ارزش استارت‌آپ ریپل به ۱۰ میلیارد دلار رسید

استارت‌آپ ریپل (Ripple) که در حوزه بلاک‌چین فعالیت کرده و برای پرداخت‌های ارزی از رمز‌ارز استفاده می‌کند، اعلام کرده است که با جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون دلار، ارزش این شرکت به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

0

این شرکت از XRP به منظور تسهیل معاملات مرزی برای شبکه مؤسسات مالی خود استفاده می‌کند.

استارت‌آپ ریپل (Ripple) که در حوزه بلاک‌چین فعالیت کرده و برای پرداخت‌های ارزی از رمز‌ارز استفاده می‌کند، اعلام کرده است که با جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون دلار، ارزش این شرکت به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

این جمع‌آوری سرمایه توسط شرکت سرمایه‌گذاری نیویورک به نام Tetragon انجام شده است، ضمن اینکه شرکت ژاپنی SBI و یک شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در ویرجینیا به نام Route 66 Ventures نیز در آن شرکت داشتند.

استارت‌آپ ریپل که در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد، در اواخر ۲۰۱۷ با یکی از محصولات رمزارز خود به نام XRP به شهرت رسید. این شرکت از XRP به منظور تسهیل معاملات مرزی برای شبکه مؤسسات مالی خود استفاده کرده و در عین حال از یک سیستم پیام‌رسان بین بانکی نیز برای ارسال پول از بانک‌ها، در سراسر جهان، استفاده می‌کند.

مدیرعامل ریپل (Brad Garlinghouse)، در بیانیه‌ای گفت: ما در موقعیت مالی قوی‌ای برای اجرای دیدگاه‌های خود قرار داریم و در مقابل دیگران که سرعت رشد خود را در فضای بلاکچین کند کرده‌ و یا تعطیل کرده‌اند، رشد و رهبری خود را در سال ۲۰۱۹ تسریع کرده‌ایم.

رمزارز XRP در حالی در ژانویه ۲۰۱۸ به ارزش ۳ دلار رسیده بود که سومین ارز بزرگ دیجیتال جهان به طور قابل توجهی عقب افتاده بود و در حال حاضر به ارزش ۱۹ سنت رسیده است. جالب است بدانید که بعد از بیانیه مدیرعامل ریپل، این رمزارز ۳ درصد افزایش یافت.

ریپل بخش قابل توجهی از درآمد خود را از طریق فروش دارایی‌های خود در XRP به دست می‌آورد، به طوری که در سال گذشته ۳۶۰ میلیون دلار رمزارز فروخته بود. بخش عمده درآمد دیگر این شرکت از معاملاتی که با بانک‌ها و مؤسسات مالی فعال در حوزه بلاکچین، حاصل می‌شود.

ریپل اعلام کرده است در حال حاضر بیش از ۳۰۰ مشتری خدمات مالی در سطح جهان دارد. این شرکت قراردادهای مشارکت قابل توجهی را با شرکت‌های بزرگی مثل Santander و آمریکن اکسپرس امضا کرده است.

منبع: cnbc

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.