آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
ابرآروان گواهینامه افتا را برای اولین‌بار در کشور دریافت کرد استارتاپ‌های دانش‌بنیان‌ از ۴ بسته حمایتی بیمه‌های بازرگانی بهره‌مند می‌شوند مستند استارتاپ کشمون ساخته می‌شود نشست بهره‌برداری از فناوری‌های داخلی حوزه سلامت جزئیات بیشتر فرابورس از دستورالعمل کرادفاندینگ رونمایی از ایده‌های استارتاپی سازمان فضایی ایران از شرکت‌های خلاق برای حضور در ربع رشیدی حمایت می‌شود شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب بر واردات معاف می‌شوند نشست وزیر بهداشت با استارتاپ‌های حوزه سلامت برگزار شد جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری یا امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان برای امنیت داده‌های کشور، رایانش ابری باید به صورت جدی دنبال شود نظام صنفی نمی‌تواند به استارتاپ‌ها مجوز کسب بدهد! صندوق شکوفایی فقط از سود بانکی سرمایه‌اش می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند مدیریت استارتاپ در شرایط بحران اقتصادی لایحه‌ای با هدف نابودی استارتاپ‌های حمل‌ونقل آنلاین!
فول فکر

وحید کریمانه، بنیان‌گذار فول‌فکر:

سرمایه‌گذاران باید بدانند که چطور کنار یک استارتاپ قرار بگیرند

تنها داشتن پول و تزریق آن به استارتاپ‌ها کافی نیست. آنها باید همراهی کامل داشته باشند. چه در مورد تزریق به موقع پول، چه در مورد صحبت کردن از مشکلات؛ سرمایه‌گذاران باید بدانند که چطور در کنار یک استارتاپ قرار بگیرند و به کارآفرین کمک کنند تا استارتاپ موفق‌تر شود؛ به این ترتیب، ارزش سهام خودشان هم بالاتر می‌رود.

فول‌فکر، استارتاپی است که در آذرماه ۱۳۹۴ متولد شده و حدود یک سال پیش، موفق به جذب سرمایه شد. وحید کریمانه، بنیان‌گذار این استارتاپ می‌گوید مشغول به کار بر روی یک سری گجj هستند که بتوانند در ارائه خدماتشان از هوش مصنوعی استفاده کنند و برای سال آینده احتمالا این ویژگی در فول‌فکر ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، کریمانه می‌گوید: «در ابتدای کار طبیعتا یک سری مشکلات فنی وجود داشت، با مرتفع کردن کامل آنها، در حال حاضر بیشتر روی بحث مارکتینگ کار می‌کنیم.»

او در درباره مشکلاتی که در راه کار استارتاپ وجود دارد، هم می‌گوید: «مشکلات زیادی وجود دارد که بزرگترین آنها در بخش‌های نیروی انسانی و سرمایه‌گذاری است.» در رابطه با بحث نیروی انسانی، کریمانه اشاره می‌کند که با تلاش و سختی‌های بسیار و آزمون کردن افراد زیادی که آمده و رفته‌اند، در نهایت این مشکل را حل کنند تا امروز تیم ۱۰ نفره و کاملی داشته باشند.

بنیان‌گذار فول‌فکر درمورد مشکلاتی که در بحث سرمایه‌گذاری وجود دارد، هم اشاره می‌کند: «من فکر می‌کنم سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه باید آموزش ببینند، تنها داشتن پول و تزریق آن به استارتاپ‌ها کافی نیست. آنها باید همراهی کامل داشته باشند. چه در مورد تزریق به موقع پول، چه در مورد صحبت کردن از مشکلات؛ سرمایه‌گذاران باید بدانند که چطور کنار یک استارتاپ قرار بگیرند و به کارآفرین کمک کنند تا استارتاپ موفق‌تر شود؛ به این ترتیب، ارزش سهام خودشان هم بالاتر می‌رود.»

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ , ۰۹:۴۸

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست