آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
حمایت ارزی ۲ صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان ۳۱ استارتاپ و نماینده از ایران در جیتکس ۲۰۱۸ حضور دارند تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت علمی و سازمان کوثر امضا شد صندوق خطرپذیر ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه نانو تاسیس می‌شود برای تعامل بین استارتاپ‌ها و VCها باید به یک زبان مشترک رسید ایده‌های حوزه‌ گردشگری، مدیریت سفرهای درون شهری و کشاورزی برگزیده شدند رابطه استارت‌آپ و سرمایه‌گذار به زبان خودمانی از استارتاپ‌های جمع‌آوری و مدیریت پسماند حمایت می‌شود مرکز نوآوری ایران و چین راه‌اندازی شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی در حوزه سلامت دیجیتال ایجاد می‌شود مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران راه‌اندازی می‌شود با نظارت شهرداری مشکلی نداریم؛ اما در چارچوب قانون دانشگاه امام رضا (ع) مرکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاد دانشگاهی و صندوق نوآوری تاسیس می‌شود ابلاغ استانداردها و صدور مجوزهای کسب‌وکار سلامت دیجیتال تسریع می‌شود
فراخوان نوپاها

فرصتی برای «نوپاهای فناوری‌های همگرا»

فراخوان ثبت‌نام ایده‌ها و استارتاپ‌های فناوری‌های همگرا

در این فراخوان، استارتاپ‌ها امکان پیدا می‌کنند تا با ثبت‌نام و معرفی ایده استارتاپی خود پس از طی کردن مراحل داوری بتوانند فعالیت خود را در مجموعه‌هایی که حاضرند از آن‌ها حمایت کنند، ادامه دهند. این مجموعه‌ها اغلب شتابدهنده‌ها و مراکزی هستند که با سرمایه‌گذاری روی طرح می‌توانند سرعت بیشتری به کسب‌وکار بدهند و محصول استارتاپ را برای ورود سریع‌تر به بازار آماده کنند.

فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت ‌علمی از ایده‌ها و استارتاپ‌ها دعوت به ثبت نام کرد. به گزارش شنبه‌پرس در این فراخوان، استارتاپ‌ها امکان پیدا می‌کنند تا با ثبت‌نام و معرفی ایده استارتاپی خود پس از طی کردن مراحل داوری بتوانند فعالیت خود را در مجموعه‌هایی که حاضرند از آن‌ها حمایت کنند، ادامه دهند. آنگونه که در این فراخوان آمده است: «این مجموعه‌ها اغلب شتابدهنده‌ها و مراکزی هستند که با سرمایه‌گذاری روی طرح می‌توانند سرعت بیشتری به کسب‌وکار بدهند و محصول استارتاپ را برای ورود سریع‌تر به بازار آماده کنند.»

محورهای علمی مورد پذیرش استارتاپ‌ها در این فراخوان حوزه های سلامت (تشخیص، غربالگری، بهبود و درمان)، دارو و دارورسانی (دارورسانی هدفمند و هوشمند)، محیط‌‌زیست و آب (آلاینده‌ها، بازیافت و پسماند)، فناوری زیستی، نانوجاذب‌ها، اپتیک و لیزر، علوم شناختی (رابط مغز و رایانه، دستگاه‌های واقعیت مجازی) و حسگرها (نانوحسگرها، نانوزیست‌حسگرها) هستند.

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری جمهوری اعلام کرده علاقه‌مندان می‌توانند در وبسایت این فراخوان به آدرس http://www.nbic.ir/nopa ثبت نام کنند. طرح‌های ارسالی استارتاپ‌ها توسط داوران بررسی می‌شود. طرح‌های منتخب برای مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد. برای استارتاپ‌های برگزیده در مرحله داوری حضوری، دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود. استارتاپ‌های برتر طرح‌های خود را به شتابدهنده‌ها و مراکز حمایت‌کننده معرفی می‌کنند و در آخر استارتاپ‌هایی که توسط شتابدهنده‌ها انتخاب شود، با همکاری آنها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مهلت شرکت در این رویداد، پایان مرداد ماه سال ۹۷ است.

تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۷ , ۱۱:۵۵

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست