ارائه آزمایشی سرویس شاهکار برای کسب‌وکارهای خصوصی

سرویس احراز هویت و بررسی تطبیق شماره تلفن همراه با اطلاعات هویتی صاحب خط؛

0

با توجه رویکرد تسهیل فضای کسب‌وکار و باز کردن داده‌های عمومی،‌ امکان دسترسی کسب‌وکارهای بخش خصوصی به خدمات مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) به منظور استفاده از برخی خدمات این مرکز و همچنین مشارکت بخش خصوصی در خدمت‌دهی عمومی فراهم می‌شود.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به نمایندگی از بخش خصوصی و سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص امکان بهره‌مندی کسب‌وکارهای خصوصی از داده‌های مربوط به سازمان‌های دولتی، به تفاهم اولیه دست یافته‌ است. در همین راستا و نظر به رویکرد تسهیل فضای کسب‌وکار و باز کردن داده‌های عمومی،‌ امکان دسترسی کسب‌وکارهای بخش خصوصی به خدمات مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) به منظور استفاده از برخی خدمات این مرکز و همچنین مشارکت بخش خصوصی در خدمت‌دهی عمومی فراهم می‌شود.

فاز آزمایشی اجرای سرویس شاهکار

در نخستین گام راه‌اندازی این دسترسی در یک فاز آزمایشی، سرویس «شاهکار (سرویس احراز هویت و بررسی تطبیق شماره تلفن همراه با اطلاعات هویتی صاحب خط)» در اختیار ده کسب‌وکار بخش خصوصی قرار داده می‌شود تا در طی آن، شیوه‌های دسترسی شناسایی و ارزیابی شده و اشکالات احتمالی سیستم رفع شود. همچنین در خلال این همکاری، پروتکل‌های اولیه شناسایی و مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا امکان ارائه این سرویس و سایر خدمات مرکز ملی تبادل اطلاعات به صورت عمومی به کسب‌وکارها فراهم شود.

نحوه ارسال درخواست سرویس شاهکار

جهت انتخاب کسب‌وکارهای دریافت کننده این خدمت در فاز آزمایشی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، به نیابت از بخش خصوصی، از متقاضیان حقوقی درخواست می‌کند تا تقاضای خود را حداکثر تا تاریخ بیست و سوم آذرماه از طریق ایمیل info@irannsr.org با عنوان «درخواست سرویس شاهکار» ارسال کنند. تقاضاهای ارسالی باید شامل اطلاعات نام شرکت، کد عضویت در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، نام و آدرس سایت/سرویس، دلایل نیاز به دسترسی به سرویس شاهکار، شماره تلفن همراه و ایمیل نماینده شرکت و میانگین ظرفیت مورد نیاز (بر حسب تراکنش در ثانیه) باشد. بدیهی است در صورت عدم ارائه هر کدام از اطلاعات فوق، درخواست مربوطه از لیست درخواست‌های مورد بررسی خارج خواهد شد.

استارتاپ‌ها برای عضویت نظام صنفی رایانه‌ای از تخفیف بهره‌مند می‌شوند

لازم به ذکر است که استارتاپ‌ها بر اساس مصوبه‌ اخیر شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای می‌توانند با شرایط ویژه و تخفیف‌های مناسب به عضویت سازمان در آیند. این کسب‌وکارها می‌توانند جهت عضویت به پورتال سازمان مراجعه کرده و برای دریافت پاسخ سوالات خود با دبیرخانه‌ سازمان در استان خود تماس بگیرند.

منبع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.