حمایت از ورود دانش بنیان ها به بازارهای جهانی

معاون وزیر صمت گفت: از ورود شرکت های دانش بنیان به بازار های جهانی حمایت می کنیم.

0

علیرضا پیمان پاک در مراسم انعقاد تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اظهار داشت: تاکید ویژه رییس جمهور و وزیر صمت دولت سیزدهم همواره بر همکاری با شرکت های دانش بنیان و صادرات محور شدن این شرکت ها بوده است. در همین راستا سازمان توسعه تجارت باید با استفاده از تمام ابزارهای خود به توسعه صادرات دانش بنیان در احجام وسیع تمام تلاش خود را انجام دهد. وی افزود: باید بتوانیم مزیت حوزه علم و فناوری کشور را در فضای تعاملات بین المللی رسمیت ببخشیم تا به اثرگذاری های لازم برسیم. اگر چه در ماه های اخیر اتفاقات خوبی در حوزه همکاری های بین المللی و بسترسازی توسعه صادرات رخ داده است.

پیمان پاک ادامه داد : همواره در تمام سفرها و برنامه های بین المللی که وزیر صمت و مسئولان سازمان توسعه تجارت انجام می دهند بحث همکاری های بین المللی در حوزه دانش بنیان چه در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان و چه همکاری های بین المللی جزو رئوس مطالب و محورهایی بوده که مورد صحبت قرار گرفته است. ما در سازمان توسعه تجارت در پایان تمام نشست ها و برنامه های مشترکی که با هیئت های تجاری و اقتصادی کشورهای مختلف داشیتم از محل مرکز IHIT (خانه فناوری و تکنولوژی ایران) نمایشگاه تهران بازدید کرده ایم.

پیمان پاک تصریح کرد: آشنایی و معرفی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان فعال در کشور در خانه فناوری و تکنولوژی ایران به شرکتها و هیات های تجاری خارجی اقدامی برای توسعه بازار و بازاریابی به حساب می آید. از طرفی شرکت ها و مقامات بین المللی پس از بازدید از این مرکز با پیشرفت ایران و جایگاه ما در حوزه علم و فناوری آشنا می شوند و احساس می کنند در زمینه تجارت با کشوری روبرو هستند که در حوزه علم و فناوری پیشرو است.

رییس سازمان توسعه تجارت در ادامه گفت: بسیاری از مقامات کشورهای خارجی پس از آشنایی و شناخت ظرفیت های علمی و فناوری در کشور ما اقرار کرده اند که ایران در شرایط تحریم به پیشرفت ها و دستاوردهایی رسیده که برخی از کشورهای پیشرفته نیز به آنها دست نیافته اند. اینکه ما تمام این دستاوردها را در چنین مجموعه ای گرد یکدیگر جمع کنیم یکی از اقدمات موثری بوده که در گذشته انجام شده است. ما آمادگی داریم که با کمک و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این مرکز را گسترش دهیم.

 

وی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، تصریح کرد: با توجه به شعار سال، این تفاهمنامه با دو رویکرد دانش بنیان شدن حوزه تجارت و گذر از روش های سنتی صادرات و همچنین حمایت از دانش بنیان هایی که توانایی بین المللی شدن دارند به امضا خواهد رسید. ما در سازمان توسعه تجارت برنامه های مختلفی در این زمینه داشته ایم و تلاش کرده ایم پروژه های جاری سازمان را به سمت حمایت از شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان سوق بدهیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.