آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
امروز وقت همصدایی اکوسیستم استارتاپی است استارتاپ‌ها در بازار سرمایه، جایگاه ممتازی می‌توانند داشته باشند دیجی‌کالا آماده ورود به بورس است فرصت‌های نوین کسب‌وکار در زیست‌بوم استارتاپی ایران اکوسیستم را بچلانیم، ۲۰۰ استارت‌آپ بیشتر نمی‌ماند! امکان حضور استارتاپ‌های دانش‌بنیان در نشست تجاری ایران، ازبکستان و قرقیزستان پرداخت الکترونیک سامان کیش در پارک پردیس مستقر می‌شود سازمان هواپیمایی کشوری به‌جای مسدودسازی، راه تعامل را در‌ پیش بگیرد! با فیلترینگ غیرکارشناسی، استارتاپ‌ها را تعطیل می‌کنند مستربلیط: هنوز درمورد فیلترینگ نتیجه‌ای حاصل نشده است ۱۳۹۸، سال شکوفایی استارتاپ‌های قزوین تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و مخابرات برای حمایت از استارتاپ‌ها امیدواریم این‌بار تاکسیرانی واقعا انحصار را بشکند! کارگاه مسئولیت سایبری ویژه مدیران استارتاپ‌ها بحث حفظ تعدادی کارمند نیست بلکه حفظ اکوسیستم استارتاپی کشور است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات اولین نشست خبری آنلاین کشور را برگزار کرد

قول‌وقرارهای آنلاین وزیر ارتباطات

اولین نشست خبری آنلاین کشور، صبح امروز 19 اسفند 96 با شرکت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از خبرنگاران حوزه ICT و با هدف ایجاد عدالت رسانه‌ای بیشتر و حمایت از سرویس‌های داخلی در سرویس اشتراک ویدیوی آپارات برگزار شد.

اولین نشست خبری آنلاین کشور، صبح امروز ۱۹ اسفند ۹۶ با شرکت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از خبرنگاران حوزه ICT و با هدف ایجاد عدالت رسانه‌ای بیشتر و حمایت از سرویس‌های داخلی در سرویس اشتراک ویدیوی آپارات برگزار شد.

محمدجواد آذری‌ جهرمی فردی به‌روز است و با فضای رسانه‌ای به خوبی آشنایی دارد. او همواره هماهنگ و هم‌راستا با حوزه تخصصی فعالیتش با رسانه‌ها و فضای رسانه‌ای با رویی گشاده مواجه شده است. صبح امروز، شنبه ۱۹ اسفند ۹۶ اتفاق تازه‌ای در فضای رسانه‌ای کشور افتاد. وزیر ارتباطات تابه‌حال نشست‌های خبری مختلف و متنوعی داشته اما این نشست با رویدادهای قبلی یک تفاوت اساسی داشت؛ یک کنفرانس خبری که کاملا زنده و آنلاین و از طریق یک پلتفرم بومی برگزار می‌شد.

جهرمی در ابتدای این رویداد، برگزاری نشست‌های خبری آنلاین را گامی در جهت برقراری عدالت رسانه‌ای و شفاف‌سازی توصیف کرد و توضیح داد: «خبرنگاران در شهرستان‌ها دغدغه‌ها و سؤالات زیادی دارند. متأسفانه تا پیش از این به خاطر بعد مسافت امکان حضور فیزیکی‌ این عزیزان در نشست‌های رسانه‌ای فراهم نبود و سوالات آنها بی‌جواب باقی می‌ماند. حال، با توجه به توسعه شبکه ملی اطلاعات و رشد پلتفرم‌های بومی، این امکان فراهم شده و افرادی که باید در مقابل افکار عمومی پاسخگو باشند، می‌توانند بدون واسطه و به‌طور مستقیم با مردم به گفتگو بنشینند. امیدوارم این اقدام، گامی در جهت شفافیت هر چه بیشتر باشد و به ما نیز در برنامه‌ریزی بهتر و بهبود بخشیدن به امور کمک کند.»

جهرمی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره عدم بهبود کیفیت خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات، این ادعا را رد کرد و توضیح داد: «اتفاقا، برگزاری کنفرانس‌های این‌چنینی نشان می‌دهد خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات در حال رشد است.»

خبرنگارانی  از استان‌هایی چون بوشهر، هرمزگان، گیلان، مازندران، خراسان و قم در این کنفرانس آنلاین حضور داشتند و وزیر در پاسخ به سؤالات آنها گریزی نیز به شرایط و زیرساخت‌های ارتباطی استانشان می‌زد. برای مثال، او در پاسخ به سؤال خبرنگارانی از مازندران توضیح داد که پیش‌تر مقرر بوده به این استان سفر کند و متأسفانه این امر محقق نشده اما به‌زودی به آنجا سفر خواهد کرد.

اینترنت روستایی و برطرف کردن نقاط کور در استان‌ها از دیگر مواردی بودند که از سوی خبرنگاران غیرتهرانی در این نشست مطرح شدند. بنابر اعلام روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این نشست در مجموع بیش از ۱۱ هزار بازدیدکننده داشت.

 

تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۰:۳۳

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست