آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
دلیل فیلتر ای‌نتورک را تبلیغ یک کالای آرایشی اعلام کردند مخالفت رئیس شورای شهر تهران با برگزاری نمایشگاه الکامپ واکنش استارتاپی‌ها به کپی خواندن استارتاپ‌های ایرانی ⁣استارتاپ‌ها با وجود زیان‌ده بودن مشمول مالیات‌های سنگین شده‌اند ادنگاه هم مانند ای‌نتورک هنوز فیلتر است معاون تامین اجتماعی:‌ تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد ابهامی تازه در بحث اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه تاکسی ژاکت ۱٫۵ میلیارد تومان سرمایه جذب کرد ای‌نتورک به دستور وزارت ارشاد فیلتر شده است! کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر، هوشمند می‌شود فیلترینگ ای‌نتورک کماکان ادامه دارد خودمان را گول نزنیم؛ نه می‌توانیم از بلاک‌چین صرفنظر کنیم، نه از ارزهای رمزنگاری‌شده! گرمای هوا و بی‌برقی، مانع جدید فعالیت استارتاپ‌ها در ایران! هاست ایران دیتاسنتر دوم خود را در منطقه اقتصادی پیام راه‌اندازی می‌کند سامانه ارزی که استارتاپ‌ها می‌توانند ارز موردنیاز خود را از آن بگیرند
معاون وزیر ارتباطات

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در بازدید از فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی خبر داد:

منطقه ویژه اقتصادی پیام، قطب دیتاسنتر کشور می‌شود

به جای اینکه جزایری از توسعه ICT در کشور ایجاد شود، تمرکزی در یک منطقه خواهیم داشت. این تمرکز باعث می‌شود که هزینه سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی به حداقل ممکن برسد و جذب سرمایه برایشان به شدت توجیه اقتصادی‌ پیدا کند.

رسول سراییان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در رابطه با قطب دیتا سنتر کشور می‌گوید: «در راستای اجرای پروژه قطب دیتاسنتر با سرمایه‌گذار بخش خصوصی، جلسه‌ای در فرودگاه پیام، منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد. در این جلسه توضیحات و گزارشاتی از منطقه ویژه ارائه شد همچنین بازدید منطقه، این نوید می‌رسد که کل اکوسیستم و زنجیره ارزش ICT را می‌شود در این محدوده پیدا کرد. این یعنی اینکه ما می‌توانیم هزینه تمام شده تولید خدمات ICT، چه از بعد تجهیزات و چه از بعد خدمات را با تمرکزی که ایجاد می‌شود و به دنبال آن با به اشتراک‌گذاری هزینه زیرساخت‌ها به شدت کاهش دهیم.»

سراییان ادامه داد: «به این وسیله، به جای اینکه جزایری از توسعه ICT در کشور ایجاد شود، تمرکزی در یک منطقه خواهیم داشت. این تمرکز باعث می‌شود که هزینه سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی به حداقل ممکن برسد و جذب سرمایه برایشان به شدت توجیه اقتصادی‌ پیدا کند و در نهایت منفعتش برای مردم بیشتر شود.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات توضیح می‌دهد: «ما اینجا و امروز در گام اول به دنبال امکان‌سنجی اجرای پروژه قطب دیتاسنتر به عنوان یکی از قطب‌های دیتاسنتر کشور بودیم. در ادامه هم با هماهنگی و توضیحاتی که داده شد، زمینه‌های گسترده دیگری هم که در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد را امیدواریم که به مرور بتوانیم همه را به این منطقه بیاوریم و این مجموعه را کامل‌تر کنیم. هرچه در این منطقه، زنجیره کاملتر شود، منفعت آن تبلور بیشتر و بهتری پیدا خواهد کرد یعنی زمانی‌که ما بتوانیم این مجموعه را کامل کنیم، قطعا می‌تواند اثر بسیار مثبتی در راستای توسعه ICT در کشور داشته باشد.»

تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۷ , ۰۶:۲۶
منبع : وبچین

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست