تیک تاک صفحات تمام کاربران زیر ۱۶ سال را خصوصی می کند

0

اپلیکیشن تیک تاک که محبوبیت زیادی در جهان دارد؛ با اعمال تغییرات جدیدی در تنظیمات حریم خصوصی برای کاربران زیر 16 سال، در تلاش است تا به امنیت کاربران خود توجه بیشتری نشان دهد.

در تغییرات جدید،‌ تنظیمات حساب کاربران زیر ۱۶ سال تیک تاک، به صورت پیش فرض در حالت «خصوصی» (private) قرار می‌گیرد. وقتی حساب کاربری در این حالت باشد،‌ فقط فالورهای تایید شده آن اکانت می‌توانند روی محتوای به اشتراک گذاشته شده کامنت بگذارند و بدون تایید صاحب حساب کاربری نیز اجازه دانلود ویدیوها را ندارند.

تیک تاک امیدوار است با تغییرات جدید، کاربران نوجوان بتوانند بدون نگرانی از به خطر افتادن حریم خصوصی خود از این اپلیکیشن استفاده کنند و تعامل آنها در فضای مجازی چارچوب‌های مشخصی داشته باشد.

«ایلین فاکس»‌ مدیر بخش حریم خصوصی این اپلیکیشن گفت:

«امیدواریم کاربران نوجوان، با تصمیم گیری آگاهانه از چنین قابلیت‌هایی به خوبی استفاده ‌کنند.»

با تغییرات جدید،‌ حساب‌های کاربری کاربران گروه‌های سنی ۱۳ تا ۱۵ سال دستخوش تغیراتی می‌شود. تنها «دوستان» (friends) چنین حساب‌های کاربری می‌توانند روی محتوای منتشر شده کامنت بگذارند و در صورت تایید صاحب حساب کاربری امکان دانلود ویدیوها داده می‌شود.

تغییرات جدیدی نیز برای حساب‌های کاربری گروه سنی ۱۶ و ۱۷ سال در نظر گرفته شده است. به صورت پیش فرض تنها «دوستان» چنین حساب‌های کاربری می‌توانند ویدیوها را دانلود کنند؛‌ اما کاربران این گروه‌های سنی می‌توانند تنظیمات پیش فرض را غیر فعال کرده و اجازه کامنت گذاری و دانلود ویدیوها را به همه بدهند.

با تغییرات جدید تیک تاک نحوه تعامل کاربران نوجوان در فضای مجازی تغییراتی خواهد کرد. ممکن است همه کاربران از چنین تغییراتی استقبال نکنند؛‌ اما تیک تاک با تنظیمات پیش فرض برای حریم خصوصی سعی دارد به کاربران کمک کند تا بتوانند مدیریت بهتری روی محتوای ویدیوهای خود داشته باشند و محتوای تصویری آنها در جمع کوچک‌تر دوستان به اشتراک گذاشته خواهد شد.

با این رویکرد والدین نیز می‌توانند کنترل بیشتری روی عملکرد فرزندان خود در فضای مجازی داشته باشند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.