آشناایمن، استارتاپ آزمونگر را خرید

میلاد یداللهی، مدیرعامل آشناایمن به شنبه‌پرس خبر داد:

0

مهمترین اتفاقی که در مورد استارتاپ آزمونگر افتاد این بود که به صورت رسمی توسط شرکت آشناایمن (اولین شرکت امنیت اطلاعات کشور) خریداری شده و در حال طی فرآیند تجاری‌سازی می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آشناایمن می‌گوید این شرکت استارتاپ آزمونگر امنیتی برنامه‌های موبایلی (MSST) را خریداری کرده است. آزمونگر امنیتی برنامه‌های موبایلی، یک سیستم خودکار تحت وب است که به توسعه‌دهندگان برنامه‌های موبایلی و همچنین صاحبان کسب‌وکار که دارای اپلیکیشن‌های اندروید یا iOS هستند، این امکان را می‌دهد تا از آسیب‌پذیری‌های موجود از طریق دریافت یک گزارش آگاه شوند. خروجی این سامانه علاوه بر گزارش‌های آسیب‌پذیری‌ها و رخنه‌های امنیتی نرم‌افزار، شامل راهکارها و روش‌های رفع مشکل مربوطه نیز است. میلاد یداللهی، مدیرعامل شرکت آشناایمن در رابطه با فعالیت آزمونگر به خبرگزاری شنبه‌پرس می‌گوید: «مهمترین اتفاقی که در مورد استارتاپ آزمونگر افتاد این بود که به صورت رسمی توسط شرکت آشناایمن (اولین شرکت امنیت اطلاعات کشور) خریداری شده و در حال طی کردن فرآیند تجاری‌سازی است.»

مدیرعامل آشناایمن، برنامه‌هایی را که برای این استارتاپ دارند به این صورت بیان می‌کند: «قصد داریم آپشن‌های جدید، کاربردی و متنوعی را در خصوص تست و امن‌سازی اپلیکیشن‌های موبایل اضافه کنیم؛ آپشن‌هایی نظیر: مشاهده تاریخچه آسیب‌پذیری‌های کشف‌شده و برطرف‌شده بر روی اپلیکیشن و اتصال آن به پلتفرم امن‌سازی اپلیکیشن‌ها با نام dexguard و ixguar به صورت مدت‌دار (ماهیانه و سالیانه)» یداللهی البته می‌گوید این برنامه‌ها تا پایان نیمه نخست سال 97 عملیاتی خواهند شد.

مدیرعامل آشناایمن اشاره می‌کند: «نکته مهم و محوری در این خصوص این است که ما قصد داریم پس از وصل شدن به شرکت آشناایمن، یک راهکار جامع (توتال‌سولوشن) در حوزه امنیت اپلیکیشن‌های موبایلی ارائه دهیم که هم شامل بحث‌های ارزیابی و تست (آزمونگر) باشد و هم شامل ایمن‌سازی اپلیکیشن‌ها.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.