آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
امروز وقت همصدایی اکوسیستم استارتاپی است استارتاپ‌ها در بازار سرمایه، جایگاه ممتازی می‌توانند داشته باشند دیجی‌کالا آماده ورود به بورس است فرصت‌های نوین کسب‌وکار در زیست‌بوم استارتاپی ایران اکوسیستم را بچلانیم، ۲۰۰ استارت‌آپ بیشتر نمی‌ماند! امکان حضور استارتاپ‌های دانش‌بنیان در نشست تجاری ایران، ازبکستان و قرقیزستان پرداخت الکترونیک سامان کیش در پارک پردیس مستقر می‌شود سازمان هواپیمایی کشوری به‌جای مسدودسازی، راه تعامل را در‌ پیش بگیرد! با فیلترینگ غیرکارشناسی، استارتاپ‌ها را تعطیل می‌کنند مستربلیط: هنوز درمورد فیلترینگ نتیجه‌ای حاصل نشده است ۱۳۹۸، سال شکوفایی استارتاپ‌های قزوین تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و مخابرات برای حمایت از استارتاپ‌ها امیدواریم این‌بار تاکسیرانی واقعا انحصار را بشکند! کارگاه مسئولیت سایبری ویژه مدیران استارتاپ‌ها بحث حفظ تعدادی کارمند نیست بلکه حفظ اکوسیستم استارتاپی کشور است

این وی‌سی از استارتاپ‌های مرتبط با بازنشستگی از جمله در حوزه فین‌تک و بیمه‌ حمایت خواهد کرد

صندوق بازنشستگی کشوری برای ورود به حوزه استارتاپ‌ها، وی‌سی تشکیل داد

صندوق جسورانه شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت که زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است، بر اساس نیاز مخاطبان خود، در سه بخش فناوری‌های مالی، بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی برای سرمایه‌گذاری و پذیرش سرمایه یا ایده‌ها و محصولات نوین و کارآمد آمادگی خود را اعلام می‌کند.

مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشگستگی کشوری از راه اندازی صندوق سرمایه گذاری جسورانه با محور حمایت از استارت آپ‌های حوزه بازنشستگی و سالمندی توسط هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.

 

جواد عشقی نژاد تصریح کرده است: «از یک سو، سرمایه گذاری و تولید محصول در حوزه بازنشستگی و سالمندی جز از مسیر به‌کارگیری ابزارهای فناوری نوین ثمربخش نخواهد بود و از سوی دیگر، برای حرکت در این مسیر باید بتوان محصولاتی تولید کرد که در کنار ارائه خدمات جدید بتواند در تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی کشور نیز اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.»

وی ادامه داده است: «توجه به نیازهای بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری به‌ویژه در حوزه خدمات عمومی، سلامت، ورزش، حوزه‌های بیمه گری و … با توجه به اینکه ارائه خدمات به این عزیزان، دیگر از روش های سنتی امکان پذیر نیست، استفاده از استارتاپ‌ها را با توجه به فناوری‌های نوین آن‌ها به یک راه‌حل اثرگذار و مناسب در این حوزه تبدیل می‌کند. »

به گفته عشقی‌نژاد فضای استارتاپ‌ها، این امکان را دارد که علاوه بر ورود تفکرات جدید در یک حوزه مشخص، محصولات جدید، کاربردی و مفیدی را در اختیار مخاطب و سرمایه‌گذار قرار دهد. «از آنجایی که ممکن است فکرهای جدید بتواند از بیرون وارد حوزه استارتاپ شود و به تولید یک محصول بینجامد، توجه به استارتاپ‌ها می‌تواند تفکر یا محصولات ارزشمندی را برای بازنشستگان یا خانواده آن‌ها به بازار عرضه کند. »

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، نگاه ویژه به مراکز رشد و توسعه دهندگان سطح کشور و مسائل مختلف حوزه بازنشستگی را از جمله دلایل راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در این شرکت عنوان کرد و افزود: «با تلاش های صورت گرفته موفق شدیم تا در نیمه نخست بهمن ماه امسال، موافقت اصولی تاسیس این صندوق را دریافت کنیم.»

عشقی‌نژاد ادامه داد: «صندوق جسورانه شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت که زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است، بر اساس نیاز مخاطبان خود، در سه بخش فناوری‌های مالی، بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی برای سرمایه‌گذاری و پذیرش سرمایه یا ایده‌ها و محصولات نوین و کارآمد آمادگی خود را اعلام می‌کند.»

شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی، برای حفظ ارزش دارایی‌های این نهاد بازنشستگی در بازار سرمایه فعالیت می‌کند. جواد عشقی‌نژاد گفته است: این شرکت شرایط پذیرش فرابورس را طی کرده است و به‌تازگی موفق به دریافت موافقت اصولی پذیره‌نویسی و ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه یا همان VC شده است.

به گفته عشقی‌نژاد میزان سرمایه این شرکت ۱۵۰ میلیارد تومان است. صندوق بازنشستگی کشوری یک میلیون و ۳۷۰ هزار بازنشسته تحت پوشش خود دارد.

عکس: حجت حمیدی

تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ , ۰۶:۱۳

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست