آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
امروز وقت همصدایی اکوسیستم استارتاپی است استارتاپ‌ها در بازار سرمایه، جایگاه ممتازی می‌توانند داشته باشند دیجی‌کالا آماده ورود به بورس است فرصت‌های نوین کسب‌وکار در زیست‌بوم استارتاپی ایران اکوسیستم را بچلانیم، ۲۰۰ استارت‌آپ بیشتر نمی‌ماند! امکان حضور استارتاپ‌های دانش‌بنیان در نشست تجاری ایران، ازبکستان و قرقیزستان پرداخت الکترونیک سامان کیش در پارک پردیس مستقر می‌شود سازمان هواپیمایی کشوری به‌جای مسدودسازی، راه تعامل را در‌ پیش بگیرد! با فیلترینگ غیرکارشناسی، استارتاپ‌ها را تعطیل می‌کنند مستربلیط: هنوز درمورد فیلترینگ نتیجه‌ای حاصل نشده است ۱۳۹۸، سال شکوفایی استارتاپ‌های قزوین تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و مخابرات برای حمایت از استارتاپ‌ها امیدواریم این‌بار تاکسیرانی واقعا انحصار را بشکند! کارگاه مسئولیت سایبری ویژه مدیران استارتاپ‌ها بحث حفظ تعدادی کارمند نیست بلکه حفظ اکوسیستم استارتاپی کشور است
خدمات رسان

علیرضا کتابی، بنیان‌گذار استارتاپ خدمات‌رسان:

فرآیند ورود به شتابدهنده‌ها سخت است

برای ورود به چند شتابدهنده اقدام کرده‌ایم. اکثر آنها 7 یا 8 فرم برای پر کردن می‌دهند و حتی یکی از آنها می‌گفت از اعضای تیم ویدیوی 1 دقیقه‌ای بگذارید و معرفی‌شان کنید. به عقیده من این موارد نباید ملاک باشد و باید در وهله اول، کار دیده و سنجیده شود.

درخواست برای عضویت در شتابدهنده‌ها فرایندی بسیار پیچیده و سخت است. علیرضا کتابی، بنیان‌گذار استارتاپ خدمات‌رسان این جمله را می‌گوید و ادامه می‌دهد: «برای ورود به چند شتابدهنده اقدام کرده‌ایم. اکثر آنها ۷ یا ۸ فرم برای پر کردن می‌دهند و حتی یکی از آنها می‌گفت از اعضای تیم ویدیوی ۱ دقیقه‌ای بگذارید و معرفی‌شان کنید. به عقیده من این موارد نباید ملاک باشد و باید در وهله اول، کار دیده و سنجیده شود. البته آخرین شتابدهنده‌ای که اقدام کردیم، برای ثبت‌نام و درخواست، تنها یک شماره تماس و خلاصه‌ای از کار استارتاپ را می‌خواست که به نظر من خیلی خوب بود.»

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، کتابی می‌گوید: «مشکل ما و تعداد زیادی از استارتاپ‌های دیگر، جذب سرمایه و سرمایه‌گذار است. خدمات‌رسان استارتاپی است که حدود ۳ ماه از راه‌اندازی آن می‌گذرد و  در حال حاضر برای هزینه‌های سرور و تبلیغات به جذب سرمایه نیاز داریم. اکثر سرمایه‌گذاران در درجه اول به سوی تیم‌هایی جلب می‌شوند که قدرت بیان و شوآف بهتری داشته باشند نه کار و نرم‌افزاری حرفه‌ای و قوی‌تر!» در ادامه بنیان‌گذار خدمات‌رسان توضیح می‌دهد که کسب درآمد این استارتاپ تنها از طریق تبلیغات کلیکی بوده است.

 

خدمات‌رسان چیست؟

کتابی خدمات‌رسان را به این صورت تعریف می‌کند که این استارتاپ، نزدیکترین خدمات‌دهنده‌ها را از روی نقشه به افراد معرفی می‌کند تا استفاده از این سایت، موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه آن‌ها شود. کتابی در ادامه توضیح می‌دهد: «هدف ما بیشتر معرفی اشخاص در موقعیت‌های مکانی نزدیکتر بوده. چون با استفاده از گوگل‌مپ موقعیت‌های مکانی تشخیص داده می‌شود، نه تنها در تهران و ایران، حتی در کل دنیا هم محدودیت ندارد و می‌توان از خدمات این سایت استفاده کرد. بسیاری از افراد معتقدند که این خدمات را از طریق سرچ گوگل هم می‌توان در دست داشت، ولی نکته قابل‌توجه این است که هم استفاده از سایت ما بسیار راحت است و افرادی که توانایی کار با اینترنت ندارند می‌توانند از آن استفاده و به راحتی آگهی و اطلاعات خود را ثبت کنند. علاوه بر آن، با توجه به موقعیت مکانی، نزدیکترین‌ها پیشنهاد داده می‌شود و نیازی به جستجوی خاصی نخواهد بود و با توجه به نظرات و میزان رضایت مشتریان از خدمت انجام‌شده، با اطمینان بیشتری می‌توان برای انجام خدمات موردنیاز، یک شخص را انتخاب کرد.

بینان‌گذار خدمات‌رسان اشاره می‌کند: « ما تیم سه نفره‌ای هستیم که در حال حاضر از طریق سایت کار می‌کنیم و هنوز در حال کار بر روی اپلیکیشن هستیم. اگر موفق به جذب سرمایه شویم تا چند ماه آینده اپلیکیشن هم راه‌اندازی خواهد شد. به علت اینکه تا به حال توانایی انجام تبلیغات نداشته‌ایم، تعداد کاربران کمی داریم.»

تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۰:۴۶

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست