آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
حمایت ارزی ۲ صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان ۳۱ استارتاپ و نماینده از ایران در جیتکس ۲۰۱۸ حضور دارند تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت علمی و سازمان کوثر امضا شد صندوق خطرپذیر ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه نانو تاسیس می‌شود برای تعامل بین استارتاپ‌ها و VCها باید به یک زبان مشترک رسید ایده‌های حوزه‌ گردشگری، مدیریت سفرهای درون شهری و کشاورزی برگزیده شدند رابطه استارت‌آپ و سرمایه‌گذار به زبان خودمانی از استارتاپ‌های جمع‌آوری و مدیریت پسماند حمایت می‌شود مرکز نوآوری ایران و چین راه‌اندازی شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی در حوزه سلامت دیجیتال ایجاد می‌شود مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران راه‌اندازی می‌شود با نظارت شهرداری مشکلی نداریم؛ اما در چارچوب قانون دانشگاه امام رضا (ع) مرکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاد دانشگاهی و صندوق نوآوری تاسیس می‌شود ابلاغ استانداردها و صدور مجوزهای کسب‌وکار سلامت دیجیتال تسریع می‌شود

حمیدرضا احمدی هم‌بنیان‌گذار ایوند و همفکر:

همفکر ۳۵۰نفره هم داشته‌ایم!

در شروع کار برای راه‌اندازی یک استارتاپ، افراد دقیقا نمی‌دانند که چه می‌خواهند فقط یک ایده در ذهن دارند و احتمالا ذهنیاتشان از کسب‌و‌کار هم خیلی با واقعیت هم‌خوانی نداشته باشد. ولی امروز بسیار راضی هستم که این کار را شروع کردم و حتی اگر برفرض هم در آینده شکست بخورد، بازهم تجربه بسیار خوب و آموزنده‌ای بوده است.

حمیدرضا احمدی، بنیان‌گذار جلسات همفکر اشاره می‌کند که اولین همفکرها با ۵ یا ۶ نفر تشکیل شدند و کم‌کم بزرگ شد تا رسیدیم به بزرگترین همفکر که حدود ۳۵۰ نفر بود. در حال حاضر تنها محدودیتی که برای همفکر وجود دارد محدودیت فضاست که معمولا امکان میزبانی برای تعداد بیشتر از ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر وجود ندارد. احمدی برگزاری همفکر در شهرهای دیگر ایران را هم بسیار ضروری می‌داند و می‌گوید: «در حال حاضر همفکر در ۳۰ شهر ایران، توسط فعالان همان شهرها برگزار می‌شود. برای شروع کار تنها ما یک توضیح کوچک از مسائل اولیه مانند اهمیت نت‌ورک و تبادل بین افراد می‌دهیم و خودشان بقیه کارها را انجام می‌دهند.»

احمدی که هم‌بنیان‌گذار استارتاپ ایوند است درباره آخرین وضعیت این کسب وکار هم می‌گوید: «ایوند در حال حاضر یک تیم ۱۵ نفره است، سرمایه‌گذار دارد و به تازگی از مرز ۲۰هزار رویداد گذشته‌ است. ایوند در حال رشد است؛ تا اینجا رشدمان خوب بوده ولی ما فکر می‌کنیم هنوز خیلی جای رشد داریم. اتفاقاتی که در راه رشد ایوند افتاده است، اینکه ابزارهای متعدد در اختیار برگزارکننده رویدادها قرار می‌گیرد و از طرف دیگر به افراد کمک می‌کنیم تا علاقمندی‌هایشان را پیدا کنند و در آن حوزه بتوانند در جریان رویدادهای مرتبط در آن زمینه باشند.»

 

 

تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ , ۰۷:۴۰

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست