در مورد تاکسی‌های آنلاین آمار دروغ زیاد منتشر می‌شود!

میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپ‌سی:

0 167

در کسب وکارهای مرتبط با تاکسی‌‌های آنلاین با توجه به فرهنگی که وجود دارد، دروغ‌هایی در مورد آمارها گفته می‌شود. من ترجیح می‌دهم به آمار خاصی اشاره نکنم.

یکی از موضوعاتی که از بدو تولد اکوسیستم استارتاپی تاکنون محل بحث و مناقشه بوده، آمار و ارقامی است که هر ازچندگاهی حول یکی از استارتاپ‌ها بزرگ یا متوسط کشور منتشر می‌شود. این آمارها به‌ویژه در حوزه حمل‌و‌نقل آنلاین باتوجه به اقبالی که مردم به این استارتاپ‌ها نشان داده‌اند بیشتر موردتوجه و البته مناقشه است. مدیرعامل تپ‌سی هم با اشاره به همین بحث‌ها در حاشیه یلدای کارآفرینی امسال تاکید کرده است که «در کسب وکارهای مرتبط با تاکسی‌‌های آنلاین با توجه به فرهنگی که وجود دارد، دروغ‌هایی در مورد آمارها گفته می‌شود. من ترجیح می‌دهم به آمار خاصی اشاره نکنم.» میلاد منشی‌پور این اظهارنظر را در پاسخ به سوالی درباره آمار و ارقام تپ‌سی عنوان کرده و گفته است: «من به آمار و درآمد تپ‌سی نمی‌توانم اشاره کنم.»

او درباره سیر رشد این استارتاپ اما به این آمار اشاره کرده است: «ما ۱۸ ماه است که وارد بازار شده‌ایم از فروردین تا الان در ۹ شهر دیگر حضور داشته‌ایم. در خرداد ماه پارسال ۱۸ نفر بودیم ولی الان ۵۰۰ نفر هستیم و در کل رشد خوبی داشته‌ایم.»

منشی‌پور اعتقاد دارد که این بازار خیلی بزرگ است‌ و وقتی قیمت پایین می‌آید، سایز بازار و تعداد سفرها زیادتر می‌شود. «مثلا قبلا اوبر در سانفرانسیسکو ۸۰۰ سفر در روز داشته ولی الان ۲٫۵ میلیون سفر در این شهر دارد. در تهران قبل از ورود ما و اسنپ، ۱ میلیون سفر  وجود داشته است و الان ۵۰ درصد، بازار در این شهر بزرگ‌تر شده است. این ظرفیت وجود دارد که در شهر تهران، اصفهان و مشهد تاکسی آنلاین سه تا چهار برابر بزر‌گ‌تر شود‌.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.