اولین سری رویدادهای تخصصی برنامه‌نویسان ایران با نام TraceWay برگزار شد

رویداد TraceWay که از سوی جامعه برنامه‌نویسان ایران، کوئرا، برگزار شد، اولین رویداد از سری رویدادهای تخصصی توسعه‌دهندگان ارشد سازمان‌ها محسوب می‌شود.

0

رویداد تخصصی انتقال تجربه توسعه‌دهندگان ارشد کسب‌وکارها با عنوان TraceWay صبح امروز با همکاری گروه کوئرا در دانشکده مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

رویداد TraceWay که از سوی جامعه برنامه‌نویسان ایران، کوئرا، برگزار شد، اولین رویداد از سری رویدادهای تخصصی توسعه‌دهندگان ارشد سازمان‌ها محسوب می‌شود. محوریت اولین دوره این رویداد، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. مخاطبان این رویداد، برنامه‌نویسان ارشد و مدیران فنی سازمان‌ها هستند تا بتوانند علاوه بر فرصت شبکه‌سازی و ارتباط با سایر برنامه‌نویسان، از تجربیات فنی سایر سازمان‌‌ها نیز استفاده کنند.

سری رویدادهای Traceway را کوئرا، به ‌عنوان جامعه برنامه‌نویسان ایران، برگزار می‌کند و قرار است سایر دوره‌های آن با موضوعات مختلف تکنولوژی و منابع انسانی در حوزه برنامه‌نویسی برگزار شود. در اولین دوره این رویداد، تیم‌های داده و هوش مصنوعی شرکت‌های کافه‌بازار، تپسل، بلد و دیجی‌کالا تجربیات و چالش‌های رسیدن به محصولات موفق هوش مصنوعی را شرح دادند.

سخنران اول این رویداد، عباس حسینی معاون فنی تپسل بود که درباره تبلیغات دیجیتال و روند گروه تپسل در خصوص کاربرد تبلیغات دیجیتال صحبت کرد. حسینی در رویداد TraceWay به موضوع تبلیغات دیجیتال تپسی و چگونگی پیش‌بینی رفتار مشتریان در مواجهه با یک آگهی پرداخت و نشان داد که چگونه در تپسی مرتبط‌ترین تبلیغ را به هر کاربر نمایش می‌دهند.

علی چلمقانی، مدیر محصول هوش مصنوعی کافه‌بازار، دومین سخنران رویداد TraceWay بود. چلمقانی سخنرانی خود را درباره پردازش زبان‌های طبیعی و تجربه کافه‌بازار از این تکنولوژی ادامه داد. او در ادامه به این نکته پرداخت که چگونه پردازش جستجوهای کاربران باعث بهبود تجربه کاربری در بخش جستجوی کافه‌بازار شده است.

پیام آراسته، دانشمند داده در مسیریاب بلد به عنوان سومین سخنران TraceWay درباره پیش‌بینی ترافیک در این مسیریاب صحبت کرد که باعث کم شدن زمان و مسافت سفرها در مسیریاب بلد خواهد شد. به گفته آراسته، مسیریاب بلد از طریق داده‌های کاربران خود ( مانند ریپورت‌هایی که به بلد ارائه می‌دهند یا GPS آنها ) این پیش‌بینی را انجام می‌دهد.

حامد دهقانی، مهندس داده در دیجی‌کالا نیز به عنوان آخرین سخنران رویداد TraceWay روی صحنه حاضر شد و درباره سیستم توصیه‌گر دیجی‌کالا (Recommendation System) و داستان شکل‌گیری و عملکرد آن صحبت کرد. سیستمی که تا همین چند هفته پیش از سرویس‌های خارجی استفاده می‌کرد، اما در حال حاضر با طراحی و پیاده‌سازی کامل آن در دیجی‌کالا، علاوه بر کاهش هزینه، نتایج بهتری نیز در تشخیص علاقه‌مندی‌های کاربران داشته است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.