استارتاپ‌ها و دانش‌بنیان‌های حوزه آب گردهم می‌آیند

ارائه تسهیلات به ایده‌های برتر حوزه آب و خشک‌سالی

0

این گردهمایی استارتاپی و هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه برگزار می‌شود. در این رویداد، ایده‌هایی که در جشنواره ایده به‌عنوان ایده برتر شناخته می‌شوند نیز در قالب تسهیلات حمایتی برای اجرای الگو مورد حمایت قرار می‌گیرند

استارتاپ ویکند و هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست به منظور دستیابی به راهکارهای رفع یا تعدیل معضلات مرتبط به آن برگزار می‌شود.
ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست درصدد است یک گردهمایی استارتاپی و هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه‌ها را در آذرماه برگزار می‌کند.
این گردهمایی با هدف «بسط و توسعه فرهنگ ایده‌پردازی در حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست به منظور رفع یا تعدیل چالش‌ها»، «ارج نهادن به اندیشه‌های فناورانه و نوآورانه از طریق شناسایی و معرفی ایده‌های برتر»، «بسترسازی برای اجرایی شدن ایده‌های برتر قابل اجرا»، «فراهم کردن زمینه‌های تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان» دایر خواهد شد.
همچنین فراهم کردن زمینه‌های مناسب توسعه و تعمیق همکاری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان با ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست و آشنایی تفاهم میان عرضه‌کنندگان فناوری، نهادهای استفاده کننده از فناوری، سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان عرصه تجاری‌سازی از دیگر اهداف این جشنواره محسوب می‌شود.
شرکت‌های دانش‌بنیان و افرادی که در حوزه‌های«بهینه‌سازی مصرف آب در بخش کشاورزی، شرب و صنعت»، «شناسایی، پایش، حفاظت، استحصال و بهره‌برداری منابع آب»، «استفاده از آب‌های نامتعارف»، «پیش‌بینی و مدیریت ریسک خشکسالی»، «شبکه‌های پایش و رطوبت‌سنجی خاک»، «پیش‌بینی، مهار و استفاده از رسوب»، «تثبیت خاک، پایش و مدیریت فرسایش خاک با تأکید بر کانون‌های تولید گرد و غبار و ریزگردها»، «مدیریت زیست‌بوم‌ها، تالاب‌ها و دریاچه‌ها»، «احیا، حفاظت و بهره‌برداری از گونه‌های جانوری، گیاهی نادر و یا در حال انقراض»، «پایش و نظارت بر انواع آلاینده‌ها در محیط‌های مختلف شهری و غیرشهری کارخانجات و صنایع» فعالیت می‌کنند می‌توانند ایده‌های خود را مطرح کنند.
همچنین ایده‌ها می‌توانند در حوزه «اصلاح و بومی‌سازی گیاهان جاذب آلاینده‌ها (گیاه‌پالایی)»، «استحصال آب باران از سطوح آبگیر، توسعه سدهای زیرزمینی و تولید آب از رطوبت هوا»، «کاهش تبخیر»، «توسعه و کشت گیاهان کم‌آب‌بر (خشکه‌کاری برنج، جایگزینی سورگوم و ارزن به ‌جای ذرت)»، «تثبیت کانون‌های گرد و غبار با استفاده از زه‌آب استفاده از مد دریا برای مناطق ساحلی (شورورزی، آبزی‌پروری و…)، مالچ‌‌های زیستی و پلیمری»، «گلخانه‌های دریائی و ساحلی»، «تثبیت و بهره‌برداری اقتصادی از تپه‌های ماسه‌ای کشور (تولید کاکتوس و جالی)»، «نمک‌زدایی، بازچرخانی و تصفیه آب» نیز باشند.
این گردهمایی استارتاپی و هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه برگزار می‌شود.
در این رویداد، ایده‌هایی که در جشنواره ایده به‌عنوان ایده برتر شناخته می‌شوند نیز در قالب تسهیلات حمایتی برای اجرای الگو مورد حمایت قرار می‌گیرند و ایده‌هایی که به‌عنوان ایده برتر شناخته شوند، مشمول تسهیلات حمایتی به‌منظور تولید و تجاری‌سازی محصول منتج از ایده می‌شوند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.