آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور ایران سالانه ۱۲ میلیارد دلار گردش دارند آموزش راه‌اندازی استارتاپ در نوآوردگاه مکمل‌های غذایی زنان فین‌تک ایران در فیناپ کارگروه استارتاپ‌های خدمات منزل تشکیل می‌شود صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازنشستگی روی چه استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟ حجم سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی شناسا ۲۰ برابر می‌شود مدیرعامل هاست ایران: بدون حکم، هیچ اطلاعاتی به کسی نداده و نخواهیم داد! وزیر راه: دسترسی استارتاپ‌ها به اطلاعات را آسان کنیم اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه تاکسی زیر تیغ شهرداری بررسی چشم‌انداز استارتاپ‌های ایران در بروکسل شتابدهنده استارتاپی گرمسار به‌زودی راه‌اندازی می‌شود صندوق نوآوری تا ۵ میلیون از هزینه‌ها هر استارتاپ در اینوتکس را می‌پردازد روشا؛ شبکه استارتاپ‌های آذربایجان غربی آخرین اقدامات تامین اجتماعی برای کمک به استارتاپ‌ها مسیر ورود طرح‌های فناورانه به بازار تجاری هموار می‌شود
آموزش راه‌اندازی استارتاپ در نوآوردگاه مکمل‌های غذایی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازنشستگی روی چه استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟ مدیرعامل هاست ایران: بدون حکم، هیچ اطلاعاتی به کسی نداده و نخواهیم داد! وزیر راه: دسترسی استارتاپ‌ها به اطلاعات را آسان کنیم بررسی چشم‌انداز استارتاپ‌های ایران در بروکسل صندوق نوآوری تا ۵ میلیون از هزینه‌ها هر استارتاپ در اینوتکس را می‌پردازد آخرین اقدامات تامین اجتماعی برای کمک به استارتاپ‌ها خطر اینفلوئنسر مارکتینگ برای استارتاپ‌ها خیز کافه بازار برای بازار ویدئو آسیب‌شناسی استارتاپ‌های کاریابی رویداد استارتاپی بازی اتللو برگزار می‌شود پذیره‌نویسی ۵ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۲۱۵ میلیارد تومانی گواهی صنایع خلاق و فرهنگی چه فایده‌ای برای استارتاپ‌ها دارد؟ برگزاری دوره آموزش جامع اینترنت اشیاء در شیراز معافیت‌ بیمه‌ای و مالیاتی کسب‌وکارها در پارک اقتصاد دیجیتال

گزارش زهره لورک‌آقا از حال خوب اکوسیستم کرمان

شوروحال استارتاپی در سرمای کویر

12 استارتاپ مکتبانه، کاردینگ، بستوران، تیتر، اورژانس برق، کیکی بازار، هوشور، خیکی ها، زوبر، نهرعلم، خانه رؤیایی و نکو علاوه بر اینکه ارائه‌ای از خود داشتند و به ارتباط با مشتری‌هایشان می‌پرداختند، با یکدیگر شبکه سازی می‌کردند و این جالب ترین قسمت ماجرا بود. در کرمان پس از اینکه همفکر اعضای جامعه را از جزیره‌های خود بیرون کشید و به آشنایی و شبکه‌سازی با یکدیگر تشویق کرد، حالا در فضایی دیگر استارتاپ‌ها 4 روز گردهم آمدند تا ضمن آشنایی با هم، به همکاری­‌های مطلوب دیگری دست یابند.

الکامپ امسال کرمان هم برگزار شد، هفدهمین الکامپ در دل کویر، با هوای خیلی سرد. اما استارتاپی‌ها حسابی گرم بودند، برای اولین بار در الکامپ کرمان دور هم جمع شده و غرفه استارتاپ‌ها را شلوغ‌ترین و پربازدیدترین بخش نمایشگاه کرده بودند. فضای کار اشتراکی لندیما با حمایت سرمایه‌گذارش شرکت فناوری پدیدار به همراه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمان فضایی از نمایشگاه را برای ما استارتاپی‌ها مهیا کرده بودند تا الکامپی متفاوت را در استان ایجاد کنیم.

۱۲ استارتاپ مکتبانه، کاردینگ، بستوران، تیتر، اورژانس برق، کیکی بازار، هوشور، خیکی ها، زوبر، نهرعلم، خانه رؤیایی و نکو علاوه بر اینکه ارائه‌ای از خود داشتند و به ارتباط با مشتری‌هایشان می‌پرداختند، با یکدیگر شبکه سازی می‌کردند و این جالب ترین قسمت ماجرا بود. در کرمان پس از اینکه همفکر اعضای جامعه را از جزیره‌های خود بیرون کشید و به آشنایی و شبکه‌سازی با یکدیگر تشویق کرد، حالا در فضایی دیگر استارتاپ‌ها ۴ روز گردهم آمدند تا ضمن آشنایی با هم، به همکاری­‌های مطلوب دیگری دست یابند.

در این فضا مجریان رویدادهای همفکر، تی‌تاکز، استارتاپ نایت، فاراتون، نوآوردگاه کشاورزی جیرفت و استارتاپ ویکند رفسنجان هم حضور داشتند. تی تاکز که سه شنبه هر هفته و همفکر هم که چهاشنبه ها برگزار می‌شود با توجه به تاریخ نمایشگاه در همان فضای نمایشگاه، دورهمی خود را تشکیل دادند. البته همفکر فضای جذابی به خود گرفته بود، تمامی بنیانگذاران استارتاپ‌ها جمع بودند و کار خود را معرفی می‌کردند و به یکدیگر پیشنهاد همکاری  می‌دادند که در نهایت با یک عکس دسته جمعی رویداد را به پایان رساندند.

البته تمام الکامپ گل و بلبل نبود، به قول بچه‌های فنی باگ هم داشت، باگی که می‌توانست به استارتاپ‌ها ضربه اساسی برای ارائه وارد کند، اپراتور نمایشگاه اینترنت درست و حسابی در اختیارمان نگذاشت که هیچ، دیتای سیم کارت‌ها هم آنتن نمی‌داد تا حداقل بتوانیم از آن استفاده کنیم. البته امیدواریم همانطور که نسبت به نمایشگاه پارسال پیشرفت‌هایی داشتیم، سال آینده در این زمینه هم پیشرفت کرده و این مشکلات مرتفع شوند. کلام آخر اینکه حال این روزهای اکوسیستمان کرمان خوب است، ما بیشتر در کنار یکدیگر قرار گرفته ایم و دسته‌جمعی برای پیشرفت این فضا تلاش می‌کنیم.

تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ , ۰۶:۰۸

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست