آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
امروز وقت همصدایی اکوسیستم استارتاپی است استارتاپ‌ها در بازار سرمایه، جایگاه ممتازی می‌توانند داشته باشند دیجی‌کالا آماده ورود به بورس است فرصت‌های نوین کسب‌وکار در زیست‌بوم استارتاپی ایران اکوسیستم را بچلانیم، ۲۰۰ استارت‌آپ بیشتر نمی‌ماند! امکان حضور استارتاپ‌های دانش‌بنیان در نشست تجاری ایران، ازبکستان و قرقیزستان پرداخت الکترونیک سامان کیش در پارک پردیس مستقر می‌شود سازمان هواپیمایی کشوری به‌جای مسدودسازی، راه تعامل را در‌ پیش بگیرد! با فیلترینگ غیرکارشناسی، استارتاپ‌ها را تعطیل می‌کنند مستربلیط: هنوز درمورد فیلترینگ نتیجه‌ای حاصل نشده است ۱۳۹۸، سال شکوفایی استارتاپ‌های قزوین تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و مخابرات برای حمایت از استارتاپ‌ها امیدواریم این‌بار تاکسیرانی واقعا انحصار را بشکند! کارگاه مسئولیت سایبری ویژه مدیران استارتاپ‌ها بحث حفظ تعدادی کارمند نیست بلکه حفظ اکوسیستم استارتاپی کشور است

انتقاد و تقدیر مدیر مسئول هفته نامه شنبه از مدیر شبکه افق

چرا ۴۰ دقیقه از مناظره را حذف کردید؟

اکبر هاشمی مدیرمسئول هفته نامه شنبه در نامه ای سرگشاده به مدیر شبکه تلویزیونی افق از سانسور بخش قابل توجهی از صحبت هایش در برنامه صدو هشتاد درجه انتقاد و همچینن از تلویزیون به خاطر این فرصت کوتاه تقدیر کرد!

مدیریت محترم شبکه افق

با سلام

من نیز همچون شما یک رسانه دار هستم. برهمین اساس اقتضاعات و نگرانی های شما را درک می کنم.  در ۲۳ سال فعالیت مطبوعاتی چه در جایگاه خبرنگار و چه سردبیری و مدیر مسئولی همیشه اولویت امنیت و پایداری رسانه و امنیت شغلی همکارانم ملاک  بوده است. از طرفی همواره در شرایط  خاص به حذف و اصلاح موارد تا اندازه ای که به آزادی بیان مصرح در قانون اساسی آسیب نزند، تن داده  و همواره سعی کرده ایم عدالت رعایت شود.در مورد برنامه صدو هشتاد درجه که به موضوع استارتاپ ها پرداخت، ۷ ماه پیش هم که حاضر به حضور در این برنامه شدم، می دانستم بخش هایی از سخنانم که برای صدا و سیما شاید مشکل ساز باشد،حذف خواهد شد. بخصوص بخش هایی که اسم برندهای استارتاپی ایرانی را برده و از انها دفاع کردم.

 بخش های مهم و طولانی از صحبت های بنده که ناظر بر اگاهی بخشی  و دفاع از اکوسیستم استارتاپی ایران بود، به صورت ناجوانمردانه حذف شد. می گویم ناجوانمردانه چرا که حذف سخنان بنده توهین به منتقدینی بود که روبروی ما نشسته بودند. شما با پخش یک طرفه سخنانشان، دفاع ناشیانه ای از آنان کرده و آن ها را متهم به ضعف در گفتار، منطق و بینش کردید.

اما اینکه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه از حرف های  های مهم بنده که پاسخی بود به شبهات منتقدان و مخالفان حذف شود، موجب شگفتی است. شگفتی من از آن جهت است که در بخش دوم به منافع دلالان  و مافیای اقتصاد سنتی که خواهان شفافیت نیستند، پرداخته بودم. نمی دانم پخش این سخنان چه آسیبی به صداوسیما می زد!

بخش های مهم و طولانی از صحبت های بنده که ناظر بر اگاهی بخشی  و دفاع از اکوسیستم استارتاپی ایران بود، به صورت ناجوانمردانه حذف شد. می گویم ناجوانمردانه چرا که حذف سخنان بنده توهین به منتقدینی بود که روبروی ما نشسته بودند. شما با پخش یک طرفه سخنانشان، دفاع ناشیانه ای از آنان کرده و آن ها را متهم به ضعف در گفتار، منطق و بینش کردید.

با همه ابهاماتی که در مورد زمان پخش برنامه بعد از ۷ ماه دارم و با همه ناعدالتی و سانسور بی رحمانه ای  و قلع و قمی که انجام شده بود.  از جنابعالی و همکاران محترمتان بخاطر همین مقدار فرصتی که به ما دادید، تا در مورد استارتاپ ها صحبت کنیم، سپاسگزارم و امیدوارم این مناظره،باب گفتمان و حل مشکلات از طریق گفتگو را باز کند. در پایان برای حضرتعالی ارزوی موفقیت و سعه ی صدر می کنم.

ضمنا چنانچه معتقدید حرف های بنده صحت ندارد. نسخه اصلی  مناظره طولانی و چالشی را منتشر کنید.

با احترام

اکبر هاشمی 

مدیرمسئول هفته نامه استارتاپی شنبه

 

برنامه صد و هشتاد درجه را اینجا ببینید.

 

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۸:۲۸

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

یک پاسخ به “چرا ۴۰ دقیقه از مناظره را حذف کردید؟”

  1. اقای هاشمی عزیز،
    تمام فعالین اکوسیستم دیشب پای برنامه نشسته بودند و خداروشکر اعضای این اکوسیستم از روشنفکران و نیک اندیشان جامعه هستند، پس هر آنچه شما گفتید و دیده نشد را دیگران در شبکات اجتماعی نشر دادند، علاوه بر این به عنوان بخش کوچکی از اکوسیستم به هرآنکس که میشناختم توصیه کردم که بدون توجه به کج اندیشی های سنگ اندازان به فعالیت های خود ادامه دهند و ناامید نشوند، چرا که برنده ی این مسابقه تلاشگرانند.
    برای شما و دیگر عزیزان تلاشگر از خداوند آرزوی سلامتی و ظفر دارم.

    محمد رضا رجائی (سردبیر و مدیر مسئول کرمانشامگ، برگزار کننده همفکر کرمانشاه، و بنیانگذار استارتاپ ۳djoo )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست