آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
حمایت ارزی ۲ صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان ۳۱ استارتاپ و نماینده از ایران در جیتکس ۲۰۱۸ حضور دارند تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت علمی و سازمان کوثر امضا شد صندوق خطرپذیر ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه نانو تاسیس می‌شود برای تعامل بین استارتاپ‌ها و VCها باید به یک زبان مشترک رسید ایده‌های حوزه‌ گردشگری، مدیریت سفرهای درون شهری و کشاورزی برگزیده شدند رابطه استارت‌آپ و سرمایه‌گذار به زبان خودمانی از استارتاپ‌های جمع‌آوری و مدیریت پسماند حمایت می‌شود مرکز نوآوری ایران و چین راه‌اندازی شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی در حوزه سلامت دیجیتال ایجاد می‌شود مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران راه‌اندازی می‌شود با نظارت شهرداری مشکلی نداریم؛ اما در چارچوب قانون دانشگاه امام رضا (ع) مرکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاد دانشگاهی و صندوق نوآوری تاسیس می‌شود ابلاغ استانداردها و صدور مجوزهای کسب‌وکار سلامت دیجیتال تسریع می‌شود

رتبه‌های دوم و سوم وی‌سی‌کاپ به افزون روان‌سازان میهن و کوانت‌کن رسید

کامنت‌ماینر، استارتاپ برتر وی‌سی‌کاپ شریف شد

در بخش استارتاپ‌ها تیم‌های؛ کامنت‌ماینر، افزون روان سازان میهن و کوانت‌کن به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند. در بخش طرح‌ها نیز تیم‌های واکاویک، زعفران فن‌آور و رایمون به ترتیب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. همچنین تیم‌های لوکالین و نانیت در بخش طرح‌ها و تیم‌های استادبانک و کشمون در بخش استارتاپ‌ها بعنوان تیم‌های شایسته تقدیر معرفی شدند.

اختتامیه نهمین دوره از جشنواره وی‌سی‌کاپ (VCCUP) عصر روز دوشنبه چهارم دی ماه در دو بخش ایده – طرح نوآورانه و استارتاپ ها در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. در وی‌سی‌کاپ امسال از ۱۳۰ طرح ارسال شده ۵۰ طرح انتخاب شده به مرحله دوم رسید. در این مرحله و پس از ارزیابی کمیته داوران ۵ طرح و ۵ ایده به مرحله نهایی راه یافت که در پایان و پس از ارائه طرح‌ها توسط تیم‌های منتخب، ایده‌ها و طرح‌ها با ارزیابی داوران و با احتساب نظر حاضران، برندگان در دو بخش ایده و طرح به شرح ذیل معرفی شدند. در بخش استارتاپ‌ها تیم‌های؛ کامنت‌ماینر، افزون روان سازان میهن و کوانت‌کن به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.
در بخش طرح‌ها نیز تیم‌های واکاویک، زعفران فن‌آور و رایمون به ترتیب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. همچنین تیم‌های لوکالین و نانیت در بخش طرح‌ها و تیم‌های استادبانک و کشمون در بخش استارتاپ‌ها بعنوان تیم‌های شایسته تقدیر معرفی شدند.
در ابتدای مراسم اختتامیه این رویداد موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شریف به ارائه سخنرانی پرداخت و گفت: «توجه ویژه دانشگاه صنعتی شریف به بخش کارآفرینی و توسعه کسب و کار از نقاط قوت آن محسوب می شود و دانشگاه در این زمینه همواره پیشتاز است. در زمان تأسیس مهم ترین رسالت دانشگاه شریف آموزش بود، گذشت زمان و با اهمیت پیدا کردن مبحث پژوهش در دانشگاهها خوشبختانه دانشگاه صنعتی شریف در حوزه پژوهش و مقالات علمی هم سرآمد شد.»
معاون پژوهش و فناوری شریف در خصوص راه‌اندازی پارک علم و فناوری شریف توضیح داد: «آخرین حلقه اکوسیستم فعال در دانشگاه، پارک علم و فناوری ماست که از یکسال پیش بطور جدی شروع بکار کرده و ظرفیت آن به لحاظ فیزیکی تکمیل شده است این درحالیست که متقاضیان بسیار زیادی خارج از دانشگاه نیز دارد.»
وی ادامه داد: وی‌سی‌کاپ یکی از این حلقه‌هاست و خود نشان از اهمیتی دارد که دانشگاه شریف به آماده‌سازی دانشجویانش برای کسب‌وکار و تولید ارزش در این حوزه قائل است.
در ادامه رضا زرنوخی مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران به ارائه گزارش وضعیت رشد استارتاپ‌های ایران در سطح شاخص‌های جهانی پرداخت.
در بخش دیگری از جشنواره دهبیدی‌پور معاون پارک علم و فناوری گفت: وی‌سی‌کاپ یک رویداد مهم در کشور است که هرساله در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود و بحمداله شرکت‌کنندگان هشت دوره قبل در حال حاضر جزو شرکت‌های مطرح کشور محسوب می‌شوند.
ایده‌ها و طرح‌های برتر وی‌سی کاپ برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، توسط سرمایه‌گذاران تجاری‌سازی خواهند شد.

تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۶ , ۰۸:۳۸

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست