنجمین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان که با شرکت Winding Tree وارد مشارکت شده است؛

0

سونیا باریر، معاون اجرایی بخش استراتژی و نوآوری ایر فرانس KLM: «ما قصد داریم با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین، مبادلات را در صنعت گردشگری برای مشتریان، شرکت‌ها و استارتاپ‌های خود متحول کنیم.»

ایر فرانس-KLM پنجمین شرکت بزرگ هواپیمایی در جهان، با شرکت مبتنی بر بلاک‌چین Winding Tree در زمینه رزرو پرواز و یافتن راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های مسافران و همچنین افزایش سودآوری از طریق حذف واسطه‌ها، وارد مشارکت شده است.

این شرکت هواپیمایی امیدوار است که این مشارکت، کاهش یا حذف واسطه‌ها در فرآیند خرید، پیشنهادات پرمنفعت‌تر و همچنین خدمات ارزان‌تر برای مسافران فراهم کند.

حالا ایر فرانس KLM هم به خطوط هوایی دیگری که با Winding Tree مشارکت می‌کنند، اضافه شده است. این شرکت در حال حاضر دارای قراردادهایی با لوفتانزا، سوئیس ایر، ایر نیوزلند، ایرلاین اتریش، بروکسل و یورو وینگز است. خطوط هوایی به طور چشمگیری به فناوری‌های جدید علاقه نشان داده و از این طریق و تلاش روز افزون خواستار پیشی گرفتن از رقبای خود و سودآوری بیشتر هستند.

 

تحول مبادلات در صنعت گردشگری

سونیا باریر، معاون اجرایی بخش استراتژی و نوآوری ایر فرانس KLM، اظهار داشت که این گروه مفتخر است که یکی از پیشگامان پذیرش این فناوری نوین در صنعت هوایی باشد. او گفت: «ما قصد داریم با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین، مبادلات را در صنعت گردشگری برای مشتریان، شرکت‌ها و استارتاپ‌های خود متحول کنیم.»

 

شراکت لوفتانزا و SAP در راه‌اندازی بلاک‌چین خطوط هوایی

در اوایل امسال، شرکت هوایی لوفتانزا از آغاز شراکت خود با ابر شرکت نرم‌افزاری SAP در راه‌اندازی نوآوری بلاک‌چین خطوط هوایی خبر داد. لوفتانزا در راستای بهبود مسائل فنی پروازهای خود و همچنین ارائه خدمات بهتر به مشتریانش، بلاک‌چین را به عنوان بهترین راه‌حل و ابزار برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ انتخاب کرده است.

 

بلاک‌چین در چه بخش‌هایی مورد استفاده صنعت گردشگری قرار می‌گیرد

اپلیکیشن‌های کاربردی بلاک‌چین می توانند در بخش هایی مانند بهبود رزرو پروازها، احراز هویت در فرودگاه ها و همچنین ردیابی و تایید اسناد در میان تامین کنندگان این زنجیره، مورد استفاده قرار بگیرد.

 

پتانسیل قابل توجه حوزه هوایی برای استفاده از بلاک‌چین

گلب تریتوس، مدیر بخش نوآوری لوفتانزا در همین راستا بیان کرده است: «در حالی که سایر صنایع موارد کاربرد تکنولوژی بلاک‌چین را در حوزه فعالیت خود یافته‌اند، اما تاثیرات بلاک‌چین و موارد استفاده آن در حوزه هوایی هنوز قابل توجه نیست. اما او باور دارد که پتانسیل قابل توجهی در این صنعت برای استفاده از بلاک‌چین و دیگر شبکه‌های غیرمتمرکز وجود داشته است.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.