آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
دلیل فیلتر ای‌نتورک را تبلیغ یک کالای آرایشی اعلام کردند مخالفت رئیس شورای شهر تهران با برگزاری نمایشگاه الکامپ واکنش استارتاپی‌ها به کپی خواندن استارتاپ‌های ایرانی ⁣استارتاپ‌ها با وجود زیان‌ده بودن مشمول مالیات‌های سنگین شده‌اند ادنگاه هم مانند ای‌نتورک هنوز فیلتر است معاون تامین اجتماعی:‌ تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد ابهامی تازه در بحث اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه تاکسی ژاکت ۱٫۵ میلیارد تومان سرمایه جذب کرد ای‌نتورک به دستور وزارت ارشاد فیلتر شده است! کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر، هوشمند می‌شود فیلترینگ ای‌نتورک کماکان ادامه دارد خودمان را گول نزنیم؛ نه می‌توانیم از بلاک‌چین صرفنظر کنیم، نه از ارزهای رمزنگاری‌شده! گرمای هوا و بی‌برقی، مانع جدید فعالیت استارتاپ‌ها در ایران! هاست ایران دیتاسنتر دوم خود را در منطقه اقتصادی پیام راه‌اندازی می‌کند سامانه ارزی که استارتاپ‌ها می‌توانند ارز موردنیاز خود را از آن بگیرند
رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس

حسین نظام‌دوست، رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس ایران:

خطرپذیرهای فرابورس امسال ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه وارد اکوسیستم استارتاپی کرده‌اند

امسال صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس، یکم آرمان آتی و توسعه فناوری آرمانی، به ترتیب هرکدام 50، 10 و 60 میلیارد تومان وارد حوزه استارتاپ‌ها کرده‌اند.

حسین‌نظام‌دوست، رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس ایران از آخرین وضعیت شرکت‌های فرابورسی خبر می‌دهد و می‌گوید در حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، امسال ۳ صندوق جسورانه در فرابورس تاسیس شده است به این معنی که پذیرش و درج شده‌اند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس، یکم آرمان آتی و توسعه فناوری آرمانی، به ترتیب هرکدام ۵۰، ۱۰ و ۶۰ میلیارد تومان وارد این حوزه کرده‌اند. «طبق آخرین اخبار، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس پارسیان ۷ قرارداد بسته است که  مهمترین‌های آنها شیپور و بیمه‌بازار است. صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی ۳ قرارداد و صندوق سرمایه‌گذاری توسعه فناوری در شرف بستن یک قرارداد است. ۹صندوق هم مجوز موافقت اصولی تاسیس گرفته‌اند ولی هنوز تاسیس نشده‌اند که درصدد تاسیس آنها هستیم. تعدادی نیز درخواست دریافت موافقت اصولی دارند که در حال انجام روند مربوطه هستند.»

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس بیان می‌کند: «این خبر مهمی است که وی‌سی‌هایی که بعد از سال ۹۵ آغاز به کار کرده‌اند، طی یک سال، در رابطه با سرمایه‌گذاری استارتاپ‌ها موفق بودند. همانطور که نشان دادند، حوزه را کاملا بررسی می‌کنند و با خیلی از استارتاپ‌ها جلسه گذاشتند و مشغول بستن قرارداد هستند و این منابع را که تماما از بخش خصوصی تامین شده است را به استارتاپ‌ها تزریق می‌کنند.»

 

دولت به صندوق‌ها کمک کند نه استارتاپ‌ها

نظام‌دوست اشاره می‌کند: «قطعا ما به کمک سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران برای رفع موانع موجود، مانند موانع مالیاتی و ثبت شرکت و حقوقی و مالکیت فکری نیاز داریم. اینها موانعی است که شرکت‌ها  معمولا هنگام کار با آنها برخورد می‌کنند. بحث دیگری هم که وجود دارد این است که منابع دولتی به صورت متمرکز در این زمینه و به صورت مشارکتی هزینه شود نه به صورت تسهیلات. تا الان معمولا به صورت وام‌دهی و اعطای تسهیلات به استارتاپ‌ها بوده است که تجربه خوب و مدل موفقی نبوده. بنابراین بهتر است منابع به صندوق‌ها تزریق شود و دراصل به صورت غیرمستقیم روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کنند.»

 

فین‌استارز ۹۷

نظام‌دوست درباره رویداد سالانه‌ فین‌استارز هم می‌گوید: «این رویداد در اصل جایگاهی برای ارتباط ارکان زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی است، که اعضای آن شامل بخشی از سرمایه‌پذیران هستند مانند استارتاپ‌ها و صاحبان ایده و شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان‌ها، بخش دیگر سرمایه‌گذاران هستند که شامل وی‌سی‌ها و شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و همچنین فرشتگان کسب‌وکار می‌شوند. سمت دیگر هم حامیان جریان کارآفرینی و نوآوری، مانند سازمان بورس، بانک مرکزی، معاونت علمی و فناوری، دانشگاه‌ها و در کل منایع مالی دولتی و خصوصی هستند. بخشی هم مشاوران سرمایه‌گذاری و مربیان و منتورها خواهند بود. فین‌استارز در قالب یک پلتفرم این شبکه را برای استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای حوزه فناوری مالی جمع‌آوری می‌کند.»

نظام‌دوست در پایان بیان می‌کند: «رویداد سالانه فین‌استارز در حاشیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه برگزار می‌شود. برای رویداد ۲۰۱۸ که اوایل سال ۹۷ برگزار خواهد شد، تا چند هفته آینده فراخوانی خواهیم داشت که در اصل اعلام عمومی برای ثبت‌نام و شرکت در رویداد است. در این فراخوان چالش‌هایی مطرح می‌شود و تیم‌هایی که در حل آنها موفق شوند، معرفی خواهند شد.»

 

 

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ , ۰۹:۵۴

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست