استارتاپ‌های بورسی با مشکل انحصار داده مواجه‌اند

سامانه احراز هویت غیرحضوری از زبان حمیدرضا نعمتی‌پور، مدیرعامل هلدینگ الماس‌داده

0

مشکل کار کردن در حوزه بورس این است که دیتا در این بخش به صورت انحصاری است. متاسفانه در این بخش بورس همکاری خوبی نداشتند ولی در بحث ‌API همکاری بسیاری خوبی داشتند و API دادند. برای دیتای خام دو سال است که درخواست داده‌ایم و پیگیر هستیم.

هلدینگ الماس داده، اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای برای احراز هویت غیرحضوری در کارگزاری‌ها کرده است. حمیدرضا نعمتی‌پور، مدیرعامل هلدینگ الماس‌داده در رابطه با فعالیت این سامانه توضیح می‌دهد: «برای دریافت کد بورسی، متقاضیان باید جهت احراز هویت، به صورت حضوری به دفاتر و شعب مراجعه می‌کردند. با توجه به اینکه نسبتا تعداد این شعب کم است، امکان پوشش دادن کل ایران را نداشت. حدود 19600 شعبه دفاتر پیشخوان در سراسر کشور و تعدادی شعبه هم در خارج از کشور وجود دارد. این سامانه به کل شعب متصل و قادر به ارائه خدمات از هر نقطه است.» نعمتی‌پور اضافه می‌کند به نوعی می‌توان گفت سامانه ما، بورس را از حالت انحصاری خارج کرده و کل کشور را پوشش می‌دهد.

به گزارش شنبه‌پرس، مدیرعامل هلدینگ الماس داده می‌گوید هر کارگزاری می‌تواند درخواست دهد و این سامانه را داشته باشد؛ به این وسیله تعداد شعبش را در سراسر کشور گسترش دهد. در رابطه با سابقه فعالیت این استارتاپ، نعمتی‌پور توضیح می‌دهد: «بخش ‌IT، از سال 90 شروع به کار کرده است. ولی در بورس حدود دوسال و نیم است که به صورت حرفه‌ای فعالیت داریم. این سامانه هم 6 ماه پیش رسما رونمایی شده است.» او در ادامه شرایط این استارتاپ را به صورت توضیح می‌دهد: «در حال حاضر با 5 کارگزاری مشغول فعالیت هستیم و از نظر تعداد کاربران باید بگویم که تا الان چندهزار مشتری ثبتی داریم.»

نعمتی‌پور از مشکلات فعالیت استارتاپ‌های حوزه بورس می‌گوید: «مشکل کار کردن در حوزه بورس این است که دیتا در این بخش به صورت انحصاری است. متاسفانه در این بخش بورس همکاری خوبی نداشتند ولی در بحث ‌API همکاری بسیاری خوبی داشتند و API دادند. برای دیتای خام دو سال است که درخواست داده‌ایم و پیگیر هستیم. البته قول مساعدت در این زمینه را به ما داده‌اند.» او اضافه می‌کند، این برون‌سپاری دیتا قطعا باعث رشد بورس می‌شود و مسلما اعتماد مردم به بورس بالاتر خواهد رفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.