ارزش معاملات بازار دارایی فکری 57 میلیارد و 850 میلیون ریال شد

برترین مشاوران فعال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران رتبه‌بندی شدند

0

تاکنون تعداد 294 اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار گرفته و ارزش معاملات این بازار نیز به 57 میلیارد و 850 میلیون ریال رسیده است.

نتایج جدیدترین بررسی‌ها از عملکرد مشاوران فعال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران حاکی از آن است کارگزاری‌های «آینده‌نگر خوارزمی» و «سهم آشنا» به ترتیب بالاترین سهم را از ارائه اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری به فهرست عرضه و نیز عرضه آن‌ها در بازار دارایی فکری به خود اختصاص داده‌اند و از این نظر در جایگاه اول و دوم فعال‌ترین مشاوران این بازار قرار گرفته‌اند.

در این میان کارگزاری‌ آینده‌نگر خوارزمی با ارائه 126 اختراع، یک طرح صنعتی و یک علامت تجاری و موفقیت در انجام 6 معامله در این بازار به ارزش 39 میلیارد و 350 میلیون ریال، عنوان موفق‌ترین مشاور فعال در بازار دارایی فکری را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست ایستاده است.

کارگزاری سهم آشنا نیز از خردادماه سال 1393 که بازار دارایی فکری فرابورس ایران راه‌اندازی شده توانسته است ثبت 93 اختراع و 9 طرح صنعتی را در فهرست عرضه‌های این بازار رقم بزند، ضمن آنکه معامله 2 اختراع و یک طرح صنعتی را نیز به ارزش 18 میلیارد و 500 میلیون ریال با موفقیت به انجام برساند.

 

در این میان کارگزاری‌ پارسیان، تامین سرمایه لوتوس پارسیان و کارگزاری تامین سرمایه نوین نیز در جایگاه سوم تا پنجم برترین مشاوران فعال در زمینه عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار دارند؛ چراکه کارگزاری پارسیان ثبت 27 اختراع و یک علامت تجاری، تامین سرمایه پارسیان ثبت 8 اختراع و کارگزاری تامین سرمایه نوین ثبت 6 اختراع را در فهرست عرضه‌های این بازار موجب شده‌اند.

 

همچنین مشاور سرمایه‌گذاری معیار و کارگزاری بانک ملت هرکدام با 4 اختراع، کارگزاری حافظ، تامین سرمایه تمدن و کارگزاری بانک کشاورزی نیز با 2 اختراع در پله‌های ششم تا دهم مشاوران فعال در فهرست عرضه بازار دارایی فکری ایستادند.

 

لازم به ذکر است، فرابورس ایران در یازدهم خرداد سال 1393 با راه‌اندازی بازار دارایی فکری، اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری را به یک مسیر مشخص هدایت کرد تا از این رهگذر صاحبان ایده و نوآوری، مخترعان و مبتکران بتوانند در فضایی شفاف و رقابتی، دارایی فکری خود را با قیمت مناسب در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند و از این طریق تامین مالی شوند. از آن زمان تاکنون نیز 6 اختراع، دو طرح صنعتی و یک علامت تجاری در این بازار به فروش قطعی رسیده یا مجوز بهره‌بردای از آن برای مدت معین صادر شده است.

تاکنون تعداد 294 اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار گرفته و ارزش معاملات این بازار نیز به 57 میلیارد و 850 میلیون ریال رسیده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.