آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
دلیل فیلتر ای‌نتورک را تبلیغ یک کالای آرایشی اعلام کردند مخالفت رئیس شورای شهر تهران با برگزاری نمایشگاه الکامپ واکنش استارتاپی‌ها به کپی خواندن استارتاپ‌های ایرانی ⁣استارتاپ‌ها با وجود زیان‌ده بودن مشمول مالیات‌های سنگین شده‌اند ادنگاه هم مانند ای‌نتورک هنوز فیلتر است معاون تامین اجتماعی:‌ تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد ابهامی تازه در بحث اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه تاکسی ژاکت ۱٫۵ میلیارد تومان سرمایه جذب کرد ای‌نتورک به دستور وزارت ارشاد فیلتر شده است! کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر، هوشمند می‌شود فیلترینگ ای‌نتورک کماکان ادامه دارد خودمان را گول نزنیم؛ نه می‌توانیم از بلاک‌چین صرفنظر کنیم، نه از ارزهای رمزنگاری‌شده! گرمای هوا و بی‌برقی، مانع جدید فعالیت استارتاپ‌ها در ایران! هاست ایران دیتاسنتر دوم خود را در منطقه اقتصادی پیام راه‌اندازی می‌کند سامانه ارزی که استارتاپ‌ها می‌توانند ارز موردنیاز خود را از آن بگیرند
تاکسی اینترنتی کریم

بلومبرگ می‌گوید احتمالا یک ادغام بین این دو استارتاپ در منطقه خاورمیانه شکل خواهد گرفت

اوبر تاکسی اینترنتی کریم را می‌خرد یا با آن شریک می‌شود؟

کریم اعلام کرده در حال رایزنی برای جذب یک سرمایه 500 میلیون دلاری است که می‌تواند ارزش این تاکسی اینترنتی را به 1.5 میلیارد دلار برساند. تاکسی اینترنتی کریم همچنین اعلام کرده در ژانویه سال آینده وارد بازار بورس خواهد شد.

شرکت اوبر و تاکسی اینترنتی کریم در حال رایزنی‌های اولیه برای رسیدن به یک توافق هستند که در صورت نهایی شدن این دو شرکت در منطقه خاورمیانه ادغام شده و یک بازار یکپارچه از خدمات تاکسی اینترنتی را در دست خواهند گرفت. از قرائن پیداست که اوبر قصد ادغام با رقیب خاورمیانه ای خود، تاکسیرانی کریم را دارد. البته این بار بر خلاف سایر معاملات دیگر اوبر در چین، جنوب شرق آسیا و روسیه، احتمالا قرار است کنترل، در اختیار هر دو شرکت باشد. آن‌طور که خبرگزاری بلومبرگ از قول سه منبع ناشناس خبر داده اوبر اصرار دارد بیش از نیمی از سهام شرکت حاصل از این ادغام را در اختیار داشته باشد و گویا تا این لحظه هنوز توافق نهایی در این‌باره انجام نشده است. با اینکه سخنگوی تاکسی اینترنتی کریم فعلا در این خصوص اظهارنظری نکرده و تاکید هم داشته که این شرکت تاکسی اینترنتی مستقر در دبی که در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس سهم بزرگی از بازار حمل‌و‌نقل را دارد در حال گسترش فعالیت‌های خود است، اما یکی از منابع ناشناس به بلومبرگ گفته که اوبر حتی تلاش دارد که تاکسی اینترنتی کریم را به طور کامل بخرد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس کریم اعلام کرده در حال رایزنی برای جذب یک سرمایه ۵۰۰ میلیون دلاری است که می‌تواند ارزش این تاکسی اینترنتی را به ۱٫۵ میلیارد دلار برساند. تاکسی اینترنتی کریم همچنین اعلام کرده در ژانویه سال آینده وارد بازار بورس خواهد شد.

کریم، یک تاکسی اینترنتی ساکن دبی در بیش از ۷۰ شهر در حداقل ۱۰ کشور رقابت می کند؛ از شهرهایی در شمال آفریقا تا پاکستان. شرکت مذکور در بیشتر این مناطق سهم زیادی را در اختیار دارد و حتی در برخی از آنها بر بازار حکمرانی می کند. پس از اجرایی شدن قانونی که به زنان عربستانی اجازه رانندگی را می دهد، کریم اقدام به استخدام رانندگان زن این کشور کرده است.

تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۷ , ۰۹:۵۲

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست