آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
صندوق خطرپذیر ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه نانو تاسیس می‌شود برای تعامل بین استارتاپ‌ها و VCها باید به یک زبان مشترک رسید ایده‌های حوزه‌ گردشگری، مدیریت سفرهای درون شهری و کشاورزی برگزیده شدند رابطه استارت‌آپ و سرمایه‌گذار به زبان خودمانی از استارتاپ‌های جمع‌آوری و مدیریت پسماند حمایت می‌شود مرکز نوآوری ایران و چین راه‌اندازی شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی در حوزه سلامت دیجیتال ایجاد می‌شود مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران راه‌اندازی می‌شود با نظارت شهرداری مشکلی نداریم؛ اما در چارچوب قانون دانشگاه امام رضا (ع) مرکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاد دانشگاهی و صندوق نوآوری تاسیس می‌شود ابلاغ استانداردها و صدور مجوزهای کسب‌وکار سلامت دیجیتال تسریع می‌شود ثبت‌نام جشنواره از اول مهرماه آغاز شده و تا پایان آبان‌ ادامه دارد آغاز بهره‌برداری از کیوسک‌های هوشمند در تهران تدوین دستورالعمل مجوز فروش طلا در فضای مجازی
اعضای تیم استارتاپ هوم

فرید لطفی، مدیرعامل استارتاپ هوم:

اینترنت اشیا، معضل پارکینگ تهران را حل خواهد کرد

ما در فکر ایجاد زیرساختی هستیم که با استفاده از آن، استارتاپ‌ها یا شرکت‌های دیگر، اقدام به راه‌اندازی سیستم پارکینگ اشتراکی کنند. در اصل استفاده از محصول هوم، به آنها این اجازه را خواهد داد که برای مدت معینی حتی برای ساعتی، پارکینگ خود را به شخص دیگری اجاره دهند.

فرید لطفی، مدیرعامل استارتاپ هوم که در زمینه اینترنت اشیا فعالیت می‌کند می‌گوید: «در حال حاضر روی بحث قفل‌های هوشمند و پارکینگ‌های هوشمند متمرکز هستیم وهدف اصلی ما حذف دسته‌کلیدهاست! به عبارتی با استفاده از اپلیکیشن هوم می‌توان تمام قفل‌ها را باز و بسته کرد. امروز محصولی در بازار داریم به اسم درب پارکینگ هوشمند که کاملا بی‌سیم است و در عرض ۳۰ ثانیه نصب می‌شود.»

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، مدیرعامل هوم به این نکته اشاره می‌کند که سال آینده تهران با مشکل یک میلیون جای پارک مواجه خواهد بود و می‌گوید: «ما در فکر ایجاد زیرساختی هستیم که با استفاده از آن، استارتاپ‌ها یا شرکت‌های دیگر، اقدام به راه‌اندازی سیستم پارکینگ اشتراکی کنند. در اصل استفاده از محصول هوم، به آنها این اجازه را خواهد داد که برای مدت معینی حتی برای ساعتی، پارکینگ خود را به شخص دیگری اجاره دهند.»

لطفی ادامه می‌دهد البته این بستر تنها برای پارکینگ استفاده نخواهد داشت، بلکه برای خانه‌هایی که برای مدت موقت اجاره داده می‌شوند، حتی در شهرهای دیگر، می‌توان از آن استفاده کرد. «برای مثال استارتاپی مشابه ‌airbnb از چنین بستری می‌تواند استفاده کند. سیستم به اشتراک‌گذاری کلید، حالت‌های مختلفی برای ادمین دارد که می‌تواند اشتراک‌گذاری آن را مدیریت کند. مثلا در مواردی که به صورت آنلاین خریدی انجام می‌دهید و یا خدماتی برای منزل درخواست می‌کنید ولی کسی در خانه نیست، می‌توانید با استفاده از امکان به‌اشتراک‌گذاری کلید با تحویل دهنده کالا، این مشکل را برطرف کنید.»

لطفی در جواب این سوال که مشتریان چطور باید بابت مسائل امنیتی مطمئن باشند هم می‌گوید: «در هوم از همان بستر اینترنتی که بانک از آن استفاده می‌کند، استفاده شده است. در زمان طراحی هم به‌شدت روی این موضوع کار و سعی کردیم تا جایی که شده است جلوی تمام حمله‌های احتمالی که ممکن است به وجود آید را بگیریم. در کنار تمامی اقداماتی که انجام دادیم، در حال صحبت با یک شرکت بیمه هستیم که اگر زمانی سیستم ما هک شد و خسارتی به وجود آمد، بیمه آن را جبران کند. اینها راه‌کارهایی است که برای مسائل امنیتی انجام داده‌ایم. البته یکی دیگر از محصولات ما سنسوری است برای در و پنجره که در اصل مکمل محصول به اشتراک‌گذاری کلید است. این محصول زمانی که در یا پنجره‌ها به هر دلیلی باز می‌شوند، این موضوع را به صاحبخانه اعلام می‌کند و کاربردی امنیتی دارد.»

مدیرعامل هوم توضیح می‌دهد: «در حال حاضر در اواخر دوره شتابدهی هستیم. احتمالا اوایل سال آینده دور بعدی جذب سرمایه را داشته باشیم و بعد از آن تولید انبوه محصول و مارکتینگ را شروع کنیم. در حال حاضر، با اینکه هنوز تولید انبوه را شروع نکرده‌ایم، ۲۰۰ محصول را پیش‌فروش کرده‌ایم.»

تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ , ۰۵:۳۷

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست