آلونك و شيپور نمی‌خواهند مشاورین املاک را حذف کنند!

اولین همایش توسعه بازار املاک و مستغلات در حوزه آنلاین برگزار شد

0

رضا اربابیان: آلونک با سیستم سی.آر.ام قدرتمند خود، اکنون با حمایت و سرمایه‌گذاری شیپور، همچنان استراتژی محور بودن دفاتر املاک را به پیش می‌برد تا به عنوان نرم‌افزار و دستیار هوشمند در کنار مشاوران املاک باشد. حالا شیپور و آلونک، می‌توانند بیشتر از گذشته قابلیت‌های موجود خود را افزایش دهند و بهترین امکانات را برای مخاطبان و فعالان حوزه کسب‌وکار املاک فراهم کنند.

اولین همایش توسعه بازار املاک و مستغلات در حوزه آنلاین، چهارشنبه 11 مهرماه 1397، در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد. رضا اربابیان، مدیرعامل شیپور که برگزار کننده این همایش بود، در سخنان خود به داستان پیدایش شیپور اشاره‌ای کرد و گفت: «شیپور در راستای استراتژی افزایش سهم خود از بازار، شیوه خود را بر مبنای گسترش تعامل با بنگاه‌های املاک و مردم تعریف می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، مدیرعامل شیپور بیان کرد: «شیپور می‌کوشد تا با بررسی، اخذ بازخورد و آمادگی تغییرات ممکن در بازار، جایگاه برتر خود را حفظ کند و رضایتمندی کاربران را افزایش دهد. به همین دلیل، در گام نخست در فرودین 96 تعامل گسترده با بنگاه‌های املاک را در دستور کار خود قرار داد و در گام دوم در مهر 97، پس از بررسی‌های کارشناسی به این نتیجه رسید که با سرمایه‌گذاری در اپلیکیشن آلونک و ادغام آن در شیپور، سریعتر به هدف یادشده، دست می‌یابد.»

به گفته اربابیان، چشم‌انداز شیپور، این است که اولین گزینه‌ای باشد که مردم ایران برای تجربه معامله ملک به سراغ آن می‌روند. او ادامه داد: «آلونک یک سایت و اپلیکیشن ورتیکال در حوزه املاک است؛ اما شیپور یک سایت و اپلیکیشن هوریزنتال در گروه‌های مختلف کالایی است. اکنون ادغام آلونک در شیپور باعث توانمندی بیشتر این دو وبسایت در بازار املاک حوزه آنلاین می‌شود.»

اربابیان بیان کرد: «آلونک با سیستم سی.آر.ام قدرتمند خود می‌تواند کمک شایانی به دفاتر مشاور املاک ارائه دهد و از جایگاه خوبی در بین مشاوران و صاحبان دفاتر املاک برخوردار است. اکنون با حمایت و سرمایه‌گذاری شیپور، همچنان استراتژی محور بودن دفاتر املاک را به پیش می‌برد تا به عنوان نرم‌افزار و دستیار هوشمند در کنار مشاوران املاک باشد. حالا شیپور و آلونک، می‌توانند بیشتر از گذشته قابلیت‌های موجود خود را افزایش دهند و بهترین امکانات را برای مخاطبان و فعالان حوزه کسب‌وکار املاک فراهم کنند.»

اربابیان درباره شیپور گفت: «شیپور یکی از پرترافیک‌ترین سایت‌های ایران است و روزانه 2میلیون بازدید دارد. تعداد تماس‌های تلفنی شیپور به صورت ماهیانه 14 میلیون در کل کشور است. نرم‌افزار شیپور بیش از 20 میلیون دانلود داشته است. استفاده از شیپور 90% با اپلیکیشن و 10% از طریق وبسایت بوده است.»

او در صحبت‌هایش به میزان آگهی‌های املاک در شیپور اشاره کرد که 40درصد از کل آگهی‌ها را به خود اختصاص داده است و اضافه کرد: «به همین دلیل به فکر کار جدی و تخصصی و طرح استراتژی جدید برای کار در این حوزه افتادیم. حتی در این راستا ما لوگوی خود را تغییر دادیم.»

 

آلونک و شیپور وارد حوزه کمیسیون مشاورین املاک نمی‌شوند

میلاد بازدار، موسس آلونک هم درباره همکاری با شیپور گفت: «هدف از ادغام شیپور و آلونک این بود که تمام ظرفیت‌هایی که این دو مجموعه دارند را با هم به کار ببریم و بهترین خدمات در این حوزه را ارائه دهیم.»

او در رابطه با حرف‌هایی که مبنی بر حذف مشاورین املاک به واسطه وجود خدمات آنلاین اتفاق می‌افتد توضیح داد: «هرگز این اتفاق نخواهد افتاد. عرضه‌کننده از نظر ما دفاتر املاک خواهند بود نه مردم عادی. بحث هوشمند بودن یکی از الزامات کار در حوزه املاک است به این دلیل که وقتی فردی به دنبال ملک مورد نظر خود است، زیرا به واسطه هوشمند بودن، سیستم با سرعت بالا اطلاعات مورد نیاز یا موارد مناسب با مشتری شما را ارائه خواهد کرد.»

او از تماس تلفنی به عنوان یکی از موارد تاثیرگذار در کسب‌وکار مشاوران املاک یاد کرد و گفت: «شیپور در حوزه مسکن به صورت ماهیانه 3 میلیون تماس تلفنی ایجاد می‌کند.» او در ادامه گفت که 30 درصد از این تماس‌ها از سمت مشاورین املاک است و 70درصد از طریق افراد عادی است؛ آلونک و شیپور با همکاری یکدیگر به دنبال این هستند که این نسبت برعکس شده و عمده ترافیک از سمت مشاورین املاک باشد. بازدار همچنین اشاره کرد که باید به سمتی حرکت کنیم که سهم عمده‌ای از 450هزار آگهی که برای املاک ایجاد می‌شود، از سمت مشاورین املاک باشد و ترافیک سمت آنها برود. حرفه مشاورین املاک یک کار تخصصی است و قرار نیست ما وارد حوزه کمیسیون دفاتر املاک شویم بلکه تنها آمده‌ایم که کار روزانه آنها را آسانتر کنیم.»

موسس آلونک در رابطه با این سرمایه‌گذاری و اینکه ادامه این همکاری به چه صورت خواهد بود به خبرنگار شنبه‌پرس گفت: «ممکن است هر چیزی تغییر کند ولی فعلا بر اساس صحبت‌هایی که داشتیم قرار است آلونک روی مشاورین املاک تمرکز کامل داشته باشد، خدمات‌رسانی و سیستم سی.آر.ام خود را قوی‌تر و قوی‌تر کند و تمرکز روی افزایش متقاضیان را هم شیپور انجام دهد و در اصل ما الان دو برند هستیم زیرنظر یک شرکت.»

 

آلونک، شیپور را سمت مشاورین املاک سوق داد

مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه املاک، سخنران بعدی این مراسم بود و در سخنان خود اشاره کرد: «ما از دیجیتال شدن و تکنولوژی در بازار نمی‌توانیم جلوگیری کنیم. از آلونک که در این زمینه شیپور را به سمت خود و در جهت مشاورین املاک سوق داد تشکر می‌کنیم و از همکاری با چنین مجموعه‌هایی استقبال خواهیم کرد.»

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.