تیک‌تاک، اعلام کرد هیچ محتوایی را به دلیل حساسیت چین یا هر دولت دیگری حذف نمی‌کند.

اپلیکیشن تیک‌تاک که این روزها با تحقیقات امنیتی ایالات متحده آمریکا روبه‌رو است، ادعای مبتنی بر نفوذ چین در برنامه رسانه اجتماعی خود را رد کرده است.

0

با وجود حساسیت‌هایی که در رابطه با سانسور سیاسی محتوای کاربران در تیک‌تاک مطرح شده است، این شرکت کماکان این ادعا را رد می‌کند.

اپلیکیشن تیک‌تاک که این روزها با تحقیقات امنیتی ایالات متحده آمریکا روبه‌رو است، ادعای مبتنی بر نفوذ چین در برنامه رسانه اجتماعی خود را رد کرده است.

دولت آمریکا در اوایل ماه جاری، پس از آنکه قانونگذاران آمریکا درباره سانسور محتوای حساس سیاسی این شرکت چینی ابراز نگرانی کردند، اعلام کرد که در حال انجام تحقیقات امنیت ملی در ارتباط با تیک‌تاک است. از آن زمان مدیران این شرکت، ادعای مذکور را رد کرده‌اند.

در پروفایل گسترده‌ای که در اوایل ماه جاری از سوی تیک‌تاک منتشر شد، الکس زو (Alex Zhu) مدیر اجرایی آن، بر استقلال اداره این شرکت در آمریکا از دفتر مرکزی آن در پکن تأکید کرد.

مدیران این اپلیکیشن در رد ادعای مطرح شده اعلام کردند که ما به دنبال ایجاد بستری هستیم که افراد بتوانند در آن آزادانه نظرات خود را ابراز کرده، خلاق و شاد باشند و این اصلی‌ترین هدفی است که منجر به رشد تیک‌تاک شده است. در همین راستا نیز این شرکت اذعان داشت که هیچ محتوایی را به دلیل حساسیت‌های چین یا هر دولت دیگری حذف نمی‌کند.

این در حالی است که همزمان با انتشار این خبر از سوی تیک‌تاک، واشنگتن‌پست گزارشی از یک کاربر ۱۷ ساله در نیوجرسی منتشر کرد که حساب کاربری‌اش در اپلیکیشن مذکور، به دلیل انتشار یک ویدئوی انتقادی وایرال‌شده درباره رفتار دولت چین با قوم اقلیت اویغور، مسدود شده بود.

البته مدیران تیک‌تاک در این باره توضیح دادند که خود کاربر از حسابش خارج شده است، زیرا ویدئوی مذکور هنوز در سیستم‌عامل موجود بوده و این مسأله ربطی به سانسور ندارد.

منبع: www.cnbc.com

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.