آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
آزمایشگاه‌ها به صورت ناگهانی قرارداد خود با «آزمایش آنلاین» را لغو کردند! چند تجربه شخصی درباره اینماد احراز هویت یا احراز صلاحیت؟ مسئله این است ابرآروان گواهینامه افتا را برای اولین‌بار در کشور دریافت کرد استارتاپ‌های دانش‌بنیان‌ از ۴ بسته حمایتی بیمه‌های بازرگانی بهره‌مند می‌شوند مستند استارتاپ کشمون ساخته می‌شود نشست بهره‌برداری از فناوری‌های داخلی حوزه سلامت جزئیات بیشتر فرابورس از دستورالعمل کرادفاندینگ رونمایی از ایده‌های استارتاپی سازمان فضایی ایران از شرکت‌های خلاق برای حضور در ربع رشیدی حمایت می‌شود شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب بر واردات معاف می‌شوند نشست وزیر بهداشت با استارتاپ‌های حوزه سلامت برگزار شد جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری یا امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان برای امنیت داده‌های کشور، رایانش ابری باید به صورت جدی دنبال شود نظام صنفی نمی‌تواند به استارتاپ‌ها مجوز کسب بدهد!
الکام استارز

آرش برهمند، دبیر برگزاری الکام‌استارز:

سعی می‌کنیم ورود خارجی‌ها به الکام‌استارز را تسهیل ‌کنیم

تا آنجایی‌که رسالت یک پلتفرم است، سعی می‌کنیم که ورود سرمایه‌گذار استارتاپی را تسهیل کنیم و به شدت پیگیر این هستیم که به لحاظ ارزی ریالی حضور این شرکت‌ها را در این نمایشگاه راحتتر کنیم. این مورد یکی از مهمترین خدماتی است که می‌شود برای حضور سرمایه‌گذار خارجی داد که الان پیگیر این موضوع هستیم.

آرش برهمند، دبیر برگزاری الکام‌استارز در رابطه با اینکه آیا در چهارمین الکام‌استارز اقدامات خاصی در جهت جذب سرمایه یا سرمایه‌گذاران خارجی و استارتاپی صورت گرفته است یا خیر می‌گوید: «الکام‌استارز یک نهاد ذاتا کسب‌و‌کار آفرین نیست بلکه تنها یک ویترین صنفی است. بنابراین مهمترین کاری که الکام‌استارز می‌کند این است که یک سکو یا پلتفرم را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا ذینفعان بازار بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. حالا در رابطه با اینکه آیا برنامه‌ای برای جذب سرمایه خارجی هم تدبیر دیده شده است یا خیر، باید بگویم ما ترجیح زیادی داریم که با توجه به موقعیت فعلی ژئوپولتیک ایران، بازیگران بین‌المللی در الکام‌استارز حضور پررنگی داشته باشند. تا الان دست کم سه شرکت خارجی برای غرفه‌هایی با متراژ بالا برای حضور در الکام‌استارز درخواست داده‌اند. البته به این معنی نیست که لزوما برای سرمایه‌گذاری می‌آیند ولی مسلما برای اینکه نوک پایشان را در آب صنعت استارتاپی ایران زده باشند می‌آیند.»

برهمند اضافه کرد: «تا آنجایی‌که رسالت یک پلتفرم است، سعی می‌کنیم که ورود سرمایه‌گذار استارتاپی را تسهیل کنیم و به شدت پیگیر این هستیم که به لحاظ ارزی ریالی حضور این شرکت‌ها را در این نمایشگاه راحتتر کنیم. این مورد یکی از مهمترین خدماتی است که می‌شود برای حضور سرمایه‌گذار خارجی داد که الان پیگیر این موضوع هستیم.»

او در رابطه با این که از چه کشورهایی و کدام شرکت‌ها در نمایشگاه حضور خواهند داشت هم گفت حدودا دو هفته دیگر آمار دقیق این موضوع اعلام می‌شود.

 

تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۶:۱۱

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

یک پاسخ به “سعی می‌کنیم ورود خارجی‌ها به الکام‌استارز را تسهیل ‌کنیم”

  1. نوبت دهی گفت:

    بسیار عالی
    مهلت ثبت نام گذشته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست