آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور ایران سالانه ۱۲ میلیارد دلار گردش دارند آموزش راه‌اندازی استارتاپ در نوآوردگاه مکمل‌های غذایی زنان فین‌تک ایران در فیناپ کارگروه استارتاپ‌های خدمات منزل تشکیل می‌شود صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازنشستگی روی چه استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟ حجم سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی شناسا ۲۰ برابر می‌شود مدیرعامل هاست ایران: بدون حکم، هیچ اطلاعاتی به کسی نداده و نخواهیم داد! وزیر راه: دسترسی استارتاپ‌ها به اطلاعات را آسان کنیم اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه تاکسی زیر تیغ شهرداری بررسی چشم‌انداز استارتاپ‌های ایران در بروکسل شتابدهنده استارتاپی گرمسار به‌زودی راه‌اندازی می‌شود صندوق نوآوری تا ۵ میلیون از هزینه‌ها هر استارتاپ در اینوتکس را می‌پردازد روشا؛ شبکه استارتاپ‌های آذربایجان غربی آخرین اقدامات تامین اجتماعی برای کمک به استارتاپ‌ها مسیر ورود طرح‌های فناورانه به بازار تجاری هموار می‌شود
آموزش راه‌اندازی استارتاپ در نوآوردگاه مکمل‌های غذایی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازنشستگی روی چه استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟ مدیرعامل هاست ایران: بدون حکم، هیچ اطلاعاتی به کسی نداده و نخواهیم داد! وزیر راه: دسترسی استارتاپ‌ها به اطلاعات را آسان کنیم بررسی چشم‌انداز استارتاپ‌های ایران در بروکسل صندوق نوآوری تا ۵ میلیون از هزینه‌ها هر استارتاپ در اینوتکس را می‌پردازد آخرین اقدامات تامین اجتماعی برای کمک به استارتاپ‌ها خطر اینفلوئنسر مارکتینگ برای استارتاپ‌ها خیز کافه بازار برای بازار ویدئو آسیب‌شناسی استارتاپ‌های کاریابی رویداد استارتاپی بازی اتللو برگزار می‌شود پذیره‌نویسی ۵ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۲۱۵ میلیارد تومانی گواهی صنایع خلاق و فرهنگی چه فایده‌ای برای استارتاپ‌ها دارد؟ برگزاری دوره آموزش جامع اینترنت اشیاء در شیراز معافیت‌ بیمه‌ای و مالیاتی کسب‌وکارها در پارک اقتصاد دیجیتال

سورنا ستاری در همایش بزرگ کارآفرینان استارت‌آپی ایران:

مشکلات‌تان را در اتحادیه خودتان حل کنید!

«ما کمک کردیم و تلاش‌مان این بوده که اتحادیه کسب‌وکارهای الکترونیک راه‌اندازی شده ولی به نظر ما هنوز خوب کار نکرده است. من از شما می‌خواهم که اتحادیه را سر و سامان دهید و مشکلات‌تان را در اتحادیه خودتان حل کنید. مشکلات‌تان را در فضای وب و در دستگاه‌های مختلف پخش نکنید. بحث رقابت چیز دیگری است و پخش اخبار ناخوشایند، کل اکوسیستم را زیر سوال می‌برد و به مجموعه استارت‌آپی ضربه می‌زند. بنابراین اخبار منفی از همدیگر پخش نکنید به این خیال که در حال رقابت هستید چون آسیبی که ایجاد می‌کنید، متوجه خودتان هم می‌شود.»

سورنا ستاری، معاونت علمی ریاست جمهوری در همایش بزرگ کارآفرینی استارت‌آپی کشور، با بیان اینکه همایش یلدای کارآفرینان دورهمی بخش خصوصی است و جای ما دولتی‌ها نیست، اشاره کرد که از سال گذشته تاکنون در اکوسیستم اتفاقات مثبتی افتاده است؛ «در اکوسیستمی که من دوستش دارم، ارزشش به وجود آدم‌های آن است. کما اینکه با نخستین مطالعاتی که تیم تحقیقاتی ما روی پدیده «سیلیکون‌ولی» انجام داد، متوجه شدیم که وجود افراد و فعالان این حوزه است که سیلیکون‌ولی را ایجاد کرده است. کما اینکه مثلا در دوبی چنین پدیده‌ای وجود ندارد.»

وی ادامه داد: «ما در حوزه‌هایی ضعف جدی داریم به‌ویژه در حوزه پذیرش ریسک. بخش خصوصی می‌تواند محیط کسب‌وکار را بهبود ببخشد. اقتصاد نفتی که برای هر بخش‌ آن باید اجازه‌ای گرفته شود و برای هر مجوزی هم مشکلاتی وجود دارد که گاه موجب فساد و رانت می‌شود، نمی‌تواند گره‌گشای این حوزه باشد‌ بلکه این بخش خصوصی است که باید گام‌های محکمی بردارد. خود شما به‌عنوان فعالان اکوسیستم باید کمک کنید تا اکوسیستم بیش از این شکل حرفه‌ای به‌خود بگیرد. یکی از راه‌ها حفظ اتحاد داخلی است. چون یکی از مسائلی که ما را بسیار اذیت می‌کند، شکایت‌هایی است که کسب‌وکارها از همدیگر دارند که به نوعی خودزنی محسوب می‌شود.»

ستاری همچنین گفت: «ما کمک کردیم و تلاش‌مان این بوده که اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی راه‌اندازی شده ولی به نظر ما هنوز خوب کار نکرده است. من از شما می‌خواهم که اتحادیه را سر و سامان دهید و مشکلات‌تان را در اتحادیه خودتان حل کنید. مشکلات‌تان را در فضای وب و در دستگاه‌های مختلف پخش نکنید. بحث رقابت چیز دیگری است و پخش اخبار ناخوشایند، کل اکوسیستم را زیر سوال می‌برد و به مجموعه استارت‌آپی ضربه می‌زند. بنابراین اخبار منفی از همدیگر پخش نکنید به این خیال که در حال رقابت هستید چون آسیبی که ایجاد می‌کنید، متوجه خودتان هم می‌شود.»

معاون ریاست جمهوری در ادامه مشکلات این حوزه را زیاد دانسته و اضافه کرد که خودتان نباید به افزایش این مسائل و مشکلات کمک کنید. وی با اظهار امیدواری از اینکه اکوسیستم در فرایند رشد بیشتر قرار گیرد، گفت: «اکوسیستم به سمت حوزه‌هایی چون سلامت هم سوق یابد تا بتواند مشکلات شهری چون آلودگی هوا را مدیریت کنند تا اکوسیستم حالت چندبعدی داشته باشد و استارت‌آپ‌هایی در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی شوند.» ستاری در پایان گفت: «اکوسیستم تنها از شتاب‌دهنده و ایده تشکیل نمی‌شود و سیستم‌های مالی و حضور جدی در بورس نیز باید به اکوسیستم اضافه شوند و در این مسیر هم گام بردارد.»

تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ , ۱۳:۱۱

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

یک پاسخ به “مشکلات‌تان را در اتحادیه خودتان حل کنید!”

  1. علیرضا گفت:

    پس معاونت علمی قراره چه حمایتی بکنه از استارتاپها؟ چرا همش پاس‌کاری به نهادهای دیگه. بعد اینکه یکی بگه الان اتحادیه چه قدر توان داره مگه؟!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست