اولین رویداد بین‌المللی ماهواره مکعبی ایران به زودی در تهران برگزار می‌شود

0

 این رویداد به دنبال آن است که تمامی این دانشجویان و متخصصین جوان را که در زمینه‌های فناورانه یا کاربردی در حال اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و یا تجاری بر روی این پلتفرم هستند، نه تنها در ایران، بلکه در سرتاسر دنیا دعوت کند تا یک شبکه جهانی برای ایجاد یک اکوسیستم جذاب، پویا و پایدار ایجاد کنند تا با اتکا بر ماهواره‌های مکعبی نیازهای صنعت فضایی را به راهکارها متصل کنند.

رویداد ماهواره مکعبی ایران توسط شرکت مهندسی سامانه و به صورت خاص بخش فضایی آن، فضا دات آی آر، در همکاری با انجمن مشورتی نسل فضا (SGAC) که بزرگترین سازمان مشورتی بین‌المللی جهان در صنعت فضایی است، در یک روز در ۱۸ مهر ماه در تهران برگزار خواهد شد.

رویداد مذکور در چهار جلسه و دو نوبت صبح و عصر به فرصتهایی ۱۰ دقیقه‌ای در اختیار شرکت کنندگان خواهد گذاشت که ایده، محصول و یا راهکار خود را با توجه به ظرفیتهای ماهواره‌های مکعبی برای توسعه فناوری، عملیات، کاربرد و یا مسائل حقوقی این سیستم به اشتراک بگذارند.

علاقمندان می‌توانند در این رویداد به عنوان ارائه‌دهنده، شرکت‌کننده مستمع و یا در قالب شرکتها و افراد حقوقی حاضر شوند.

این رویداد یک فرصت بسیار مناسب برای شرکت‌ها و سازمانهای کوچک و بزرگ است که با مرور ارائه ها به انتخاب نیروی انسانی متخصص و یا محصولات مدنظر خود، متناسب با نیازها و نقشه راه خود بپردازند.

همچنین آنها می‌توانند برای ارائه توانمندیها، محصولات و برنامه های خود درخواست زمان ارائه نمایند. زمانهای شبکه سازی زمانی بسیار خوبی برای ارتباط و تعامل بین این شرکتها و تعریف پروژه های مشترک است. این شرکتها می‌توانند از این فرصت به صورت نامحدود برای توزیع بروشور و یا تبادل کارت بهره ببرند.

به همین منظور محل برگزاری این رویداد در مرکز نوآوری ایران زمین در نظر گرفته شده تا ضمن ایجاد آشنایی با فضای کاری اشتراکی در این مراکز، امکان شبکه‌سازی و شروع ارتباطات آینده را مهیا سازد.

فضا دات آی آر نیز به عنوان یکی از این شرکتها، به دنبال نهایی سازی لیست تامین کنندگان خود برای ساخت اولین ماهواره مکعبی خصوصی است تا ساخت یک ماهواره مکعبی یک واحدی با ماموریتهای مختلف را در دستور کار قرار دهد. این ماهواره به عنوان اولین گام از تشکیل یک منظومه جهانی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.