منطقه ویژه اقتصادی پیام، قطب دیتاسنتر کشور می‌شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در بازدید از فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی خبر داد:

0

به جای اینکه جزایری از توسعه ICT در کشور ایجاد شود، تمرکزی در یک منطقه خواهیم داشت. این تمرکز باعث می‌شود که هزینه سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی به حداقل ممکن برسد و جذب سرمایه برایشان به شدت توجیه اقتصادی‌ پیدا کند.

رسول سراییان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در رابطه با قطب دیتا سنتر کشور می‌گوید: «در راستای اجرای پروژه قطب دیتاسنتر با سرمایه‌گذار بخش خصوصی، جلسه‌ای در فرودگاه پیام، منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد. در این جلسه توضیحات و گزارشاتی از منطقه ویژه ارائه شد همچنین بازدید منطقه، این نوید می‌رسد که کل اکوسیستم و زنجیره ارزش ICT را می‌شود در این محدوده پیدا کرد. این یعنی اینکه ما می‌توانیم هزینه تمام شده تولید خدمات ICT، چه از بعد تجهیزات و چه از بعد خدمات را با تمرکزی که ایجاد می‌شود و به دنبال آن با به اشتراک‌گذاری هزینه زیرساخت‌ها به شدت کاهش دهیم.»

سراییان ادامه داد: «به این وسیله، به جای اینکه جزایری از توسعه ICT در کشور ایجاد شود، تمرکزی در یک منطقه خواهیم داشت. این تمرکز باعث می‌شود که هزینه سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی به حداقل ممکن برسد و جذب سرمایه برایشان به شدت توجیه اقتصادی‌ پیدا کند و در نهایت منفعتش برای مردم بیشتر شود.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات توضیح می‌دهد: «ما اینجا و امروز در گام اول به دنبال امکان‌سنجی اجرای پروژه قطب دیتاسنتر به عنوان یکی از قطب‌های دیتاسنتر کشور بودیم. در ادامه هم با هماهنگی و توضیحاتی که داده شد، زمینه‌های گسترده دیگری هم که در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد را امیدواریم که به مرور بتوانیم همه را به این منطقه بیاوریم و این مجموعه را کامل‌تر کنیم. هرچه در این منطقه، زنجیره کاملتر شود، منفعت آن تبلور بیشتر و بهتری پیدا خواهد کرد یعنی زمانی‌که ما بتوانیم این مجموعه را کامل کنیم، قطعا می‌تواند اثر بسیار مثبتی در راستای توسعه ICT در کشور داشته باشد.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.