استرس استارتاپ‌ها از فیلتر احتمالی تلگرام

زهرا جعفریان، هم‌بنیان‌گذار استارتاپ وُنو مطرح کرد

0

«موضوع فیلترینگ برخی از شبکه‌های اجتماعی و نامشخص بودن این موضوع، تاثیر بسیار نگران‌کننده‌ای روی خیلی از استارتاپ‌ها و نحوه کار آن‌ها دارد. این موضوع آن‌ها را با چالش‌های بسیاری درگیر کرده و استرس زیادی برای بسیاری از کسب‌وکارها به وجود آورده است.»

وُنو vono یک پلتفرم دوسویه در حوزه گردشگری است که از تابستان سال 96 با تیمی 4 نفره فعالیت‌های خود را شروع کرده است. به گفته زهرا جعفریان یکی از بنیان‌گذاران این استارتاپ، وُنو به افرادی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند، کمک کرده است تا در کنار تهیه پرفایل کاملی از فعالیت‌های خود، سوابق، مشخصات، مدارک و … و ارائه آن به شرکت‌کننده‌ها، بتوانند به‌راحتی برنامه‌های خود را در این سایت قرار داده و در شبکه‌های اجتماعی گوناگون به اشتراک بگذارند. جعفریان در رابطه با ونو و اکوسیستم استارتاپی ایران گپ‌وگفتی با خبرگزاری شنبه‌پرس داشته است.

 

مهمترین‌ها و بهترین‌های سال 96

جعفریان بهترین و بدترین اتفاقی که در سال گذشته برای تیمش افتاده است را اینگونه عنوان می‌کند: «بهترین اتفاق برای ما، تشکیل یک تیم خوب، شروع کار و آشنایی با مجموعه تیوان بود. به عنوان بدترین اتفاق هم می‌توانم به خارج شدن یکی از مهره‌های کلیدی‌مان، از تیم اشاره کنم.»

هم‌بنیان‌گذار ونو از انجام شدن اولین مذاکرات استارتاپشان با سرمایه‌گذاران به عنوان مهمترین اتفاق سال 96 برای ونو نام می‌برد.

در ادامه زهرا جعفریان به بهترین و بدترین اخباری که در اکوسیستم شنیده است اشاره می‌کند و می‌گوید: «به نظر من بهترین خبر، گسترش فرآیند سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اکوسیستم و بدترین خبر شنیده‌شده اکوسیستم، فیلتر شدن برخی استارتاپ‌ها بود.»

جعفریان می‌گوید: «سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری رییس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران در سال گذشته تاثیرگذارترین فرد برای اکوسیستم استارتاپی ایران بودند؛ به دلیل حمایت خوبی که از استارتاپ‌ها و اکوسیستم استارتاپی دارند.»

جعفریان از اسنپ به عنوان موفق‌ترین استارتاپ سال گذشته نام می‌برد و ادامه می‌دهد: «شنیدن خبر یک میلیون سفر در روز نشان‌دهنده موفقیت و محبوبیت این استارتاپ در کل کشور است.»

 

ونو و اکوسیستم استارتاپی در سال 97

به گفته جعفریان، برنامه ونو برای سال 97 جذب سرمایه و توسعه سیستم است. او خواسته‌اش از اکوسیستم در سال 97 را اینگونه بیان می‌کند: «ارتباط با سرمایه‌گذاران و استارتاپ‌های خارج از ایران بیشتر شود. به این دلیل که این امر باعث یادگیری بیشتر در این حوزه می‌شود.»

 

هراس از فیلتر برخی شبکه‌های اجتماعی

در آخر هم‌بنیان‌گذار ونو به موضوع فیلترینگ تلگرام اشاره می‌کند و می‌گوید: «موضوع فیلترینگ برخی از شبکه‌های اجتماعی و نامشخص بودن این موضوع، تاثیر بسیار نگران‌کننده‌ای روی خیلی از استارتاپ‌ها و نحوه کار آن‌ها دارد. این موضوع آن‌ها را با چالش‌های بسیاری درگیر کرده و استرس زیادی برای بسیاری از کسب‌وکارها به وجود آورده است. امیدواریم در سال جدید این مشکل برای استارتاپ‌ها برطرف شود تا با خیال راحت به کار و کارآفرینی ادامه دهیم.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.