بستری برای معرفی تمامی عناصر اکوسیستم استارتاپی

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی می‌شود

0

جامعه شرکت‌های دانش‌بنیان که شامل طیف وسیعی از شرکت‌های توانمند داخلی است، بازار هدف قابل توجهی برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تخصصی محسوب می‌شود. از طرفی شرکت‌های دانش بنیان نیز برای توسعه کسب‌وکار خود، نیاز به دریافت این خدمات دارند، تا بتوانند بر فعالیت‌های اصلی خود تمرکز کنند. حال امکان اطلاع‌رسانی این خدمات از طریق سامانه نقشاپ فراهم‌ شده است.

به منظور ایجاد بستری تعاملی برای معرفی عناصر فعال در زیست‌بوم کارآفرینی ایران، امکان تعامل دو سویه میان شرکت‌های دانش بنیان و نهادهای خصوصی و دولتی فراهم می‌شود.

جامعه شرکت‌های دانش‌بنیان که شامل طیف وسیعی از شرکت‌های توانمند داخلی است، بازار هدف قابل توجهی برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تخصصی محسوب می‌شود. از طرفی شرکت‌های دانش بنیان نیز برای توسعه کسب‌وکار خود، نیاز به دریافت این خدمات دارند، تا بتوانند بر فعالیت‌های اصلی خود تمرکز کنند. طی هماهنگی‌های صورت گرفته، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امکان اطلاع‌رسانی این خدمات از طریق سامانه نقشاپ فراهم‌ شده است و شرکت‌های متقاضی می‌توانند تقاضای خود را به نقشاپ ارائه دهند.

در این سامانه امکان معرفی استارتاپ‌های ایرانی فراهم‌شده است. در این ابزار، استارت‌ آپ ها ذیل دوازده دسته کلی (فروشگاه‌های اینترنتی، فینتک، سبک زندگی، ابزارها و سرویس‌ها، فناوری‌های پیشرفته، رسانه، بازی و دنیای مجازی، آموزش، اطلاعات، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات، سفر و جابه‌جایی و نرم‌افزار) معرفی‌شده است.

همچنین نهادهای خصوصی و دولتی مختلفی می‌توانند به استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برای رشد و توسعه کمک کنند. عدم آگاهی از وجود این نهادها، می‌تواند هزینه‌های زیادی را به این شرکت‌ها تحمیل کند. از طرفی، معمولاً فعالین صنعتی و بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، فرصت کافی برای رصد عناصر فعال در زیست‌بوم کارآفرینی پیرامونشان ندارند. در زیست‌بوم کارآفرینی، این نهادها ذیل هشت دسته (سیاست‌گذاری، تأمین مالی، پشتیبانی، نیروی انسانی، بازار، زیرساخت، تحقیق و توسعه و فرهنگ) معرفی‌شده است.

گفتنی است، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در هنگام ثبت‌نام در این سامانه، با وارد کردن کد daneshbonyan در قسمت شناسه معرف از بیش از 30 درصد تخفیف برخوردار شوند.

استارتاپ، نهاد ارائه‌دهنده خدمت تخصصی به استارتاپها، محتوا یا مشاوره‌ای می‌توانند از طریق لینک naghshup.ir تقاضای خود را ارائه دهند و یا از خدمات آن استفاده کنند. استارتاپ، نهاد ارائه‌دهنده خدمت تخصصی به استارتاپ‌ها، محتوا یا مشاوره‌ای می‌توانند از طریق لینک naghshup.ir  تقاضای خود را ارائه دهند و یا از خدمات آن استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.