ارسال اخطاریه پلمپ برای شرکت‌های عضو سازمان نصر

رئیس سازمان نصر از طریق نامه‌ای به رئیس اتاق اصناف تهران موضوع را پیگیری می‌کند

0

محمدباقر اثنی عشریدر بخشی از نامه: «با عنایت به مذاکرات انجام‌شده در زمینه هم‌اندیشی در کاهش اختلافات صنفی در شرایط پیچیده حاضر، متاسفانه اتحادیه فناوران شهرستان تهران، علی‌رغم تمام توافقات قبلی، باز هم اقدام به صدور اخطاریه برای شرکت‌های عضو این سازمان که ماهیت فروشگاهی ندارند، کرده است.»

محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در نامه‌ای خطاب به رئیس اتاق اصناف تهران از تداوم ارسال اخطاریه پلمپ از سوی اتحادیه فناوران رایانه تهران به شرکت‌های عضو این سازمان خبر داده است.

در متن این نامه آمده است :«با عنایت به مذاکرات انجام‌شده در زمینه هم‌اندیشی در کاهش اختلافات صنفی در شرایط پیچیده حاضر، متاسفانه اتحادیه فناوران شهرستان تهران، علی‌رغم تمام توافقات قبلی، باز هم اقدام به صدور اخطاریه برای شرکت‌های عضو این سازمان که ماهیت فروشگاهی ندارند، کرده است.»

اثنی‌عشری در این نامه تاکید کرده: «در شرایطی که اقتصاد کشور و بخش خصوصی تحت فشارهای ناشی از عوامل خارجی قرار دارد، از وارد کردن تنش و تهدید به بستن و پلمپ شرکت‌های صاحب‌نام و معتبر عضو این سازمان، اکیدا خودداری شود.» اما رئیس اتحادیه فناوران رایانه‌ اعلام می‌کند که این اتحادیه از فروردین امسال هیچ نامه‌ اخطاری به شرکت‌های عضو سازمان نصر ارسال نکرده است.

 

هر گونه ورود کالا یا ارائه خدمت، نیاز به جواز کسب از اتحادیه فناوران رایانه دارد

سیدمهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران ضمن ابزار بی‌اطلاعی در مورد نامه اخیر رئیس سازمان نصر به رئیس اتاق اصناف تهران، بیان می‌کند: «این اشتباه است که برخی گمان می‌کنند تنها فروشگاه‌ها هستند که برای خرید و فروش، وارد کردن کالا و ارائه خدمات باید از اتحادیه فناوران رایانه جواز کسب دریافت کنند و شرکت‌ها از این قاعده مستثنی هستند. طبق ماده ۱۲ قانون نظام صنفی، هرکسی کالایی را وارد و خدماتی را ارائه می‌کند چه به صورت حقیقی چه به صورت حقوقی، باید پروانه کسب را دریافت کند.»

میرمهدی تاکید می‌کند:‌ «هرچند شرکت‌هایی که شامل حوزه اختیارات ما می‌شوند باید به قانون تمکین کنند و پروانه کسب بگیرند، با این حال اگر اتاق اصناف به ما دستور دیگری بدهد ما هم می‌پذیرید.»

میرمهدی با تاکید بر اینکه اتحادیه فناوران رایانه تهران به هیچ وجه قصد ایجاد مشکل برای اعضای صنف خود را ندارد می‌گوید: «اخطاریه‌هایی که برای برخی از شرکت‌ها ارسال شده است هیچ کدام مربوط به سال ۹۷ نبوده است. ما از اول فروردین امسال به دلیل وضعیت کسب‌وکار کشور و مشکلات واردات و نگه‌داشتن یک واحد صنفی، به هیچ‌یک از شرکت‌های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اخطاریه‌ای ارسال نکرده‌ایم. این اخطارها برای سال ۹۶ بوده است. به این هشدارها بی‌توجهی کردند و پیگیری نکردند حالا واحدهای آنها در حال پلمپ شدن است.»

آن‌گونه که رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران می‌گوید، تعداد شرکت‌های عضو سازمان نصر که اخطاریه دریافت کرده‌اند و نامه آنها برای اعمال ماده ۲۷ قانون نظام صنفی به اتاق اصناف ارسال شده است، کمتر از ۲۰ مورد بوده است.

 

دریافت هفته‌ای یک یا دو نامه اخطاریه 

اما در  همین زمینه علی آذرکار، عضو شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۱۵ شرکت عضو سازمان چنین اخطاریه‌هایی دریافت کرده‌اند، می‌گوید: «حجم زیادی از نامه‌‌های اخطاریه اتحادیه فناوران رایانه تهران به شرکت‌های عضو سازمان نصر، بعد از نمایشگاه الکامپ ارسال شده‌اند. حجم این نامه‌ها به قدری بالا بود که تا هفته پیش یکی یا دو نامه به صورت هفتگی به آنها ارسال می‌شد. هرچند حالا تعداد آنها کاهش پیدا کرده است اما باز هم ارسال این نامه‌ها ادامه دارد و حتی شرکت‌های نرم‌افزاری که ماهیت فروشگاهی ندارند نیز چنین نامه‌هایی دریافت کرده‌اند.» براساس اظهارت او، آخرین نامه اخطار از سوی اتحادیه فناوران به شرکت‌های عضو سازمان نصر نیز در تاریخ ۲۷ مهر ۹۷ ارسال شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.