آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور ایران سالانه ۱۲ میلیارد دلار گردش دارند آموزش راه‌اندازی استارتاپ در نوآوردگاه مکمل‌های غذایی زنان فین‌تک ایران در فیناپ کارگروه استارتاپ‌های خدمات منزل تشکیل می‌شود صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازنشستگی روی چه استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟ حجم سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی شناسا ۲۰ برابر می‌شود مدیرعامل هاست ایران: بدون حکم، هیچ اطلاعاتی به کسی نداده و نخواهیم داد! وزیر راه: دسترسی استارتاپ‌ها به اطلاعات را آسان کنیم اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه تاکسی زیر تیغ شهرداری بررسی چشم‌انداز استارتاپ‌های ایران در بروکسل شتابدهنده استارتاپی گرمسار به‌زودی راه‌اندازی می‌شود صندوق نوآوری تا ۵ میلیون از هزینه‌ها هر استارتاپ در اینوتکس را می‌پردازد روشا؛ شبکه استارتاپ‌های آذربایجان غربی آخرین اقدامات تامین اجتماعی برای کمک به استارتاپ‌ها مسیر ورود طرح‌های فناورانه به بازار تجاری هموار می‌شود
آموزش راه‌اندازی استارتاپ در نوآوردگاه مکمل‌های غذایی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازنشستگی روی چه استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند؟ مدیرعامل هاست ایران: بدون حکم، هیچ اطلاعاتی به کسی نداده و نخواهیم داد! وزیر راه: دسترسی استارتاپ‌ها به اطلاعات را آسان کنیم بررسی چشم‌انداز استارتاپ‌های ایران در بروکسل صندوق نوآوری تا ۵ میلیون از هزینه‌ها هر استارتاپ در اینوتکس را می‌پردازد آخرین اقدامات تامین اجتماعی برای کمک به استارتاپ‌ها خطر اینفلوئنسر مارکتینگ برای استارتاپ‌ها خیز کافه بازار برای بازار ویدئو آسیب‌شناسی استارتاپ‌های کاریابی رویداد استارتاپی بازی اتللو برگزار می‌شود پذیره‌نویسی ۵ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۲۱۵ میلیارد تومانی گواهی صنایع خلاق و فرهنگی چه فایده‌ای برای استارتاپ‌ها دارد؟ برگزاری دوره آموزش جامع اینترنت اشیاء در شیراز معافیت‌ بیمه‌ای و مالیاتی کسب‌وکارها در پارک اقتصاد دیجیتال

پیام کریمیان، بنیان‌گذار استارتاپ واسط:

بزرگترین خلاء اکوسیستم استارتاپی، جدایی از زیرساخت‌ها و بازارهای بین‌المللی است

اگر کسی از داخل کشور ایران بخواهد اپلیکیشینی را در گوگل‌پلی منتشر کند روند بسیار پیچیده‌ای باید طی کند. البته این یک نمونه ساده از مشکلات موجود است. ارائه محصول در بازارهای بین‌المللی، انتقال وجه در چنین معاملاتی یا استفاده از سرویس‌های خارجی و... مهم‌ترین خسارت‌هایی است که جدایی از بازارهای بین‌المللی به استارتاپ‌های داخلی می‌زند.

پیام کریمیان بنیان‌گذار استارتاپ واسط مهمترین خلائی که در اکوسیستم استارتاپی ایران دیده می‌شود، را انفصال از بسترهای بین‌المللی می‌داند. او می‌گوید: «اگر کسی از داخل کشور ایران بخواهد اپلیکیشینی را در گوگل‌پلی منتشر کند روند بسیار پیچیده‌ای باید طی کند. البته این یک نمونه ساده از مشکلات موجود است. ارائه محصول در بازارهای بین‌المللی، انتقال وجه در چنین معاملاتی یا استفاده از سرویس‌های خارجی و… مهم‌ترین خسارت‌هایی است که جدایی از بازارهای بین‌المللی به استارتاپ‌های داخلی می‌زند.»

واسط؛ پلتفرمی برای انجام معاملات آنلاین است. کریمیان از ویژگی‌های پلتفرم واسط هم اینگونه می‌گوید: «افراد متخصص می‌توانند سامانه اختصاصی خود را برای انجام معاملات در حوزه تخصص‌شان در واسط راه‌اندازی کنند و به این طریق علاوه بر اجرای امن معاملات تحت این پلتفرم، درآمد بیشتری کسب کنند؛ به این صورت که علاوه بر درآمد خود از مشتریان، از واسط کمیسیون دریافت خواهند کرد. برای کاربران نیز داشتن اطمینان خاطر از اینکه کلیه معاملات تحت نظارت مستقیم افراد متخصص انجام خواهد شد، ویژگی مثبتی است.» به گزارش شنبه‌پرس، کریمیان اعلام کرد که در حال حاضر، یکی از موفق‌ترین سامانه‌های واسط، سامانه همکار دیجی‌کوین که به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شده است.

کریمیان از چالش اصلی واسط می‌گوید و اینکه به چه ترتیب آن را از سر راه خود برداشته اند: «مهم‌ترین چالش در کار ما تامین نیروی انسانی متعهد و دارای روحیه استارتاپی بود که مدت زمان زیادی را صرف کردیم ولی حل نشد. در آخر، برای حل این مشکل مجبور به آموزش افراد علاقمند شدیم.»

تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۶ , ۰۷:۳۱

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست