جمعه سیاه برای آمازون خوشایند نبود

اعتراض و اعتصاب گسترده کارگران فرانسوی و آلمانی آمازون در جمعه سیاه

0

کارکنان آمازون، همزمان با جمعه سیاه، اعتصاب گسترده‌ای را در اعتراض به شرایط و دستمزد خود در آلمان و فرانسه انجام دادند.

جمعه سیاه برای خرده‌فروشی‌های آنلاین روز بسیار پر کار و شلوغی است. اما برای آمازون، با اعتراضات وسیع کارکنانش همراه شد. به طوری که کارکنان این شرکت بزرگ آنلاین، در اعتراض به شرایط کاری و میزان حقوق خود، دست به اعتصابات گسترده‌ای در فرانسه و آلمان زدند.

کارکنان آمازون در ۶ مرکز توزیع این کمپانی در آلمان، در اعتراض به شرایط و حقوق‌شان، راهپیمایی کردند. آنها برای نشان دادن اعتراض و اعتصاب خود، روز جمعه سیاه را که برای این شرکت بسیار مهم و شلوغ است، انتخاب کردند.

در همین راستا اتحادیه کارگری خدمات همگانی آلمان موسوم به وردی (Ver.di)، آمازون را به عدم حمایت از حقوق اساسی کارگران متهم کرد و در بیانیه‌ای اعلام کرد: (کار خوب با قیمت پایین وجود ندارد). اعضای این اتحادیه خواستار یک توافق جمعی برای دستمزد معیشتی هستند.

این اعتصاب در روزهای جمعه، شنبه و دوشنبه در حال انجام بود. کارگران آمازون راهپیمایی خود را از انبارهای این کمپانی واقع در لایپزیک، بادهرسفلد، کوبلنز، راینبرگ، ورنه و گرابن آغاز کردند. تعداد کارکنان آمازون در ۱۳ مرکز واقع در آلمان، ۱۳ هزار نفر است.

معترضین در فرانسه نیز تظاهرات خود را در نزدیکی تسهیلات آمازون در پاریس به انجام رساندند. این اعتصاب‌کنندگان، دسترسی کامیون‌ها را به سایت‌های این کمپانی مسدود کردند. این گروه در تظاهرات خود خواستار توقف تولید بیش از حد این غول فناوری خرید آنلاین شدند.

راهپیمایی معترضین در روز جمعه، دنباله اختلافات طولانی‌مدتی است که بین آمازون و اتحادیه وردی وجود دارد.

منبع: فوربس

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.