استارتاپ‌ها به گسترش مشارکت‌های مردمی در حوزه اجتماعی کمک خواهند کرد

0

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در نشست مشترک با رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) راه‌اندازی استارتاپ‌های حوزه اجتماعی را راهی برای توسعه مشارکت مردمی در امور خیریه دانست.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، سورنا ستاری در نشست با سید مرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با موضوع همکاری‌های بیشتر در حوزه توسعه فناوری‌های نوین که در ساختمان مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، بر گسترش فرهنگ کارآفرینی در کمیته امداد تاکید کرد و افزود: کارآفرینان بزرگ دنیا همه با سختی فعالیت خود را آغاز کردند و برای پیاده‌سازی کسب و کار خود از شکست نهراسیدند. در غیر این صورت با پول دولت و دیگران نمی‌توان به موفقیت رسید. پس در این میان شناسایی افراد دارای ایده و با اعتماد به نفس اقدام مهمی است که مراکز نوآوری و سرمایه‌گذاران خطرپذیر آن را تسهیل می‌کنند.

ستاری ادامه داد: مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز افرادی سختی کشیده‌اند که می‌توانند برای راه‌اندازی استارتاپ‌های حوزه نوآوری اجتماعی اقدام کنند. این استارتاپ‌ها می‌توانند در زمینه توسعه مشارکت‌های مردمی اثرگذاری بالایی داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور همچنین افزود: حوزه نوآوری اجتماعی عموما کسب و کارهایی را شامل می‌شود که مردم را درگیر امور خیریه می‌کند و با ایجاد اعتماد میان مردم این امر را رونق می‌دهند. زیرا نوآوری باعث می‌شود این سرویس‌ها هر لحظه در دسترس باشد.

رییس بنیاد ملی نخبگان از حمایت معاونت علمی و فناوری با تمام توان از مددجویان این مرکز خبر داد و گفت: معاونت علمی برای شناسایی این افراد با مشکل مواجه است تا این حمایت‌ها را توسعه دهیم. قطعا مددجویان این مرکز افرادی مستعدی هستند که با راه‌اندازی استارتاپ‌ها می‌توانند به موفقیت دست یابند. همچنین در حال حاضر در تمام استان‌ها پارک‌های علم و فناوری وجود دارد که می‌توانند خدمات مناسبی را به مددجویان کمیته امداد ارائه دهد.

ستاری با بیان اینکه زیست‌بوم کارآفرینی و فناوری در کشور شکل گرفته است و سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان ۹۰ هزار میلیارد فروش و درآمدزایی برای کشور داشتند، تصریح کرد: باید فرهنگ کارآفرینی در کمیته امداد شکل بگیرد و با شریک شدن در سهام شرکت‌های دانش بنیان این نهاد برای خود درآمدزایی داشته باشد. زیرا با پول دولت سقف آرزوها محدود است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.