آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
امروز وقت همصدایی اکوسیستم استارتاپی است استارتاپ‌ها در بازار سرمایه، جایگاه ممتازی می‌توانند داشته باشند دیجی‌کالا آماده ورود به بورس است فرصت‌های نوین کسب‌وکار در زیست‌بوم استارتاپی ایران اکوسیستم را بچلانیم، ۲۰۰ استارت‌آپ بیشتر نمی‌ماند! امکان حضور استارتاپ‌های دانش‌بنیان در نشست تجاری ایران، ازبکستان و قرقیزستان پرداخت الکترونیک سامان کیش در پارک پردیس مستقر می‌شود سازمان هواپیمایی کشوری به‌جای مسدودسازی، راه تعامل را در‌ پیش بگیرد! با فیلترینگ غیرکارشناسی، استارتاپ‌ها را تعطیل می‌کنند مستربلیط: هنوز درمورد فیلترینگ نتیجه‌ای حاصل نشده است ۱۳۹۸، سال شکوفایی استارتاپ‌های قزوین تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و مخابرات برای حمایت از استارتاپ‌ها امیدواریم این‌بار تاکسیرانی واقعا انحصار را بشکند! کارگاه مسئولیت سایبری ویژه مدیران استارتاپ‌ها بحث حفظ تعدادی کارمند نیست بلکه حفظ اکوسیستم استارتاپی کشور است

پس از سه هفته رقابت استارتاپی

فاراتون کرمان، ۱۱ اسفند استارتاپ‌های برگزیده خود را خواهد شناخت

تیم‌های فاراتون بین گام دوم و اختتامیه دو هفته زمان داشتند تا ایده خود را پخته‌تر  و MVP خود را تولید کنند. در این دو هفته در کنار دریافت راهنمایی از مربیان و منتورهای همراه تیم‌ها، از مدرسان و منتورهایی که طی هفته دوم دوره‌ها و کلاس‌ها را نیز برگزار کرده بودند نیز به صورت مجازی بهره برده‌اند. اکنون تنها چند روز تا رسیدن به گام سوم و اختتامیه باقی مانده است.

جمعی از فعالان اکوسیستم استارتاپی کرمان، مدلی تازه از رویدادهای مرتبط با این حوزه را با عنوان «فاراتون» در شهرستان کرمان ارایه کرده‌اند. این رویداد با شعار «فراتر از یک ماراتون استارتاپی» در سه هفته از ۱۹ بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و اختتامیه آن ۱۱ اسفندماه خواهد بود.

رویداد فاراتون از سه آخر هفته تشکیل شده است. در این سه آخر هفته، شرکت‌کنندگان فرصت دارند در کنار آگاهی از مشکلات و چالش‌ها، با محتوای دوره‌ها آشنا شده و شبکه‌سازی و تیم‌سازی و تولید محصول و بازآشنایی با مفاهیم را انجام دهند.

در این راستا، فاراتون در سه گام و طبق تقویم زیر شکل گرفته است.

گام اول ۱۹ و ۲۰ بهمن (در اتاق بازرگانی کرمان): ارایه هشت پنل تخصصی و طرح مشکلات و نیازهای جامعه در حوزه‌های گردشگری، صنایع دستی و فرش، کشاورزی، خدمات و آی تی، علوم پزشکی و سلامت، خدمات شهری، فین تک و صنعت و معدن. و ۲۱ بهمن‌ماه، ایده پردازی و تیم سازی در محل دانشگاه آزاد اسلامی کرمان.

 

گام دوم ۲۵، ۲۶ و ۲۷ بهمن (در محل برج اول؛ بزرگترین برج تجاری، تفریحی و اداری کرمان): برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تیم‌سازی قطعی، استراتژی ورود به بازار، تیم‌سازی، دیجیتال‌مارکتینگ، شخصیت‌شناسی، مدیریت محصول، UI/UX، ارایه موفق، مدل کسب‌وکار، برندینگ

 

گام سوم ۱۰ و ۱۱ اسفند (در دانشگاه تحصیلات صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان): فینال و اختتامیه.

 تیم‌های فاراتون بین گام دوم و اختتامیه دو هفته زمان داشتند تا ایده خود را پخته‌تر  و MVP خود را تولید کنند. در این دو هفته در کنار دریافت راهنمایی از مربیان و منتورهای همراه تیم‌ها، از مدرسان و منتورهایی که طی هفته دوم دوره‌ها و کلاس‌ها را نیز برگزار کرده بودند نیز به صورت مجازی بهره برده‌اند. اکنون تنها چند روز تا رسیدن به گام سوم و اختتامیه باقی مانده است. تیم‌ها در روز ۱۰ اسفندماه ارایه‌های نهایی خود را برای روز اختتامیه (۱۱ اسفندماه) تحویل خواهند داد و در روز اختتامیه هر تیم فرصتی مشخص برای ارایه ایده و عملکرد خود خواهد داشت. کلیه تیم‌ها در زمان مقرر شده با پرسشگری، نظارت و قضاوت کمیته داوران مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت نتایج و برندگان مشخص خواهند شد.

گزارش از زهره لورک‌آقا

تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ , ۰۷:۳۴
برچسب ها : ,

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست