آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
حمایت ارزی ۲ صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان ۳۱ استارتاپ و نماینده از ایران در جیتکس ۲۰۱۸ حضور دارند تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت علمی و سازمان کوثر امضا شد صندوق خطرپذیر ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه نانو تاسیس می‌شود برای تعامل بین استارتاپ‌ها و VCها باید به یک زبان مشترک رسید ایده‌های حوزه‌ گردشگری، مدیریت سفرهای درون شهری و کشاورزی برگزیده شدند رابطه استارت‌آپ و سرمایه‌گذار به زبان خودمانی از استارتاپ‌های جمع‌آوری و مدیریت پسماند حمایت می‌شود مرکز نوآوری ایران و چین راه‌اندازی شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی در حوزه سلامت دیجیتال ایجاد می‌شود مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران راه‌اندازی می‌شود با نظارت شهرداری مشکلی نداریم؛ اما در چارچوب قانون دانشگاه امام رضا (ع) مرکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاد دانشگاهی و صندوق نوآوری تاسیس می‌شود ابلاغ استانداردها و صدور مجوزهای کسب‌وکار سلامت دیجیتال تسریع می‌شود
اسمارت آپ

محمد احمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر اسمارت‌آپ از استارتاپ محبوب اش و آینده اکوسیستم می گوید:

حوزه پیشنهادی من برای کار و ایده‌های استارتاپی، محتوا است

بعد از بررسی‌های فراوان ما حوزه‌های خاصی را انتخاب کردیم، به همین دلیل برای کار و فعالیت هم همین حوزه‌ها را پیشنهاد می‌کنم. حوزه‌های محتوا، هوش مصنوعی و فین‌تک، حوزه‌هایی هستند که ما به صورت تخصصی روی آنها بررسی کرده و سرمایه‌گذاری می‌کنیم. فکر می‌کنم این حوزه‌ها آینده بسیار جذابی خواهند داشت.قطعا حوزه محتوا را پیشنهاد می‌دهم چون به این حوزه به نوعی دروازه ورودی تمام حوزه‌ها به شمار می‌آید و جای کار بسیاری دارد.

محمد احمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر اسمارت‌آپ که در مراحل ارلی‌استیج استارتا‌پ‌ها روی آنها اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند. به بهانه تمام شدن یک سال کاری و برای شروع سالی جدید به سراغشان رفتیم و چند سوال کوتاه از او پرسیدیم.

 

آخرین کتاب استارتاپی که محمد احمدی خوانده است

احمدی در مورد آخرین کتاب استارتاپی که خوانده است،می گوید«کتاب ونچردیلز آخرین کتاب استارتاپی بود و اتفاقا در این روزها مشغول ارائه آن به صورت ویدیویی هستم. البته به صورت همزمان چند کتاب مالی را هم مرور کرده‌ام تا بتوانم در ویدیوها از آنها هم بگویم»

 

کتابی که مدیرعامل اسمارت‌آپ به استارتاپ‌ها پیشنهاد می‌کند

احمدی در صحبت‌هایش می‌گوید: «ممکن است من اینجا به چند کتاب اشاره کنم ولی نیاز استارتاپ‌ها با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند، مورد دیگری باشد. ترجیح می‌دهم به این صورت پاسخ دهم که ما در حال ساخت ویدیویی هستیم که در آن به جای یک کتاب، تعدادی کتاب موثر که در فازهای مختلف روند هر استارتاپ مفید باشند را معرفی کنیم. در حال حاضر حدود ۹۰ کتاب انتخاب کرده‌ایم و پی‌دی ‌اف آنها کامل آماده شده است و آنها را معرفی خواهیم کرد که استارتاپ‌های مختلف در هر مرحله‌ای که هستند بتوانند کتاب مناسب را بشناسند و از آن استفاده کنند»

 

استارتاپ مورد علاقه احمدی

احمدی به عنوان استارتاپ محبوب خود، (البته استارتاپی غیر از استارتاپ‌هایی که به نوعی در آنها دخیل است) از کافه‌بازار نام می‌برد و در ادامه دلیل این انتخاب می‌کند: «من مدل این استارتاپ را دوست دارم و فکر می‌کنم ذهن زیبایی پشت آن است و قشنگ کار می‌کند.»

 

زمینه‌ای که احمدی برای شروع فعالیت یک استارتاپ جدید پیشنهاد می‌کند

به نظر احمدی ایده‌ها یا استارتاپ‌هایی در زمینه‌هایی که اسمارت‌آپ همیشه انتخاب کرده است، مورد قبول هستند. می‌گوید: «بعد از بررسی‌های فراوان ما حوزه‌های خاصی را انتخاب کردیم، به همین دلیل برای کار و فعالیت هم همین حوزه‌ها را پیشنهاد می‌کنم. حوزه‌های محتوا، هوش مصنوعی و فین‌تک، حوزه‌هایی هستند که ما به صورت تخصصی روی آنها بررسی کرده و سرمایه‌گذاری می‌کنیم. فکر می‌کنم این حوزه‌ها آینده بسیار جذابی خواهند داشت.» در ادامه اشاره می‌کند: «اگر مجبور باشم یکی از این سه حوزه را انتخاب کنم، قطعا حوزه محتوا را پیشنهاد می‌دهم چون به این حوزه به نوعی دروازه ورودی تمام حوزه‌ها به شمار می‌آید و جای کار بسیاری دارد.»

تاریخ انتشار : ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ , ۰۸:۰۹

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست