آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
آزمایشگاه‌ها به صورت ناگهانی قرارداد خود با «آزمایش آنلاین» را لغو کردند! چند تجربه شخصی درباره اینماد احراز هویت یا احراز صلاحیت؟ مسئله این است ابرآروان گواهینامه افتا را برای اولین‌بار در کشور دریافت کرد استارتاپ‌های دانش‌بنیان‌ از ۴ بسته حمایتی بیمه‌های بازرگانی بهره‌مند می‌شوند مستند استارتاپ کشمون ساخته می‌شود نشست بهره‌برداری از فناوری‌های داخلی حوزه سلامت جزئیات بیشتر فرابورس از دستورالعمل کرادفاندینگ رونمایی از ایده‌های استارتاپی سازمان فضایی ایران از شرکت‌های خلاق برای حضور در ربع رشیدی حمایت می‌شود شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب بر واردات معاف می‌شوند نشست وزیر بهداشت با استارتاپ‌های حوزه سلامت برگزار شد جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری یا امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان برای امنیت داده‌های کشور، رایانش ابری باید به صورت جدی دنبال شود نظام صنفی نمی‌تواند به استارتاپ‌ها مجوز کسب بدهد!
آتینو

رسول کاشفی، مدیرعامل آتینو:

همراه با فین‌استارز ۲۰۱۸/ برخی مشکلات استارتاپ‌ها، با یک نامه قابل‌حل است!

به این دلیل که حدود 70 درصد تیم‌های مستقر در این مرکز رشد، شرکت هستند و کار استارتاپی انجام نمی‌دهند، و اکثرا اساتید سابقه‌دار مدیریت این مراکز رشد را برعهده دارند، بیشتر به شکل سنتی اداره می‌شود.

آتینو (atyno) اپلیکیشنی برای خرید رفتن و خرید کردن حضوری و دریافت جایزه است؛ این خرید شامل خریدهای روزانه فروشگاهی، کافه و رستوران‌ها هم می‌شود. این تعریفی است که رسول کاشفی، مدیرعامل آتینو از اپلیکیشنش دارد.

آتینو یکی از استارتاپ‌های حاضر در نمایشگاه فین‌استارز است. کاشفی می گوید: «ما تیمی ۶نفره هستیم که اولین لانچ اپ ما، تابستان سال ۹۵ بود.» او در رابطه با شرکت و حضور در نمایشگاه‌ها اشاره می‌کند: «این اولین نمایشگاهی است که ما شرکت کرده‌ایم و پرداخت اپلیکیشن ما امروز (مصادف با اولین روز فین‌استارز ۲۰۱۸) راه‌اندازی شده است به همین دلیل در بخش فین‌تک شرکت کرده‌ایم.» کاشفی هدف اصلی شرکت در این نمایشگاه را آشنایی و شبکه‌سازی با سرمایه‌گذاران و تیم‌های دیگر و بحث تیم‌سازی بیان می‌کند و اضافه می‌کند: «کاش به صورتی بود که این نمایشگاه‌ها و بازدید مقامات و مسئولین منجر به دیدن و شنیدن مشکلات استارتاپ‌ها و برطرف شدن آنها می‌شد.»

آتینو یکی از تیم‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه امیرکبیر است. در رابطه با این مرکز رشد می‌گوید: «به این دلیل که حدود ۷۰ درصد تیم‌های مستقر در این مرکز رشد، شرکت هستند و کار استارتاپی انجام نمی‌دهند، همچنین اکثرا اساتید سابقه‌دار، مدیریت این مراکز رشد را برعهده دارند، بیشتر به شکل سنتی اداره می‌شود. این شیوه مشکلاتی برای شرکت‌های استارتاپی مثل ما به وجود می‌آورد؛ برای مثال اینکه چالش‌های کار استارتاپی را نمی‌دانند و فکر می‌کنند تیمی که برای دو سال کار می‌کند حتی سرمایه‌ای هم جذب نکرده است، باید به درآمد و سود زیادی رسیده باشد و به راحتی تمامی هزینه‌ها و اجاره را پرداخت کند.»

کاشفی در ادامه صحبت از مشکلات می‌گوید: «در مرکز رشد امیرکبیر، جایگاه شرکت‌ها و تیم‌ها به صورت پارتیشن بندی است و اداره پست به این پارتیشن‌ها کد پستی نمی‌دهد و بدون کد پستی ما قادر به ثبت شرکت نیستیم. این مشکل یکی از مواردی است که با بررسی و دستور یکی از مسئولین و یک نامه، قابل حل شدن است ولی ما همچنان با این مشکل مواجه هستیم.»

تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ , ۰۸:۰۸

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست