بانک‌ها با استارتاپ‌های فین‌تک‌، اصلا همکاری نمی‌کنند!

بردیا ابهری، بنیان‌گذار استارتاپ رندینو:

0

بانک‌ها در حوزه فین‌تک خیلی کمک نمی‌کنند و اصولا همکاری نمی‌کنند. برای مثال گرفتن یک جواب که در یک روز امکان رسیدن به آن است، دو ماه باید رفت ‌و آمد داشته باشیم تا به جواب برسیم.

اکثر مواقع در حساب‌وکتاب‌ها مبالغی خرد وجود دارد که مجبور به رند کردن این عدد و رقم هستیم. رندینو استارتاپی است که این مسئله را به بهانه‌ای برای انجام کار خیر تبدیل کرده است. بردیا ابهری، بینان‌گذار استارتاپ رندینو درباره استارتاپش به این صورت توضیح می‌دهد: «وقتی برای خرید یک کالا مبلغ 45 هزار و 500 تومان باید بپردازید اما 55 هزار تومان پرداخت می‌کنید، می‌توانید باقی‌مانده پول‌تان را با استفاده از رندینو به کرادفاندینگ‌ها یا خیریه‌ها بدهید. این مبالغ برای افراد بسیار کوچک است ولی مجموع آنها قطعا عدد بزرگی خواهد شد.»

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، ابهری می‌گوید: «برای استفاده از رندینو و واریز مبالغ خرد به خیریه‌ها، نیازی نیست که کاربران آن فروشگاه در سایت ما ثبت‌نام یا عملیاتی انجام دهند؛ تعامل کاربران مانند قبل تنها با همان کسب‌وکار اولیه خواهد بود.» بنیان‌گذار رندینو اضافه می‌کند رندینو جزو اولین استارتاپ‌هایی است در ایران که در زمینه میکرومانی یا پول خرد فعالیت می‌کند.

به گفته ابهری، استارتاپ رندینو یک تیم 3 نفره است که حدود 3 ماه از شروع فعالیتش می‌گذرد. او در رابطه مشکلاتی که در این نوع کسب‌وکارها وجود دارد هم می‌گوید: «بانک‌ها در حوزه فین‌تک اصلا کمک و همکاری نمی‌کنند. برای گرفتن یک جواب که در یک روز امکان رسیدن به آن وجود دارد، دو ماه باید رفت‌وآمد داشته باشیم تا به جواب برسیم.»

ابهری از موارد خوبی که در این اکوسیستم به چشم می‌آید هم به این صورت می‌گوید: «تنوع و تعدد استارتاپ‌ها در این حوزه زیاد است و همین مورد باعث می‌شود هم ایده‌ها تکمیل‌تر شوند و هم در تعامل با دیگر کسب‌وکارها با چالش‌ها آشنا شویم و سعی کنیم با استفاده از تجربه دیگران موانع را پشت سر بگذاریم.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.