با شکایت بانک پاسارگاد، سهامیاب فیلتر شد

با عنوان تشویش اذهان عمومی و تحریک سهامداران این بانک

7

«بانک پاسارگاد در شکایتی به دادگاه رسانه شعبه ۲ بازپرسی از ما به عنوان اینکه مجوز مطبوعات نداریم شکایتی مطرح و اعلام کرده که سهامیاب از طریق تشویش اذهان عمومی در حال تحریک سهامداران این بانک است. این درحالی است که اصل حوزه فعالیت ما ربطی به مطبوعات ندارد.»

سرویس «سهامیاب» شبکه اجتماعی و اطلاع‌رسانی بازار بورس ایران، یک‌شنبه ۶ آبان بنا بر شکایت بانک پاسارگاد فیلتر شد و همچنان از دسترس خارج است. فاطمه جعفری، مدیرعامل سهامیاب، ضمن اعلام این خبر در مورد جزییات این فیلترینگ می‌گوید: «بانک پاسارگاد در شکایتی به دادگاه رسانه شعبه ۲ بازپرسی از ما به عنوان اینکه مجوز مطبوعات نداریم شکایتی مطرح و اعلام کرده که سهامیاب از طریق تشویش اذهان عمومی در حال تحریک سهامداران این بانک است. این درحالی است که اصل حوزه فعالیت ما ربطی به مطبوعات ندارد.»

 

دلیل شکایت بانک پاسارگاد از سهامیاب

او در توضیح دلیل این شکایت می‌افزاید:‌ «نماد بانک پاسارگاد ۲۲ ماه پیش در بازار بورس بسته شده است و براساس آن چه ما متوجه شده‌ایم نزدیک به ۱۵ نفر از کاربرانی که سهام این بانک را در اختیار داشته‌اند در سرویس سهامیاب قرار بر پیگیری گرفتن حقوق خود از پاسارگاد کرده و این قرار را با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. به همین دلیل بانک پاسارگاد در شکایت از ما اعلام کرده سرویس سهامیاب در تلاش برای تحریک کاربران علیه بانک است.»

جعفری ادامه می‌دهد در متن شکایت بانک پاسارگاد به دادگاه رسانه مسئله به گونه‌ای اشتباه عنوان شده و با ارتباط دادن ما به حوزه مطبوعات نیز دادگاه رسانه بدون اینکه این شکایت را با ما در میان بگذارد دستور به فیلترینگ را صادر کرده است. براساس اظهارات مدیرعامل سهامیاب ایمیل مسدودسازی این سرویس ۱۲ نیمه شب گذشته  از کمیته تعیین مصادیق مجرمانه برای مدیران این سرویس ارسال شده و در نهایت بعدازظهر روز ۶ آبان سهامیاب از دسترس خارج شده است.

 

توییت هم‌بنیان‌گذار «سهامیاب» در مورد فیلترینگ این سرویس:

فیلتر شدن سهامیاب با شکایت بانک پاسارگاد

 

 

فیلتر کردن پلتفرم‌ها به خاطر محتوای مجرمانه

مسدودسازی یک سرویس اینترنتی به دلیل محتوای به اشتراک گذاشته از سمت کاربران آن در شرایطی اتفاق می‌افتد که مرداد ماه سال جاری دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده بود که براساس مصوبه چند ماه پیش این شورا از این پس تولید‌کنندگان محتوای مجرمانه در مقام اول برخورد قرار خواهند گرفت و به خاطر محتوای مجرمانه پلتفرم‌ها فیلتر نخواهند شد. ابوالحسن فیروزآبادی در این خصوص گفته بود: «این مصوبه‌ شورا برای جلوگیری از فیلتر شدن پلتفورم‌ها به تصویب رسیده است. همچنین قوه‌قضاییه نیز در این زمینه آیین‌نامه‌ای تهیه کرده بود که دو یا سه ماه پیش توسط رئیس قوه‌قضاییه ابلاغ شد و از آن به بعد ما شاهد نبوده‌ایم که یک پلتفرم به خاطر محتوای مجرمانه فیلتر شود.»

7 دیدگاه
 1. ناشناس می‌گوید

  هر دم از این باغ بری میرسد.

 2. ناشناس می‌گوید

  بانک پاسارگاد ۲۲ ماه است نماد خود را به علت عدم شفافیت در بورس بسته نگه داشته و هیچگونه اطلاع رسانی هم به سهامداران متضرر نکرده لذا سهامداران برای اگاه کردن مسولان بانک به بی توجهی انان به سهانداران قصد اعتراض رسمی دارند

 3. محمدit می‌گوید

  سلام
  جای تاسف است که بانک پاسارگاد بجای اینکه زودتر شفاف سازی و حسابرسی کنه تا نماد شرکت در بورس باز شه میاد شفافیت و راههای بیان را می بنده
  مثل یک دانش آموز تنبل هست که همه تمریناشونو انجام دادن و اون بجای انجام تکالیف میره از نظام آموزشی شکایت می کنه

  همه بانک ها با تاخیر شفاف سازی کردن و حساباشونو حسابرسی کردن گزارش دادن نمادشون باز شده هنوز بانک پاسارگاد خوابه

 4. جواد باقری می‌گوید

  متاسفم به
  دادگاه رسانه شعبه ۲ بازپرسی
  مثال این میماند که
  کسی به حق یا ناحق با استفاده از چاقو سر گوسفندی را بریده است
  بعد دادگاه بیاد
  هر چی چاقو در بازار است را جمع بکند.
  مقصر سیستم آموزشی کشور است که
  دانش آموزان زرنگ به رشته های تحصیلی تجربی و ریاضی میروند

 5. مداد بیرنگ می‌گوید

  با تشکر از قوه قضائیه،این سایت مضایی بود برای خالی کردن سهامداران خرد و تازه وارد،و نیز فروش سیگنال و مشاوره و غیره،هر وقت هم کسی توئیت درستی میگذاشت،مورد فحش و ناسزا اونم از نوع ناموسی قرار میگرفت،با بسته شدن این سایت،آرامش تا حدودی به بازار سرمایه برگشته است و امیدوارم این سایت کذاب هرگز باز گشایی نشود.

 6. کیومرث رحیمی می‌گوید

  باسلام وعرض ادب .اگربانک پاسارگاد به ناحق اقدام به فیلترینگ س ایت سهام یاب نموده و مدیر محترم سایت سهام یاب ذیحق میباشد چرا اقدامی درخصوص رفع فیلترینگ این سایت ننموده اید .چرا که اجرای قانون برای همه مگر یکسان نیست . البته بنده خودم به شخصه کمال تشکروقدردانی از مدیر یا مدیران سایت سهام یاب را دارم واز فیلترینگ شدن این سایت به شدت ناراحت هستم وامیدوارم به زودی مجددا شاهد رفع فیلترینگ این سایت باشم . باسپاس فراوان کیومرث رحیمی

 7. لعنت به هرچی بانگه می‌گوید

  همیشه همینه خطاکار و فاسد و مجرمه کسی با اون کاری نداره اما کسی که افشای جرم بکنه و فساد و خطا رو شفاف بکنه باهاش بر حورد می شه این عین عدالته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مخصوصا ار فاسد پولدار باشه و شفاف کننده مردم عادی مال باخته باشند

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.