اولا،در لندن راه‌اندازی می‌شود

استارتاپ هندی مسافربری اولا، رقیب سرسخت اوبر در لندن

0

شرکت هندی حمل‌ونقل درون‌شهری اولا (Ola)، در حال آماده‌سازی برای کار در پایتخت انگلستان است. سرمایه‌گذار شرکت «اولا» همان سرمایه‌گذار اوبر است. سافت بانک درباره راه‌اندازی خدمات شرکت «اولا» در لندن گفته :«‌ در هفته آینده اولا کار خود را آغاز می‌کند.» با این حال، هنوز به طور رسمی هیچ خبری درمورد روز شروع به فعالیت رسمی «اولا» وجود ندارد.

شرکت هندی حمل‌ونقل درون‌شهری اولا (Ola)، در حال آماده‌سازی برای کار در پایتخت انگلستان است. سرمایه‌گذار شرکت «اولا» همان سرمایه‌گذار اوبر است. سافت بانک درباره راه‌اندازی خدمات شرکت «اولا» در لندن گفته :«‌ در هفته آینده اولا کار خود را آغاز می‌کند.» با این حال، هنوز به طور رسمی هیچ خبری درمورد روز شروع به فعالیت رسمی «اولا» وجود ندارد.

لندن بزرگترین بازار اروپایی برای شرکت مسافربری‌ اوبر است. در این شهر 45 هزار راننده از این شرکت حمل‌ونقل امریکایی مشغول به کار هستند و 3.5 میلیون مسافر با این اپلیکیشن تردد می‌کنند.

اوایل سال استارتاپ هندی اولا در لندن مجوز کار گرفت. اولا رقیب سرسخت اوبر خواهد بود.

سازمان حمل‌ونقل لندن گفته است که قرار داد اوبر را تمدید نخواهد کرد. زیرا رانندگان اوبر تصاویر مسافرانشان را برای دیگر رانندگان این شرکت فرستاده‌اند. حدود 14 هزار شکایت در این باره اتفاق افتاده است.

سازمان حمل و نقل لندن عامل شکست اوبر را عدم آسایش و امنیت مسافران در این شهر عنوان کرد. از طرفی اولا مسئله امنیت مسافران را تضمین کرده است.

سایمون اسمیت (Simon Smith)، مدیر بین‌الملل شرکت اولا به خبرنگار شبکه سی ان بی سی گفت:« ما پلتفرم موبایلی برای حمل‌ونقل در شهر لندن ساختیم که به طور کامل با استانداردهای سازمان حمل و نقل لندن مطابقت دارد.»

اولا اکنون در هشت شهر انگلستان که شامل بیرمنگام و لیورپول می‌شود؛ مشغول به کار است. استارتاپ اولا قصد دارد فراتر از بریتانیا و هندوستان برود. برنامه مدیران استارتاپ اولا، خدمات‌رسانی به شهرهای استرالیا و نیوزلند در آینده نزدیک است.

دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر گفته که نگران ورود پلتفرم‌های دیگر مسافربری در لندن نیست.  خسروشاهی معتقد است که شرکتش در بسیاری از شهرهای دنیا در حال خدمات‌رسانی است و با هیچ مشکل یا پدیده غیرقابل انتظاری روبه‌رو نیستند.

براساس خبر سی ان بی سی (CNBC)، استارتاپ اولا تا اواسط ژانویه سال 2020 در لندن کارش را شروع می‌کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.