آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
جمع‌سپاری ۲۰۰ میلیون تومانی استارتاپ فاندینو در یک سال لینک‌توپی؛ پرداخت آنلاین برای کسب‌وکارهای آفلاین توسن مرکز نوآوری راه می‌اندازد کارایا ۲٫۸ میلیارد تومان روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کرده است پیامگزار ملت یک استارتاپ ولث‌تک است فیناپ به شیراز می‌رود شناسه؛ اس‌ام‌اس به جای فیش کاغذی کارتخوان مجازی آیدی‌پی چه کاری انجام می‌دهد؟ همراه با فین‌استارز ۲۰۱۸/ نیوُ به‌زودی نسخه حرفه‌ای‌اش را رونمایی خواهد کرد شهرام شاهکار: اسنپ اولین استارتاپ یک میلیارددلاری ایران خواهد شد همراه با فین‌استارز ۲۰۱۸/ راه‌حلی برای مشکل دریافت و پرداخت با خارج از کشور راه‌اندازی شتابدهنده فینووا در مرکز نوآوری دانشگاه علامه‌طباطبایی برای تلگرام انحصار ایجاد کردند نه برای سروش! همراه با فین‌استارز ۲۰۱۸/ در جستجوی استارتاپ‌های آینده‌دار برای سرمایه‌گذاری همراه با فین‌استارز ۲۰۱۸/ برخی مشکلات استارتاپ‌ها، با یک نامه قابل‌حل است!

گزارش زهره لورک‌آقا از حال خوب اکوسیستم کرمان

شوروحال استارتاپی در سرمای کویر

12 استارتاپ مکتبانه، کاردینگ، بستوران، تیتر، اورژانس برق، کیکی بازار، هوشور، خیکی ها، زوبر، نهرعلم، خانه رؤیایی و نکو علاوه بر اینکه ارائه‌ای از خود داشتند و به ارتباط با مشتری‌هایشان می‌پرداختند، با یکدیگر شبکه سازی می‌کردند و این جالب ترین قسمت ماجرا بود. در کرمان پس از اینکه همفکر اعضای جامعه را از جزیره‌های خود بیرون کشید و به آشنایی و شبکه‌سازی با یکدیگر تشویق کرد، حالا در فضایی دیگر استارتاپ‌ها 4 روز گردهم آمدند تا ضمن آشنایی با هم، به همکاری­‌های مطلوب دیگری دست یابند.

الکامپ امسال کرمان هم برگزار شد، هفدهمین الکامپ در دل کویر، با هوای خیلی سرد. اما استارتاپی‌ها حسابی گرم بودند، برای اولین بار در الکامپ کرمان دور هم جمع شده و غرفه استارتاپ‌ها را شلوغ‌ترین و پربازدیدترین بخش نمایشگاه کرده بودند. فضای کار اشتراکی لندیما با حمایت سرمایه‌گذارش شرکت فناوری پدیدار به همراه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمان فضایی از نمایشگاه را برای ما استارتاپی‌ها مهیا کرده بودند تا الکامپی متفاوت را در استان ایجاد کنیم.

۱۲ استارتاپ مکتبانه، کاردینگ، بستوران، تیتر، اورژانس برق، کیکی بازار، هوشور، خیکی ها، زوبر، نهرعلم، خانه رؤیایی و نکو علاوه بر اینکه ارائه‌ای از خود داشتند و به ارتباط با مشتری‌هایشان می‌پرداختند، با یکدیگر شبکه سازی می‌کردند و این جالب ترین قسمت ماجرا بود. در کرمان پس از اینکه همفکر اعضای جامعه را از جزیره‌های خود بیرون کشید و به آشنایی و شبکه‌سازی با یکدیگر تشویق کرد، حالا در فضایی دیگر استارتاپ‌ها ۴ روز گردهم آمدند تا ضمن آشنایی با هم، به همکاری­‌های مطلوب دیگری دست یابند.

در این فضا مجریان رویدادهای همفکر، تی‌تاکز، استارتاپ نایت، فاراتون، نوآوردگاه کشاورزی جیرفت و استارتاپ ویکند رفسنجان هم حضور داشتند. تی تاکز که سه شنبه هر هفته و همفکر هم که چهاشنبه ها برگزار می‌شود با توجه به تاریخ نمایشگاه در همان فضای نمایشگاه، دورهمی خود را تشکیل دادند. البته همفکر فضای جذابی به خود گرفته بود، تمامی بنیانگذاران استارتاپ‌ها جمع بودند و کار خود را معرفی می‌کردند و به یکدیگر پیشنهاد همکاری  می‌دادند که در نهایت با یک عکس دسته جمعی رویداد را به پایان رساندند.

البته تمام الکامپ گل و بلبل نبود، به قول بچه‌های فنی باگ هم داشت، باگی که می‌توانست به استارتاپ‌ها ضربه اساسی برای ارائه وارد کند، اپراتور نمایشگاه اینترنت درست و حسابی در اختیارمان نگذاشت که هیچ، دیتای سیم کارت‌ها هم آنتن نمی‌داد تا حداقل بتوانیم از آن استفاده کنیم. البته امیدواریم همانطور که نسبت به نمایشگاه پارسال پیشرفت‌هایی داشتیم، سال آینده در این زمینه هم پیشرفت کرده و این مشکلات مرتفع شوند. کلام آخر اینکه حال این روزهای اکوسیستمان کرمان خوب است، ما بیشتر در کنار یکدیگر قرار گرفته ایم و دسته‌جمعی برای پیشرفت این فضا تلاش می‌کنیم.

تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ , ۰۶:۰۸

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست