ال‌جی قصد دارد از الکسای آمازون در لوازم خانگی خود استفاده کند

0

به گزارش خبرنگار شنبه پرس ، شرکت ال‌جی به زودی دستیار هوش مصنوعی آمازون، الکسا، را در خط تولید لوازم خانگی هوشمند خود جای خواهد داد. این تولیدکننده لوازم مصرفی کره جنوبی در نمایشگاه تجاری IFA در برلین درباره قابلیت‌های دستگاه‌هایی صحبت می‌کند که به الکسا مجهز هستند .

ال‌جی قصد دارد از بلندگوی آمازون اکو که با یک یا چند دستگاه اینترنت اشیاء ساخت شرکت ال‌جی کار می‌کنند، رونمایی کند و نشان دهد که کاربران چگونه می‌توانند این دستگاه‌ها را ازطریق فرمان‌های صوتی به دستیار دیجیتالی آمازون کنترل کنند.

پس از اینکه تولیدکننده تجهیزات او‌ای‌ام از دستیار گوگل در خط تولید محصولات خود استفاده کرد، شرکت ال‌جی نیز حرکت خود را به سمت استفاده از دستیار‌های هوشمند آغاز کرد. در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی پشتیبانی اینترنت اشیاء ال‌جی از الکسا در سطح جهانی اعمال خواهد شد اما این استفاده از این قابلیت قبل از پایان امسال آغاز می‌شود. تمام محصولات ال‌جی که از دستیار گوگل پشتیبانی می‌کنند به زودی با خدمات هوش مصنوعی آمازون نیز کار خواهند کرد. فهرستی از دستگاه‌های سازگار شامل یخچال، دستگاه تهویه هوا، فر، ماشین لباسشویی، ماشین خشکشویی، و غیره می‌شوند. این شرکت گفته است که پشتیبانی از الکسا به معنای ارائه گزینه‌های بیشتر به مصرف‌کنندگانی است که از محصولات ال‌جی استفاده می‌کنند و آنها می‌توانند لوازم هوشمند خود را کنترل نمایند. به علاوه اکوسیستم اینترنت اشیاء این شرکت در آینده بیشتر توسعه خواهد یافت.

با وجود تصمیم این شرکت بر ارائه یکپارچه‌سازی الکسا در لوازم خانگی خود، هنوز شرکت در حال تقویت روابط با گوگل، یکی از بزرگترین رقبای آمازون در بخش هوش مصنوعی مصرف‌کننده-محور، است. به طوریکه هر دو رقیب قصد دارد در معرفی نسخه کره‌ای دستیار گوگل همکاری کنند و انتظار می‌رود این نسخه تا پایان ماه سپتامبر به طور تجاری در دسترس قرار گیرد. او‌ای‌ام نیز نسل بعد از فبلت اندروید گوگل را با نام Pixel XL 2 تولید خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.